Рішення № 4018884, 16.06.2009, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
16.06.2009
Номер справи
10/22
Номер документу
4018884
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.06.09 Справа№ 10/22

За позовом: Львівської міської ради, м.Львів

до відповідача: приватного підприємства „Копач-Сервіс”,м.Львів

третя особа : Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради, м.Львів

про звільнення земельної ділянки та приведення її до попереднього стану

Суддя Довга О. І.

Секретар Яремчук С.

Представники:

Від позивача : Зелінська С.В. –доручення № 1.7 вих.29 від 19.01.2009р.;

Від відповідача: не з”явився;

третя особа –Губай М.О. –довіреність № 12/3601 від 14.08.2009р. ;

На розгляді в господарському суді Львівської області знаходиться справа за позовом Львівської міської ради, м.Львів до приватного підприємства „Копач-Сервіс”,м.Львів, за участю третьої особи –Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м.Львів про звільнення земельної ділянки по вул. Грінченка, 6-б у м.Львові , на якій розташована мала архітектурна форма , та приведення даної земельної ділянки до попереднього стану.

Ухвалою господарського суду від 20.02.2009р. порушено провадження у справі та призначено до розгляду в засіданні на 12.03.2009р.

Розгляд справи відкладався з підстав, викладених в ухвалах суду про відкладення розгляду справи від 12.03.2009р, 21.04.2009р. та 02.06.2009р.

Представник позивача та третьої особи в судовому засіданні позовні вимоги підтримують повністю.

Відповідач явку представника в судове засідання повторно не забезпечив, письмових пояснень по суті заявленого позову суду не представив. В судовому засіданні 21.04.2009р. Відповідач проти позову заперечував , заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи для надання можливості надати додаткові докази до матеріалів справи, які мають суттєве значення для вирішення спору по суті.

Спір розглянуто відповідно до ст. 75 ГПК України.

Судом встановлено:

Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 04.01.2005р. за № Ш-264 приватному підприємству „Копач-Сервіс”(Відповідач) передано Львівською міською радою(Позивач) в строкове платне користування (оренду) земельну ділянку на вул. Грінченка, 6-б у м.Львові.

17.09.2007р. між сторонами укладено додаткову угоду до Договору оренди землі , згідно п.8 якої термін дії Договору за № Ш-264 закінчується 31 грудня 2007 року.

Як вбачається з матеріалів справи і не спростовано Відповідачем в засіданні суду , з 31.12.2007р. у ПП „Копач-Сервіс” відсутні будь-які документи на земельну ділянку по вул. Грінченка, 6-б у м.Львові, а також документи щодо надання дозволу на функціонування малої архітектурної форми по вул. Грінченка, 6-б.

Розпорядженням Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради від 29.10.2008р. № 1167 (п.1) Відповідача зобов”язано в 10-ти денний термін з дня отримання цього розпорядження припинити торговельну діяльність та демонтувати самовільно встановлену малу архітектурну форму по вул. Грінченка, 6-б у зв”язку з відсутністю дозвільних документів на її розміщення. Дане розпорядження вручено ПП „Копач-Сервіс” 03.11.2008р. , про що як доказ свідчить поштова квитанція про отримання , долучена до матеріалів справи.

Проте , Відповідач в добровільному порядку розпорядження районної адміністрації не виконав, малу архітектурну форму не демонтував, про що 13.11 2008р. складено Акт обстеження малих архітектурних форм на предмет виконання їх власниками п.1 розпорядження Шевченківської районної адміністрації від 29.10.2008р.

Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради скерувала до Львівської міської ради лист №4-36-36вих. від 19.0.12009р. з переліком малих архітектурних форм , які функціонують без належно оформлених документі на території Шевченківського району м.Львова .

Позивач звернувся до господарського суду Львівської області для відновлення порушеного права.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача та третьої особи , суд визнав позов обґрунтованим та таким, який підлягає до задоволення повністю виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 10 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” , Львівська міська рада є органом місцевого самоврядування в Україні, що представляє територіальну громаду м.Львова та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування визначені Конституцією та іншими законами України.

Згідно ст. 80 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” , територіальні громади , які реалізують право власності через органи місцевого самоврядування , є суб”єктами права власності на землю , що є комунальною власністю. Виходячи з п.1 ст.60 Закону України „Про місцеве самоврядування” , територіальним громадам належить право власності на землю , нерухоме майно тощо , а відповідно до п.5 ст.60 цього ж Закону , органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об”єктами права комунальної власності.

Статтею 12 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень міських рад належать розпорядження землями територіальних громад.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 16 Закону України „Про благоустрій населених пунктів” на об”єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об”єкти зовнішньої реклами , торгівельні лотки, павільйони, кіоски тощо. Громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов”язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів (ст. 17 Закону України „Про благоустрій населених пунктів”) .

Самовільне встановлення кіосків є порушенням п. 5.1.24 „Правил благоустрою і утримання території м.Львова” , затверджених ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2000р. № 816 (зі змінами та доповненнями). Відповідно до п. 3.8.7. Правил споруди побутово-торговельного призначення , спеціальні конструкції зовнішньої реклами , після завершення терміну дії повинні бути демонтовані без нагадування, або перереєстровані не пізніше 20 днів після закінчення терміну дії дозволу. Після цього терміну вони вважаються самовільно встановленими.

У випадку невиконання вимог щодо добровільного демонтажу малих архітектурних форм , останні підлягають примусовому демонтажу , який здійснюється районними адміністраціями відповідно до Правил благоустрою.

Відповідно до ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної , міської , районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов”язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об”єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями , посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території . Місцеві органи виконавчої влади , підприємства, установи та організації , а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування , прийнятих у межах наданих їм повноважень.

З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку , що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними матеріалами справи та підлягають до задоволення .

Судові витрати відповідно до ст. 49 ГПК України слід віднести на відповідача.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 60,73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. ст. 43, 49,75, 82-85 ГПК України, суд

в и р і ш и в :

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобов”язати Приватне підприємство „Копач-Сервіс” (79000, м.Львів, вул.Карманського, 6-б /44 ідент. номер 31442870) в місячний термін звільнити земельну ділянку по вул.Грінченка, 6-б у м.Львові, на якій розміщена мала архітектурна форма , та привести дану земельну ділянку до попереднього стану.

3. Стягнути з Приватного підприємства „Копач-Сервіс” (79000, м.Львів, вул.Карманського, 6-б /44 ідент. номер 31442870) на користь Львівської міської ради ( 79006, м.Львів, пл.Ринок, 1 і.к. 04055896) 85 грн. 00 коп. сплаченого державного мита та 118 ,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4. Наказ видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.

Суддя