Постанова № 40183884, 04.08.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.08.2014
Номер справи
804/9724/14
Номер документу
40183884
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2014 р. Справа № 804/9724/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Жукової Є.О.

при секретарі Риженко О.В.

за участю:

представника позивача Костенко Н.П.

представника відповідача Роздобудько Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Східно-Дніпровської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості у розмірі податкового боргу в сумі 417 399,75 грн., -

ВСТАНОВИВ:

11 липня 2014 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Східно-Дніпровської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості у розмірі податкового боргу в сумі 417 399,75 грн..

Позовні вимоги обґрунтовано наступним. Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство зареєстроване Першотравенською міською радою 04.07.2003 року за №04052666Ю0010198 та перебуває на обліку платників податків у Східно-Дніпровській ОДПІ, що підтверджується відповідними доказами які містяться в матеріалах справи. Підприємством з 2008 року не сплачувались податкові зобов`язання, внаслідок чого, у відповідача на момент подання позову наявний податковий борг в сумі 417 399,75 грн., який підлягає стягненню з відповідача на підставі ст.87 Податкового кодексу України.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.07.2014 року провадження у справі було відкрито та справа призначена до розгляду у судовому засіданні на 28.07.2014 р.

Представником позивача за вх.№49092/14 від 04.08.2014 р. через канцелярію Дніпропетровського окружного адміністративного суду на виконання ухвали від 28.07.2014 р. було надано розрахунок податкового боргу в розрізі документів, якими узгоджено податкове зобов`язання по Першотравенському МЖКП станом на 03.07.2014 р. з податку на додану вартість.

В судове засідання, яке призначене на 04.08.2014 р. представник позивача з`явилась, надала усні пояснення та просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання також з`явилась, адміністративний позов визнала в повному обсязі, що підтверджується відповідною заявою від 04.08.2014 року, яка міститься в матеріалах справи.

Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: копія витягу ЄДРПОУ; структура по новоствореному податковому боргу відповідача; розрахунок податкового боргу в розрізі документів, якими узгоджено податкове зобов`язання по Першотравенському МЖКП; копія розрахунку; копія податкової декларації з податку на додану вартість №9034933902 від 19.06.2014 р.; копія корінця першої податкової вимоги форми «Ю1»; копія корінця другої податкової вимоги форми «Ю2» від 11 лютого 2009 року № 2/64; копія довідки про наявність банківських рахунків №269 від 12.06.2014 р.; копія наказу про призначення на посаду начальника Східнно-Дніпровської ОДПІ №178-о від 09.07.2013 р.; оригінал поштової квитанції та опис вкладення до цінного листа, яким направлено опію адміністративного позову для відповідача.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін та з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, суд встановив наступне.

Першотравенське міське житлово-комунальне підприємство перебуває на обліку платників податків у Східно-Дніпровській ОДПІ, що підтверджується відповідними доказами які містяться в матеріалах справи.

До Східно-Дніпровської ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області відповідачем була подана декларація з ПДВ від 19.06.2014 р. №9034933902, в якій самостійно визначена відповідачем сума грошового зобов'язання складає 217 340,00 грн.

Проте зазначена у вказаній декларації сума зобов'язань відповідачем сплачена не була.

У зв'язку з несплатою підприємством узгоджених податкових зобов'язань, податковим органом на адресу відповідача було надіслано першу податкову вимогу від 31.12.2008 року № 1/883 на суму 5093659,93 грн. та другу податкову вимогу від 11.02.2009 року № 2/64 на суму 5094832,37 грн. Вказані вимоги отримані відповідачем, що підтверджується підписом уповноваженої особи та не є відкликаними.

Як вбачається з розрахунку податкового боргу в розрізі документів, якими узгоджено податкове зобов`язання по Першотравенському МЖКП станом на 03.07.2014 р. сума основного платежу складає - 217 340 грн.; сума нарахованої пені становить - 167 931,04 грн.; сума процентів за користування розстрочкою - 31 569,23 грн.

Враховуючи вищевикладене, податкове зобов'язання Першотравенського міського житлово-комунального підприємства складає 417 399,75 грн., яке на теперішній час підприємством не сплачено.

Таким чином податковий борг підприємства станом на 03.07.2014 р. складає 417 399,75 грн.

Правовідносини сторін, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема з визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в України, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх прав та обов`язків, компетенції контролюючих органів, повноважень і обов`язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються нормами Конституції України, Податкового кодексу України, тощо.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченні Конституцією та законами України.

Податковим боргом відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визнається сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п.14.1.162 статті 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до пп. 20.1.1 та пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Підпунктом 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Пунктом 59.4 статті 59 ПК України, передбачено, що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

До набрання чинності Податковим кодексом України, порядок надсилання та стягнення податкового боргу регулювався Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» 2181-14.

Згідно пп.6.2.1. п.6.2 ст. 6 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.

Пунктом 95.3 Податкового кодексу України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Пунктом 95.4 статті 95 Податкового кодексу України визначено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. При цьому стягнення готівкових коштів здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 року №1244, визначено, що вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками органу державної податкової служби з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.4 статті 95 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 131.1. ст. 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

Таким чином, за відповідачем згідно розрахунку податкового боргу з податку на додану вартість станом на 03.07.2014 р., з урахуванням основного платежу, пені та процентної ставки сума, яка підлягає стягненню становить - 417 399,75 грн.

Доказів добровільної сплати вказаної заборгованості на час розгляду справи до суду не надано.

Згідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.

У відповідності до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд, згідно зі ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість доводів позивача, викладених у заявленому адміністративному позові та підтвердження їх доказами, з боку позивача, а також про відсутність з боку відповідача спростування доводів позивача, зважаючи також на заяву відповідача про визнання адміністративного позову у повному обсязі, що виключає у суду наявність правових підстав для відмови в задоволенні зазначеного адміністративного позову. Щодо вимоги позивача про звільнення його від сплати судового збору , суд зазначає наступне.

У відповідності до ч.7 п.1 ст.5 ЗУ «Про судовий збір» державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав звільняються від сплати судового збору.

За таких підстав, суд вважає, що адміністративний позов Східно-Дніпровської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості у розмірі податкового боргу в сумі 417 399,75 грн., є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний Східно-Дніпровської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Першотравенського міського житлово-комунального підприємства про стягнення заборгованості у розмірі податкового боргу в сумі 417 399,75 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути кошти з Першотравенського міського житлово-комунального підприємства (код ЄДРПОУ 32598423) у розмірі податкового боргу в сумі 417 399, 75 грн. та за рахунок готівки, що належить Першотравенському міському житлово-комунальному підприємству.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 08 серпня 2014 року, згідно з вимогами ч.3 ст.160 КАС України.

Суддя Є.О. Жукова