Постанова № 40204502, 19.08.2014, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
19.08.2014
Номер справи
200/7921/14-п
Номер документу
40204502
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 200/7921/14-п

Провадження № 3/200/1035/14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 серпня 2014 року Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська у складі

головуючого судді Татарчук Л.О.,

при секретарі Плевако Ю.Д.,

за участю прокурора Фаст Д.О.,

особи, яка притягується

до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпропетровська, матеріали, які надійшли від старшого прокурора прокуратури Бабушкінського району м.Дніпропетровська відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий 13 жовтня 2007 року Єнакієвським МВ ГУМВС України в Донецькій області, ІПН НОМЕР_1, уродженки м.Єнакієво Донецької області, громадянки України, одруженої, маючої на утриманні неповнолітню дитину - сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, працює спеціалістом 1 категорії відділу ведення Державного реєстру виборців Бабушкінської районної у місті ради, на теперішній знаходиться в декретній відпустці, зареєстрована та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді спеціаліста 1 категорії відділу ведення Державного реєстру виборців Бабушкінської районної у місті ради, що розташована по вул.Карла Лібкнехта, 70 в м.Дніпропетровську, та якій присвоєно 15 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах відповідної 7-ої категорії, будучи 01.02.2008 року ознайомленою з вимогами Кодексу державного службовця та попередженою про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, скоїла адміністративне корупційне правопорушення при наступних обставинах.

Так, розпорядженням голови районної у місті ради № 28/1-к від 12.05.2009 року, № 18/3-к від 14.03.2012 року, 86/1-1 від 06.09.2012 року, № 20/1-к від 06.03.2013 року, № 90/1-к від 06.03.2013 року, № 8в від 07.03.2014 року ОСОБА_1 надано відпустку по догляду за дитиною.

Частиною 1 статті 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за встановленою Законом формою. Суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 01 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці, у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасово непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня.

Однак, ОСОБА_1, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, будучи відповідно до підпункту «в» п.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особою, зобов'язаною подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за звітний рік до 31 грудня, а також обізнаною про необхідність її подачі, маючи реальну можливість своєчасно подати вказану декларацію, в порушення ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», умисно, з метою приховування різниці у видатках і доходах, не подала декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік та за 2012 рік, чим порушила вимоги фінансового контролю, передбачені ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Таким чином, умисні дії ОСОБА_1, яка не подала декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 та 2012 рік, правильно кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення визнала у повному обсязі та підтвердила факт скоєння правопорушення та пояснила, що дійсно знала про необхідність подачі декларацій про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік та за 2012 рік до 31 грудня звітного року. Однак, дані декларації безпосередньо до загального відділу Бабушкінської районної у місті ради не подала, необхідні довідки про отримання допомоги на дитину з Управління праці та захисту за 2011 рік та за січень - березень 2012 року, не отримувала.

Прокурор Фаст Д.О. підтримала обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення та просила суд визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за фактом недекларування за 2012 рік та накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції даної статті. А також, вважала за необхідне провадження за фактом недекларування майна, доходів, витрат, зобов'язань фінансового характеру за 2011 рік - закрити на підставі ч.3 ст.38 КУпАП, у зв'язку зі спливом строків давності притягнення до адміністративної відповідальності.

Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, приходить до наступного висновку.

Так, положеннями ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність на неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Статтею 12 зазначеного Закону передбачено обов'язок суб'єктів декларування подавати щорічно до 01 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за встановленою Законом формою.

Також, статтею 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлені строки подання декларації.

Зокрема, «суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 01 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці, у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасово непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 15 травня 2014 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за неподання декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік та 2012 рік.

При цьому, факт скоєння ОСОБА_1 вищезазначених адміністративних правопорушень, крім її зізнання, повністю доведена та знайшла своє підтвердження зібраними належними та допустимими доказами по справі:

- показами свідка ОСОБА_3, яка в судовому засіданні пояснила, що всупереч вимогам Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», станом на 13.05.2014 року ОСОБА_1 у встановленому законом порядку, декларації за період 2011 та 2012 років року до загального відділу Бабушкінської районної у місті ради, не подавалися. Всі декларації мають конфіденційний характер, а тому надаються до її відділу лише особисто декларантом. Випадків передачі декларацій держслужбовців через інших членів сім'ї, вона не пам'ятає.

