ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2090/14
18 серпня 2014 року 10год. 45хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Лютко М.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Клекотка Ю.О.,
відповідача: представник ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненський районний центр зайнятості доОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на матеріальну допомогу,
ВСТАНОВИВ :
Рівненський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на матеріальну допомогу в сумі 1747,95 грн.
Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав з наведених у ньому підстав, просив задовольнити повністю.
Відповідач позов визнав. Пояснив, що шість років тому оформив опікунство та отримував допомогу по догляду за особою, яка досягла 80 років. Претензію від центру зайнятості отримав, однак кошти не відшкодував.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх у сукупності, відповідно до вимог закону, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 (далі - Закон № 1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст.12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 23.12.2013 громадянин ОСОБА_2 звернувся до Рівненського районного центру зайнятості з заявою про надання йому статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю. При цьому повідомив центр зайнятості, що він не працює, не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно, пенсію на пільгових умовах та за вислугу років не отримує, не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, не отримує допомог, передбачених законодавством (а.с.4).
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" громадянин ОСОБА_2 був зареєстрований як безробітний з призначенням допомоги по безробіттю.
Відповідно до ч.2 ст.36 Закону № 1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено, що у ході перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, проведеної Рівненським районним центром зайнятості виявлено, що перебуваючи на обліку як безробітний гр. ОСОБА_2 не повідомив спеціаліста Рівненського РЦЗ про отримання ним в Управління соціального захисту населення допомоги по догляду за особою, яка досягла 80 років, про що складено акт розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №119 від 06.05.2014 (а.с.6).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач подав недостовірну інформацію центру зайнятості про істотні обставини, які впливали на можливість надання йому статусу безробітного та виплати державної допомоги по безробіттю.
Частиною 3 статті 36 Закону № 1533-ІІІ та пунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерством праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 за № 915/5136, передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
На час звернення позивача з адміністративним позовом заборгованість в сумі 1747,95 грн. відповідачем не сплачена.
Згідно зі статтею 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 (код НОМЕР_1) на користь Рівненського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 22560874 рахунок 37172974900295 в УДКСУ в Рівненській області, код 833017, одержувач УДКСУ в Рівненському районі, код 22560874) кошти, витрачені на матеріальну допомогу в сумі 1747,95 грн. (одна тисяча сімсот сорок сім гривень 95 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.