Ухвала суду № 40191337, 18.08.2014, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
18.08.2014
Номер справи
5023/1346/12
Номер документу
40191337
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_____________

УХВАЛА

"18" серпня 2014 р. Справа № 5023/1346/12

Вх. номер 5255

Суддя господарського суду Лаврова Л.С.

при секретарі судового засідання Васильєва Л.О.

стягувач - не з*явився

боржник- ОСОБА_1.Пономаренко В.Д. ( зам.генерального директора)

представник 3-ої особи - Сековой О.Д.

розглянувши заяву про надання відстрочки виконання рішення суду у справі за позовом: Дочірної компанії "Газ України" НАК "Нафтогаз України" м. Київ

до Харківського обласного КП "Дирекція розвитку інфраструктури території", м. Харків 3-я особа - Департамент жилового-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації

про відстрочку виконання рішення суду

ВСТАНОВИВ:

У березні 2012 року Дочірня компанія "Газ України" Національної акціонерної компанії" "Нафтогаз України" (надалі - позивач, ДК "Газ України» НАК "Нафтогаз України") звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" (надалі - відповідач, ХОКП "ДРІТ"), в якому просив суд стягнути з відповідача основного боргу в розмірі 12473219,97 грн., суму на яку збільшився борг внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення у розмірі 1865135,83 грн., три відсотки річних у розмірі 773602,79 грн., пеню у розмірі 962533,44 грн., а також витрат зі сплати судового збору.

26.02.2013 року Господарським судом Харківської області було винесено рішення по справі на підставі якого з ХОКП «ДРІТ» на користь ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України» була стягнута заборгованість в сумі 12473219,97 грн., а також судовий збір 49956,53 грн. Відстрочено виконання рішення суду на 6 місяців, починаючи з 26.02.2013 року. В іншій частині позову відмовлено.

28.08.2013 року Харківським апеляційним господарським судом була винесена постанова на підставі якої апеляційну скаргу Дочірньої компанії «Газ Україна» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» залишено без задоволення, а рішення господарського суду Харківської області залишено без змін.

20.11.2013 року постановою Вищого господарського суду України рішення суду першої інстанції та постанову апеляційної інстанції залишено без змін.

19.09.2013 року на підставі ухвали Господарського суду Харківської області було прийнято рішення про відстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області до 20.02.2014 р.

22.10.2013 року постановою Харківського апеляційного господарського суду ухвала суду першої інстанції залишена без змін.

12.12.2013 року постановою Вищого господарського суду України ухвала суду першої інстанції та постанову апеляційної інстанції залишено без змін.

12.03.2014 року ухвалою господарського суду Харківської області було прийнято рішення про відстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області до 1.12.2014 року.

17.04.2014 року постановою Харківського апеляційного господарського суду ухвала суду першої інстанції залишена без змін.

24.07.2014 року постановою Вищого господарського суду України була скасована ухвала господарського суду Харківської області від 12.03.2014 р. та постанова Харківського апеляційного господарського суду від 17.04.2014 р. у зв'язку з тим, що при вирішенні питання про надання відстрочки господарські суди безпідставно надали відстрочку, тому як не обґрунтували її надання належним чином та не навили мотивів її надання. Крім того надання відстрочки було зроблено без дотримання балансу інтересів стягувача та боржника.

29.07.2014 року Харківське обласне комунальне підприємство "Дирекція розвитку інфраструктури території" звернулось до Господарського суду Харківської області з заявою у відповідності до ст. 121 ГПК України про відстрочку виконання рішення суду до 01.02.2015 року.

У судовому засіданні представники відповідача підтримали свою заяву. Правова позиція відповідача по справі полягає у наступному.