- копією особової картки ОСОБА_1 № 149 з описом документів, які знаходяться в даній справі, відповідно до якої, декларації за 2011 та 2012 роки відсутні в особовій справі ОСОБА_1 /а.с.7-9/;

- копією протоколу засідання конкурсної комісії Бабушкінської районної у місті ради від 14.01.2008 року за № 3 про призначення ОСОБА_1 на посаду спеціаліста 1 категорії відділу державного реєстру виборців Бабушкінської районної у місті ради /а.с.13/;

- копією розпорядження від 21.01.2008 року за №16-к про призначення ОСОБА_1 /а.с.15/;

- копією кодексу державного службовця України, попередження про обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, розпискою про ознайомлення ОСОБА_1 з даними обов'язками / а.с.16-18/;

- копією присяги посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_1 датованої 01 лютого 2008 року /а.с.19/;

- копією розпорядження від 12.05.2009 року за № 28/1-к про надання ОСОБА_1 відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 12.05.2009 року по 08.03.2012 року та відповідною заявою ОСОБА_1 /а.с.21-22/;

- копією розпорядження від 14.03.2012 року за № 18/3-к про надання ОСОБА_1 відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку на період з 08.03.2012 року по 08.09.2012 року та відповідною заявою ОСОБА_1 /а.с.23-24/;

- копією розпорядження від 06.09.2012 року за № 86/1-к про надання ОСОБА_1 відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку на період з 08.09.2012 року по 08.03.2013 року та відповідною заявою ОСОБА_1 /а.с.25-26/;

- копією розпорядження від 06.03.2012 року за № 20/3-к про надання ОСОБА_1 відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку на період з 08.03.2013 року по 08.09.2013 року та відповідною заявою ОСОБА_1 /а.с.27-28/;

- копією розпорядження від 06.09.2013 року за № 90/1-к про надання ОСОБА_1 відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку на період з 09.09.2013 року по 09.03.2014 року та відповідною заявою ОСОБА_1 /а.с.30-31/;

- копією розпорядження від 07.03.2014 року за № 8-в про надання ОСОБА_1 відпустки без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею 6-ти річного віку на період з 09.03.2014 року по 09.09.2014 року та відповідною заявою ОСОБА_1 /а.с.32/.

Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, будучи у відповідності до підпункту «в» п.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації про майно, доходи витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 та 2012 рік, маючи реальну можливість своєчасно подати такі декларації, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», умисно з метою приховування різниці у видатках і доходах членів своєї сім'ї, такі декларації не подала, чим вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Водночас, ч.3 ст.38 КУпАП передбачає, що адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, серед інших, за наявності такої обставини, як закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 цього Кодексу.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 КУпАП, за неподання ОСОБА_1 декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік, слід закрити із закінченням на момент розгляду справи строків, встановлених ст.38 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшуються і обтяжують відповідальність.

Так, як вбачається з матеріалів справи, внаслідок дій ОСОБА_1 суттєва шкода суспільним або державним інтересам, правам та свободам громадян завдане не була, ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину визнала в повному обсязі та щиросердечно розкаялася у скоєному, має неповнолітню дитину, на теперішній час перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

Обставин що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення передбачених ст. 35 КУпАП судом не виявлено.

Обставиною що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення передбаченою ст. 34 КУпАП суд визнає - щире каяття.

Враховуючи всі обставини, суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти мінімальне адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП за фактом недекларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру за 2012 рік.

Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст. ст. 251-252, 276, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» № 3206-VI від 07 квітня 2011 року, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за фактом недекларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру за 2012 рік та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в сумі 36 гривень 54 копійки (розрахунковий рахунок УДКСУ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області №31210206700004, код платежу 22030001, банк отримувача: ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області, ЄДРПОУ суду 02891368, МФО банку 805012).

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за фактом недекларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру за 2011 рік.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП провадження про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за фактом не подання декларації про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2011 рік - закрити.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська.

Суддя Татарчук Л.О.