Постанова № 40190652, 29.07.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2014
Номер справи
807/1768/14
Номер документу
40190652
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

29 липня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1768/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі судді Скраль Т.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Малого приватного підприємства "Усть-Чорна" про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Малого приватного підприємства "Усть-Чорна", яким просить стягнути з Малого приватного підприємства "УСТЬ-ЧОРНА" на користь Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області заборгованість в сумі 170, 99 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Мале приватне підприємство "Усть-Чорна" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в в Тячівському районі Закарпатської області як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058. В Малого приватного підприємства "УСТЬ-ЧОРНА" виникла заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області в сумі 170, 99 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду 29 липня 2014 року клопотання про розгляд справи без його участі, за наявними матеріалами справи та розрахунок штрафу та пені. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача будучи належним чином повідомленим про день, час та місце проведення судового розгляду у засідання 29 липня 2014 року повторно не з'явився та не повідомив суд про причини неявки. Заперечень проти позовних вимог не подав.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

У відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.

Згідно до ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Зважаючи на вищевикладеному, а саме клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності та повторну неявку представника відповідача суд приходить до висновку про можливість розгляду даної справи в порядку письмового провадження, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що відповідно до Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців відповідач - Мале приватне підприємство "УСТЬ-ЧОРНА" зареєстровано та місцезнаходження якого є: вул. Чорнопотіцька, буд. 2, смт. Усть - Чорна, Тячівський район, Закарпатська область, 90520, ідентифікаційний код - 19101347 (а.с. 5-6).

Згідно ст.4 п.1 Закону № 400/97 - ВР від 26.06.97р., для платників збору визначених п.1 та п.2 статті і цього Закону (а саме суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, юридичних" та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників) встановлюються ставки збору в розмірі 33,2% від об'єкта оподаткування визначеного п.1 ст.2 цього Закону (суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплачу основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( 108/95-ВР }. виплати винагород фізичним особам'за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, а також суми сплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги у зв'язку, тимчасовою непрацездатністю).

Відповідно до п.1 ст.14 Закону №1058 від 09.07.2003 року роботодавці - юридичні та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру - являються страхувальниками, тому, відповідно до ст.15 Закону 1058 від 09.07.2003 р. вони є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України та зобов'язані сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування .

В п.п.1 п.8 Прикінцевих положень Закону 1058 від 09.07.2003 р. зазначено, що страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом та в розмірах передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (400/97).

Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. {Абзаци перший, четвертий пункту 2 частини дев'ятої замінено одним абзацом згідно із Законом N 1074-VI (1074-17) від 05.03.2009 року.

Розрахунок фінансових санкцій та пені здійснюється на підставі облікових даних картки особового рахунку підприємства (п.9.3.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та зарахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663), яка формується за даними звітів платника розрахованих та поданих самостійно.

Враховуючи те, що ст.1 Закону №1058 від 09.07.2003 року визначено поняття страхових внесків, як кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а відповідно до п.2 ч. 9 ст.106 Закону №1058 від 09.07.2003 року - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальникам страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. { Абзаци перший - четвертий пункту 2 частини дев'ятої замінено одним абзацом згідно із Законом N 1074-VI ( 107447 ) від 05.03.2009 }

Згідно до ч. 2 ст. 106 Закону № 1058 - суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Отже, у відповідності до п.2 ч.9 ст.106 ЗУ № 1058 до Малого приватного підприємства "Усть - Чорна" було винесено рішення № 850 від 04.08.2008 року про застосування фінансової санкції (штрафу) в розмірі 155, 92 гри. та нараховано пені в сумі 15, 30 грн., що підтверджується картками особового рахунку страхувальника, розрахунками по фінансових санкціях, розрахунками по пені (а.с. 8-13).

Суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків.

Згідно до ч. 15 ст. 106 Закону № 1058 - строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

В порушення вимог чинного законодавства, станом на 25.04.2014 року Мале приватне підприємство "Усть - Чорна" має заборгованість перед управлінням пенсійногофонду України в Тячівському районі Закарпатської області в сумі 170, 99 грн. з них: фінансова санкція 155, 71 грн. та пеня 15, 28 грн.

Таким чином, суд приходить до висновку, що Мале приватне підприємство "Усть - Чорна" має заборгованість перед управлінням пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області на суму - 170, 99 грн., що підтверджується картками особового рахунку страхувальника, розрахунками по фінансових санкціях, розрахунками по пені (а.с. 8-13).

Ненадходження вказаної суми до Пенсійного фонду перешкоджає виконанню одного з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області до Малого приватного підприємства "Усть-Чорна" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Малого приватного підприємства "Усть-Чорна" (вул. Чорнопотіцька, буд. 2, смт. Усть - Чорна, Тячівський район, Закарпатська область, 90520, код ЄДРПОУ - 19101347) на користь управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі Закарпатської області (вул. Робітнича, 18, м. Тячів, Закарпатська область, 90500, р/р 25606301697 МФО 312356 в ПРАТ Закарпатському обласному управлінні державного ощадбанку України, код ЄДРПОУ 20449713) заборгованість в сумі 170 (сто сімдесят) гривень 99 копійок.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Т.В. Скраль