Як вказує відповідач, він знову змушений звернутися до суду з заявою про відстрочку виконання рішення, вказує на той факт, що з моменту надання останньої відстрочки (12.03.2014 р.) «Відповідачу» у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2014 р. № 30 субвенції з Державного бюджету України на погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла у ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» через невідповідність тарифів на послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення для населення, надійшли гроші у розмірі 22538882,78 грн., які за вказівкою Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури (дивися лист № 05-20/1866 від 25.07.2014 р. наданий до матеріалів справи) у зв'язку зі складною ситуацією у державі були направлені у першу чергу на погашення різниці в тарифах по договорам укладеним між ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» та Публічним акціонерним товариством «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», як безпосередньому постачальнику природного газу, за отриманий імпортований природний газ для потреб у виробництві теплової енергії, за послуги з водопостачання та водовідведення, що безпосередньо надавалися населенню, релігійним організаціям та національним творчим спілкам і їх регіональним осередникам. Живі гроші отримані від споживачів ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» зобов'язано було перераховувати на рахунки Публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» за отриманий природний газ за мінусом грошей, що залишалися на заробітну плату та на витрати необхідні для підтримки технологічного процесу, пов'язаного з наданням послуг. До того ж на цей час не погашений обсяг різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, наданих населенню Харківським обласним комунальним підприємством «Дирекція розвитку інфраструктури території» складає суму у розмірі 69017443,73 грн. станом на 1.07.2014 р. Також перед ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» існує заборгованість у розмірі 103896526 грн. на 1.07.2014 р., що виникла у зв'язку зі збитками через невідповідність тарифів до їх економічного обґрунтування витратам на теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що надавалися бюджетним та іншим споживачам. Однак на цей час з Державного бюджету згідно п. 24 ст. 14 Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.2014 року № 30 буде ще перераховані субвенції з Державного бюджету України на погашення різниці у тарифах на теплову енергію, послуги з водопостачання та водовідведення, які, як вказує у листі Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної адміністрації будуть у першу чергу направлятися цим органом на погашення заборгованості, що виникла перед Дочірньою компанією «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» за рішенням по справі № 5023/1346/12. Крім того Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, як головний розпорядник коштів обласного бюджету, вказує на те, що бере на себе усю відповідальність та повний контроль за погашенням заборгованості, що виникла перед «Позивачем» та просить суд розглянути можливість у наданні відповідачу відстрочки у погашенні заборгованості перед позивачем, тому як примусове стягнення цього боргу у період підготовки до опалювального сезону, може привести до його зриву, що негативно позначиться на якості послуг, що надаються відповідачем та соціальної напруженості серед споживачів.

У своїх доповненнях до заяви представник відповідача вказував на той факт, що до цього часу ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» не проводило розрахунки за спожитий природний газ по договору № 06/10-1482 БО-31 від 23.09.2009 року по даній справі з причин того, що заборгованість у сумі 12473218,97 грн., що утворилась по вказаному договору повинна була бути оформлена договором розстрочки і розрахунки по якому повинна були здійснюватися відповідно до умов договору розстрочки від 22.05.2012 р. у відповідності до п. 2.6. статті 2 Закону України "Про деякі питання заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" від 12 травня 2011 року №3319-VI. Так 4.11.2013 року по справі № 922/660/13-г була винесена постанова Харківським апеляційним господарським судом, у відповідності до якої був визнаним укладеним договір між Дочірньою компанією «Газ України « Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та Харківським обласним комунальним підприємством «Дирекція розвитку інфраструктури території» про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ за договором № 06/09-1482БО-31 від 23.09.2009 р. у редакції наведеній у постанові. Тільки 9.07.2014 року на підставі постанови Вищого господарського суду України постанова Харківського апеляційного господарського суду від 4.11.2013 року у справі за № 922/660/13-г була скасована.

Також, відповідач вказував на той факт, що у 2014 році у між опалювальному періоді, а саме в період травня-липня ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» отримало від споживачів за спожиту раніше теплову енергію суми (травень - 937716,93 грн., червень - 937716,33 грн., липень - 922651,04 грн.), що не покривають першочергові витрати підприємства по виплаті заробітної плати працівникам (близько 1,3 млн. грн. у місяць), податкам та оплату невідкладних робіт по підготовці об'єктів підприємства до роботи у опалювальний сезон 2014-2015 років. З метою вирішення питань виплати заробітної плати та, як наслідок, зняття навантаження на кошти що надходять підприємству для вирішення питань підготовки підприємства до роботи у зимовому періоді, ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» подало заявку та передало ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» необхідні документи для отримання кредиту у сумі 4,5 млн. грн.. з періодом погашення 18 місяців (копія заявки додається до матеріалів справи). Питання про надання кредиту знаходиться на стадії вирішення.

До того ж, як вказав представник відповідача, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг в період квітня-липня 2014 року постановами № 438 від 23.04.2014 р., № 828 від 27.06.2014 р. та № 905 від 11.07.2014 р. (копії надані до матеріалів справи) установила ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» нові тарифи на теплову енергію для населення, бюджетних та інших споживачів, що на 30 % більше від тарифів, що діяли у опалювальному сезоні 2013-2014 років.

Таким чином, як вказував представник відповідача, враховуюче наведене вище, ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» з початку опалювального сезону, а саме з листопада 2014 року буде спроможним здійснювати розрахунки за спожитий природний газ за умови підготовки об'єктів тепло виробництва до роботи у зимовий період та не банкрутства підприємства, яке може виникнути у разі арешту рахунків для примусового стягнення заборгованості по боргу, що розглядається судом.

ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» повідомило суд про той факт, що з 2013 року є учасником міждержавної урядової технічної програми (Україна - Японія) вартістю 400,0 тис. євро по впровадженню на території України, а саме у Харківської області, технічних розробок та обладнання японського виробництва для зменшення споживання підприємством природного газу шляхом заміщення на котельних природного газу альтернативними видами палива, та як наслідок зменшення вартості виробництва теплової енергії (документи в доказ цього факту були надані до суду). Крім того з метою подальшого скорочення споживання природного газу та зняття напруги, яка може виникнути додатково, в зв'язку з припиненням урядом Росії поставок газу на Україну, уряд Японії ініціював через відповідні міністерства України, а саме Міністерство економіки та Міністерство регіонального розвитку термінове впровадження на підприємстві аналогічної програми вартістю 10 млн. доларів США. Тому, вказував представник відповідача, у разі виникнення у ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» будь яких проблем з поточними рахунками - це буде вважатися непрофесійним підходом держави України, як сторони учасника програм, зривом міждержавних домовленостей, унеможливить завершення робіт по вводу в експлуатацію до початку опалювального сезону нового обладнання та призведе до непередбачуваних наслідків в зимовий період для споживачів Харківської області.

Представник відповідача, звернув увагу суду на той факт, що у випадку арешту рахунків більше 1000 робітників підприємства, а з членами родин близько 3,5 тис. чол., залишаться без коштів для існування, що неминуче визве додаткову соціальну напругу в Харківської області.

У судовому засіданні представник третьої особи на боці відповідача, а саме Департамент житлово - комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації вказав на наступне.

У відповідності до постанови № 1000 від 2.08.2012 року Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики «Про затвердження Алгоритму розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання гарантованих постачальників природного газу» та спільного наказу №192/195/396/274 від 8.09.2000 р. Держбуд України, Міністерства Економіки України, Міністерства палива і енергетики України, НАК «Нафтогаз України» «Про затвердження Порядку розподілу виручки, що надходять на рахунки комунальних підприємств теплоенергетики, водопостачання і водовідведення, міського електротранспорту» гроші отримані ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» починаючи з 2012 року від споживачів теплової енергії зараховувалися на спеціальний рахунок, з якого частина з них банком списувалась на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", яке було та є безпосереднім постачальником природного газу, а інша частина, що залишалась у користуванні підприємства використовувалась безпосередньо на виплату заробітної плати, податків та на витрати необхідні для здійснення технологічного процесу виробництва теплової енергії, послуг водопостачання та водовідведення (планова закупівля матеріалів, електричної енергії, технічної води та т.п. ). До того ж розрахунок залишку грошей, після перерахування газової складової на користь Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" не передбачав будь-які інші витрати, у тому числі на погашення заборгованості перед ДК «Газ України» НАК «Нафтогаз України».

У свою чергу гроші (субвенції), що отримувало ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» починаючи з 2012 року з Державного бюджету України на погашення заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла через невідповідність тарифів на послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення у відповідності до вимог вказаних у постановах Кабінету Міністрів України, якими був затверджений порядок перераховування субвенцій з державного бюджету України на погашення заборгованості з різниці в тарифах (дивися постанови КМУ № 517 від 11.06.2012 р., № 167 від 20.03.2013 р., № 30 від 29.01.2014 р.) використовувались у першу чергу на погашення заборгованості, що виникла перед газопостачальними постачальниками за отриманий природний газ, що використовувався для потреб населення. Але враховуючи той факт, що у 2012 році з Державного бюджету України була перерахована на погашення різниці в тарифах тільки половина необхідного обсягу субвенцій, про що Департамент житлово - комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації звертав увагу колишнього Прем'єра міністрів України (лист був наданий до матеріалів справи), а у 2013 році ні яких субвенцій на погашення різниці в тарифах по Харківській області не було перераховано, - то на начало 2014 року виникла значна заборгованість з різниці в тарифах перед комунальними підприємствами Харківської області, у тому числі ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території».

На цей час (у продовж 2014 року), як вказував представник третьої особи, усі гроші, що одержуються з Державного бюджету України на погашення з різниці у тарифах у першу чергу згідно вимог постанови КМУ № 30 від 29.01.2014 року їдуть на погашення заборгованості за отриманий природний газ, що використовувався для потреб населення. Після отримання з Державного бюджету України субвенцій на погашення заборгованості за вище вказаними договорами можливе погашення заборгованості за природний газ, що виник по договорам, по яким постачався газ для потреб бюджетних організацій, до яких саме і відноситься борг по справі № 5023/1346/12, що виник на підставі договору поставки газу № 06/09-1482БО-31 від 23.09.2009 р.

