Справа № 645/6678/14ц
Провадження № 2-а/645/128/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви бех руху
19 серпня 2014 року суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Горпинич О.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС м. Харкова Фідоркана С.С. про притягнення інспектора до дисциплінарного стягнення, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаною позовною заявою.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. 106 КАС України.
Так, відповідно до п. 3 ч.1 ст. 106 КАС України, позивачем не зазначено, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Крім того, відповідно ч. 1 п. 4 ст. 106 КАС України у позовній заяві, крім іншого, зазначається зміст позовних вимога і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. У позові ОСОБА_1 просе залучити інспектора ДПС до дисциплінарного стягнення за його негідну поведінку держслужбовця і за надання неправдивих даних у відповіді. Проте, згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Необхідно зауважити, що відповідно до ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
У пункті 6 ч. 1 ст. 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Крім того, ч. 3 ст. 106 КАС України передбачає, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Відповідно до Закону України „Про судовий збір" позивачу необхідно сплатити судовий збір 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн. на банківські реквізити: Одержувач: УДКСУ у Фрунзенському районі м. Харкова Харківської області, ЄДРПОУ, УДКС: 37874947, Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО: 851011, Рахунок: 31119149700001, Код бюджетної класифікації: 21081300,ЄДРПОУ суду: 02893723.
Проте в супереч вимогам позивачем не зазначений перелік документів та інших документів, що додається, не надано копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів. Також, позивачем не надано документу про сплату судового збору або згідно п.5 ч.1 ст. 106 КАС України, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 108 КАС України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 105-106 КАС України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС м. Харкова Фідоркана С.С. про притягнення інспектора до дисциплінарного стягнення - залишити без руху.
Повідомити ОСОБА_1 про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви, протягом протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Роз'яснити, що інакше заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного суду апеляційної інстанції через Комінтернівський районний суд м. Харкова шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя