Постанова № 40185047, 17.07.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.07.2014
Номер справи
804/3372/14
Номер документу
40185047
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2014 р. Справа № 804/3372/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді -Рищенко А. Ю., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради про стягнення податкового боргу у розмірі 1186124,95грн., -

ВСТАНОВИВ:

04.03.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з позовом до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради про стягнення податкового боргу у розмірі 1186124,95грн.

Ухвалою суду від 23.04.2014 року було відкрито провадження у справі після залишення позовної заяви без руху ухвалою суду від 06.03.2014 року та призначено справу до судового розгляду.

Свої позовні вимоги податкова інспекція обґрунтовує тим, що відповідач має загальну суму податкового боргу в сумі 2212347,42грн., в тому числі: з податку на додану вартість у розмірі - 2066795,26грн., з податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності в сумі - 4081,12грн., з земельного податку в сумі - 124354,74грн., з комунального податку в сумі - 2167,01грн., з частини прибутку (доходу) господарських організацій, які належать до комунальної власності в сумі - 14949,29грн. За поясненнями позивача, з моменту подання позовної заяви до Дніпропетровського окружного адміністративного суду щодо звернення стягнення податкового боргу у судовому порядку, у зв'язку із несплатою узгоджених податкових зобов'язань за період з 17.01.2012 року по 06.02.2014 року сума податкового боргу відповідача збільшилась на суму - 1186124,95грн., а саме: з податку на додану вартість у сумі - 1097958,19грн., з податку на землю з юридичних осіб в сумі 86283,45грн., з комунального податку в сумі - 1496,84грн., з податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності в сумі - 386,47грн.

Просить суд: стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ - 32495331) на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі - 1186124,95грн. (один мільйон сто вісімдесят шість тисяч сто двадцять чотири гривні дев'яносто п'ять копійок) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків - Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ - 32495331).

У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.

Від представника позивача та представника відповідача надійшли письмові заяви про розгляд справи без їх участі.

Також від представника відповідача надійшло письмове заперечення проти вказаного адміністративного позову, відповідно до якого такий заявляє, що підприємство дійсно має податковий борг у сумі - 1186124,95грн., що підтверджується довідкою про заборгованість. При цьому зазначає суду про те, що ним не заперечується факт наявності спірної суми податкового боргу у розмірі - 1186124,95грн. Та вказує на те, що на рахунки Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради було накладено арешт і розпорядником коштів, які обліковуються на цих рахунках є Амур-Нижньодніпровський відділ державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції. Розпорядник коштів перераховує страхові внески робітників до Пенсійного фонду України, а Управління Пенсійного фонду України в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська направляє ці кошти на погашення пені та штрафів, чим створюються умови за яких підприємство не в змозі по незалежним від нього обставинам вносити обов'язкові платежі до бюджетів всіх рівнів. Відповідач з посиланнями на відповідні норми чинного законодавства України погоджується із тим, що ним повинні бути сплачені кошти податкового боргу, проте не сплачуються по незалежним від нього причинам. Тому, просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог податкового органу.

У відповідності до положень ч.4 ст.122 КАС України суд ухвалив рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши наявні у справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити даний адміністративний позов повністю з наступних підстав.

Згідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

У відповідності до положень ст.41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.

У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

За ст.61 Податкового кодексу України податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у статті 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Положеннями ст.76 Податкового кодексу України визначено порядок проведення камеральної перевірки, а саме: встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до пунктів 86.8 та 86.9 ст. 86 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

У разі якщо грошове зобов'язання розраховується контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної з обставин, визначених підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, щодо кримінального провадження, у якому розслідується кримінальне правопорушення стосовно посадової особи (посадових осіб) платника податків (юридичної особи) або фізичної особи - підприємця, що перевіряється, предметом якого є податки та/або збори, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки приймається таким контролюючим органом протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання цим контролюючим органом відповідного судового рішення (обвинувальний вирок, ухвала про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили.

Матеріали такої перевірки разом з висновками контролюючого органу передаються органу, що призначив перевірку.

Відповідно до підпункту 14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію.

За поясненнями позивача за період з 17.01.2012 року по 06.02.2014 року сума податкового боргу відповідача збільшилась на суму - 1186124,95грн., а саме: з податку на додану вартість в сумі - 1097958,19грн., з податку на землю з юридичних осіб в сумі - 86283,45грн., з комунального податку в сумі - 1496,84грн., з податку на прибуток підприємств та організацій, що належать до комунальної власності в сумі - 386,47грн.

Дана сума податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму - 1063907,63грн. утворилась внаслідок несплати: узгодженого податкового зобов'язання за декларацією від 19.01.2012 року №9013942536 на суму - 44155,00грн. по строку сплати 30.01.2012 року, узгодженого податкового зобов'язання за декларацією від 17.02.2012 року №9006097257 на суму 13482,00грн. по строку сплати 01.03.2012 року, узгодженого податкового зобов'язання за декларацією від 19.03.2012 року №9012622724 на суму 44116,00грн. по строку сплати 30.03.2012 року, узгодженого податкового зобов'язання за декларацією від 18.04.2012 року №9019522454 на суму 18595,00грн. по строку сплати 30.04.2012 року, узгодженого податкового зобов'язання за декларацією від 18.05.2012 року №9027757271 на суму 29132,00грн. по строку сплати 30.05.2012 року, узгодженого податкового зобов'язання за декларацією від 15.06.2012 року №9033811613 на суму 43432,00грн. по строку сплати 30.06.2012 року, узгодженого податкового зобов'язання згідно уточнюючого документа від 16.05.2012 року №9026901898 на суму 7776,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ згідно уточнюючого розрахунку №24374 від 01.06.2012 року терміном сплати 20.08.2012 року в сумі 8265,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №24373 від 20.08.2012 року терміном сплати 30.08.2012 року в сумі 16525,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9056951141 від 19.09.2012 року терміном сплати 30.09.2012 року в сумі 29270,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9064198808 від 18.10.2012 року терміном сплати 30.10.2012 року в сумі 32555,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9072600058 від 19.11.2012 року терміном сплати 30.11.2012 року в сумі 49774,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9079931994 від 19.12.2012 року терміном сплати 30.12.2012 року в сумі 33748,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9085059782 від 17.01.2013 року терміном сплати 30.01.2013 року в сумі 29013,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9007936895 від 19.02.2013 року терміном сплати 02.03.2013 року в сумі 47156,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9014235290 від 19.03.2013 року терміном сплати 30.03.2013 року в сумі 42039,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9022279400 від 19.04.2013 року терміном сплати 30.04.2013 року в сумі 48113,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9028837830 від 18.05.2013 року терміном сплати 30.05.2013 року в сумі 65145,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9036287522 від 19.06.2013 року терміном сплати 30.06.2013 року в сумі 52204,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №1300014726 від 19.07.2013 року терміном сплати 30.07.2013 року в сумі 45455,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9051710899 від 20.08.2013 року терміном сплати 30.08.2013 року в сумі 53190,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №1300018538 за 01.11.2010 року в сумі 207,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9057470741 від 16.09.2013 року терміном сплати 30.09.2013 року в сумі 49488,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9073928023 від 18.11.2013 року терміном сплати 30.11.2013 року в сумі 51796,00грн., узгоджених податкових зобов'язань з ПДВ за декларацією №9081724478 від 18.12.2013 року терміном сплати 30.12.2013 року в сумі 34807,00грн., пені, нарахованої з 01.09.2009 року по 20.12.2012 року в сумі 208069,28грн.

Сума податкового боргу з земельного податку в сумі 86283,45грн. утворилась внаслідок несплати за: розрахунком від 31.01.2011 року №1774 по строку слати 30.01.2012 року на суму 5220,99грн., розрахунком від 14.02.2011 року №9005092545 по строку сплати 01.03.2012 року на суму 264,89грн., розрахунком від 14.02.2011 року №9005092545 по строку сплати 30.03.2012 року на суму 264,89грн., розрахунком від 14.02.2011 року №9005092545 по строку сплати 30.04.2012 року на суму 264,89грн., розрахунком від 14.02.2011 року №9005092545 по строку сплати 30.05.2012 року на суму 264,89грн., розрахунком від 14.02.2011 року №9005092545 по строку сплати 30.06.2012 року на суму 264,89грн., розрахунком від 14.02.2011 року №9005092545 по строку сплати 30.07.2012 року на суму 264,89грн., за узгодженим податковим зобов'язанням згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0001611503 від 17.07.2012 року в сумі 51928,38грн., за узгодженим податковим зобов'язанням згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0001611503 від 17.07.2012 року в сумі 10128,18грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.08.2012 року в сумі 264,89грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.09.2012 року в сумі 264,89грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.10.2012 року в сумі 264,89грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.11.2012 року в сумі 264,89грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.12.2012 року в сумі 264,89грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.08.2012 року в сумі 264,89грн., декларацією №9005092545 від 14.02.2012 року терміном сплати 30.01.2013 року в сумі 264,92грн., нарахованими штрафними санкціями за актом перевірки згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0005871503 від 11.11.2013 року в сумі 26,49грн., нарахованими штрафними санкціями за актом перевірки згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0005901503 від 11.11.2013 року в сумі 8708,22грн., нарахованої пені з 04.05.2011 року по 29.12.2012 року в сумі 7092,51грн.

Податковий борг з комунального податку в сумі 1496,84грн. утворився внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0001651503 від 17.07.2012 року на суму 1170,52грн., узгоджених податкових зобов'язань згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0001641503 від 17.07.2012 року в сумі 43,98грн., узгоджених податкових зобов'язань згідно податкового повідомлення-рішення (форма «Ш») №0001631503 від 17.07.2012 року в сумі 135,08грн., пені, нарахованої з 21.02.2011 року по 19.12.2012 року в сумі 147,26грн.

Податковий борг з податку на прибуток підприємства та організацій, що належать до комунальної власності в сумі 386,47грн. виник внаслідок несплати пені, нарахованої з 20.11.2009 року по 19.12.2012 року в сумі 386,47грн.

Отже, загальна суму податкового боргу відповідача на момент судового розгляду даної адміністративної справи становить суму у розмірі - 1186124,95грн.

Положеннями ст.ст. 58, 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.

До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

За нормою п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони були надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Так, на виконання ст.59 Податкового кодексу України відповідачу було направлено податкову вимогу №1/646 від 26.05.2005 року на суму 12542,40грн. Та за положеннями п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у зв'язку зі збільшенням податкового боргу повторна вимога не надсилалась. На момент звернення до суду податковий борг підприємства не скасовано, не списано.

При цьому також суд вважає за необхідне прийняти до уваги твердження відповідача про визнання суми податкового боргу у розмірі 1186124,95грн.

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

За нормою пп.20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право в тому числі звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Отже, враховуючи, що податковий борг у розмірі 1186124,95грн. за вищевказаними видами податків залишається несплаченим, суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради про стягнення податкового боргу у розмірі 1186124,95грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ - 32495331) на користь Державного бюджету України податковий борг в сумі - 1186124,95грн. (один мільйон сто вісімдесят шість тисяч сто двадцять чотири гривні дев'яносто п'ять копійок) з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків - Комунальне підприємство «Житлово-експлуатаційного підприємства №19» Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ - 32495331).

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.

Суддя А.Ю. Рищенко