Департамент житлово - комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, як наглядовий орган від імені Харківської обласної адміністрації, що здійснює нагляд за діяльністю комунальних підприємств, що надають комунальні послуги у Харківській області та за використанням коштів (субвенцій) отриманих з державного бюджету на погашення різниці в тарифах через невідповідність тарифів на послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення вказував на той факт, що на цей час у ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» відсутні кошти на погашення заборгованості по справі №5023/1346/12. Крім того, як раніше вказувалося у листі № 05-20/1866 від 25.07.2014 р. (є у матеріалах справи) обсяг заборгованості Державного бюджету України з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги водопостачання та водовідведення перед ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» складе на 1.07.2014 р.:

- за послуги надані населенню суму у розмірі 69017443,73 грн.;

- за послуги надані бюджетним організаціям суму у розмірі 103896526 грн.

Зважаючи на таку складну ситуація, представник третьої особи просив суд розглянути питання для надання відстрочки по погашенню боргу у розмірі 12473219,97 грн. за отриманий природний газ перед Дочірньою компанією "Газ України " Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" по справі № 5023/1346/12, тому як примусове стягнення цього боргу у період підготовки до опалювального сезону, може привести до його зриву, що негативно позначиться на якості послуг, що надаються ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» та соціальної напруженості серед споживачів. Вказував, що ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» є важливим та значимим підприємством Харківської області, тому як надає послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення споживачам більшої частини Харківської області, населення цієї частини складає більше 2 млн. осіб.

Позивач про слухання у справі був повідомлений належним чином, але свого представника до суду не направив. Також до суду не надійшло від позивача ні яких заяв або заперечень. Тому суд зважаючи на вимоги ст. 121 ГПК України прийшов до висновку про розгляд заяви відповідача за відсутністю представника позивача

Суд, вислухавши пояснення представників відповідача, третьої особин, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, надаючи правову оцінку заяві відповідача, вказує на наступне.

У відповідності до пунктів 7.1., 7.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 року господарський суд на підставі статті 121 ГПК України має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання. Підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК України, ця стаття не вимагає, і господарський суд повинен врахувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступень вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

З наведеного випливає, що при вирішенні питання про надання відстрочки мають значення майновий стан сторін, соціальна значущість підприємства, зобов'язання інших учасників, що беруть участь у розрахунках за поставлені комунальні послуги та негативні явища, що можуть з'явитися у разі примусового виконання рішення.

Так суд при вирішенні заяви про надання відстрочки виконання рішення суду враховує наступні фактичні обставини по справі:

- відповідач є комунальним підприємством, яке створено для задоволення потреб споживачів у тому числі населення та державних органів в теплопостачанні у вигляді опалення та гарячого водопостачання. Підприємство не уповноважене чинним законодавством самостійно встановлювати тарифи, які відповідають витратам за надання послуг, тому постачає теплову енергію по вартості нижчої її собівартості;

- на підприємстві склалась дуже складна економічна ситуація, яка виникла у зв'язку зі збитковістю послуг з теплопостачання;

- відповідач на цей час не має фінансової можливості розрахуватися з позивачем за поставлений природний газ за рішенням по справі № 5023/1346/12, тому як єдиним джерелом погашення цієї заборгованості є виплата з Державного бюджету України заборгованості різниці у тарифах на теплову енергію, послуги водопостачання та водовідведення перед ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території»;

- субвенції, які надаються державою, не мають постійного чинного правового механізму з компенсації витрат з різниці в тарифах на теплову енергію, тому виплата такої компенсації та строки виплати у повній мірі залежать: від своєчасного внесення законодавчим органом таких витрат до Закону України "Про державний бюджет на кожний рік"; від фінансування в даному бюджетному році у повному обсязі цих витрат згідно з витратами, передбаченими Законом України "Про державний бюджет на кожний рік"; від строку виконання виконавчими органами влади обов'язків по перерахуванню закладених витрат бюджету у вигляді субвенцій до отримувачів;

- обсяг заборгованості Державного бюджету України з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги водопостачання та водовідведення перед ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» складе на 1.07.2014 р.:

- за послуги надані населенню суму у розмірі 69017443,73 грн.;

- за послуги надані бюджетним організаціям суму у розмірі 103896526 грн.

- не виплата заборгованості пов'язана з існуванням до моменту скасування постановою Вищого господарського суду України по справі № 922/660/13-г постанови Харківського апеляційного господарського суду по справі № 922/660/13-г від 4.11.2013 р., на підставі якої був визнаним укладеним договір між Дочірньою компанією «Газ України «Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» та Харківським обласним комунальним підприємством «Дирекція розвитку інфраструктури території» про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ за договором № 06/09-1482БО-31 від 23.09.2009 р. у сумі 12473219,97 грн.;

- однією з причин тяжкого економічного стану відповідача є дефіцит коштів, пов'язаний з хронічними неплатежами, в основному, з боку населення за спожиті послуги. Борги населення за комунальні послуги у відповідності до інформації про нарахування, надходження та заборгованість за теплову енергію по ХОКП "Дирекція розвитку інфраструктури території" досягли по теплопостачанню на 01 липня 2014 р. суму у розмірі 27900534,93 грн., стягнення яких передбачає певний строк;

- крім населення несвоєчасно розраховуються з відповідачем бюджетні установи (організації), які заборгували суму у розмірі 2116014,85 грн., у зв'язку з несвоєчасним фінансуванням їх діяльності з Державного бюджету України;

- тяжкий фінансовий стану відповідача підтверджує надана фінансова звітність (баланси та звіти про фінансові результати за 1 квартал 2014 року та півріччя 2014 року, звіти про витрати на виробництво та фінансові показники діяльності підприємства від надання послуг теплопостачання, водопостачання та водовідведення за 1 квартал 2014 року, за півріччя 2014 року ) - фінансові показники відповідача в деяких випадках не змінились, а в більшості погіршилися з причин недостачі оборотних грошових коштів, тобто висновок про тяжкий фінансовий стан з моменту його підтвердження висновком судово-економічної експертизи №32 від 10.12.2012 р. не змінився в бік покращення, що також підтверджує інша фінансова звітність, що вже була у справі;

- тарифи на теплопостачання споживачам були збільшені тільки у травні-липні 2014 року до більш економічно обґрунтованих;

- у Державному бюджеті України на 2014 рік згідно ЗУ «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачена компенсація різниці у тарифах на теплопостачання, водопостачання та водовідведення, виплата яких передбачена у продовж усього 2014 року;

- ХОКП «Дирекція розвитку інфраструктури території» є важливим та значимим підприємством Харківської області, тому як надає послуги з теплопостачання, водопостачання та водовідведення споживачам більшої частини Харківської області, населення цієї частини складає більше 2 млн. осіб, у свою чергу примусове стягнення боргу у період підготовки до опалювального сезону, може привести до його зриву, що негативно позначиться на якості послуг, що надаються відповідачем та соціальної напруженості серед споживачів;

- зобов'язання Департаменту житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, як головного розпорядника коштів обласного бюджету у першу чергу погасити заборгованість, що виникла перед позивачем по даній справі з грошей, що будуть отримані відповідачем з Державного бюджету України на погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію, послуги водопостачання та водовідведення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заборгованість відповідача об'єктивно виникла не з його вини, а внаслідок неузгодженості в сфері виділення бюджетних коштів та не покриття тарифами собівартості комунальних послуг, що надаються відповідачем, а також того факту, що у разі отримання заборгованості з різниці у тарифах з Державного бюджету України у продовж 2014 року підприємство зможе повністю розрахуватися з позивачем та погасити заборгованість, задовольняє заяву відповідача та надає відстрочку виконання рішення строком до 31.12.2014 року, тобто до моменту закінчення дії ЗУ «Про державний бюджет України на 2014 рік». Крім того суд вважає, що таким чином враховуються інтереси позивача, тому як примусове стягнення з відповідача суми боргу за цією справою не приведе до належного виконання рішення суду, а тільки погіршить становище відповідача, що може привести до його банкрутства та зупинення діяльності, яку у подальшому не можливо буде відновити.

Відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 1, 4, 12, 22, 33-34, 43, 49, ст. 82-85,121 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" про відстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області від 29.07.2014 р. у справі № 5023/1346/12 за позовом Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" (м. Харків) задовольнити частково.

Відстрочити виконання рішення господарського суду Харківської області від 26.02.2013 р. у справі № 5023/1346/12 за позовом Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» до Харківського обласного комунального підприємства "Дирекція розвитку інфраструктури території" (м. Харків), - до 31 грудня 2014 року.

Суддя Лаврова Л.С.

ухвала підписана 19.08.2014 року.