Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 серпня 2014 р. Справа №818/2006/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Нікітас К.В.
представника позивача - Рижикової Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/2006/14
за позовом Сумського міського центру зайнятості
до ОСОБА_2
про стягнення незаконно отриманої допомоги,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_2 та просить стягнути незаконно отриману допомогу по безробіттю за період з 17.01.2004 року по 27.10.2004 року в сумі 507 грн. 60 коп., за період з 24.12.2008 року по 18.01.2009 року в сумі 974 грн. 62 коп.; за період з 24.09.2010 року по 04.11.2010 року в сумі 2717 грн. 03 коп.; за період з 22.03.2011 року по 07.04.2011 року в сумі 1151 грн. 10 коп.; за період з 06.09.2012 року по 13.11.2012 року в сумі 1938 грн. 50 коп.; за період з 25.06.2013 року по 27.02.2014 року в сумі 8989 грн. 06 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач надав центру зайнятості недостовірні відомості, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного та виплачено матеріальну допомогу.
Представник позивача Рижикова Н.О. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, позов просила задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином за останнім місцем реєстрації, а саме: 40000, АДРЕСА_1 (а.с.4, 39). Про причину неявки, всупереч ч.2 ст.40 КАС України, суд не повідомив.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 звертався до Сумського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні: 10.01.2004р., 17.12.2008р., 17.09.2010р., 15.03.2011р., 30.08.2012р., 18.06.2013р., де спеціалістом центру зайнятості заповнялися картки персонального обліку і особистим підписом відповідача підтверджено достовірність внесених до них даних (а.с.4-9).
При зверненні до центру зайнятості ОСОБА_2 повідомляв, що він не зареєстрований як підприємець, що засвідчив особистим підписом у заявах від 19.01.2004р., 24.12.2008р., 24.09.2010р., 22.03.2011р., 06.09.2012р., 18.06.2013р. (а.с.10-15).
За вказаними заявами ОСОБА_2 був наданий статус безробітного з 17.01.2004р. по 28.10.2004р., з 24.12.2008р. по 19.01.2009р., з 24.09.2010р. по 05.11.2010 р., з 22.03.2011р. по 08.04.2011р., з 06.09.2012р. по 14.11.2012р., з 18.06.2013р. та розпочато виплату допомоги по безробіттю відповідно з 17.01.2004р. по 28.10.2004р., з 24.12.2008р. по 19.01.2009р., з 24.09.2010р. по 05.11.2010р., з 22.03.2011р. по 08.04.2011р., з 06.09.2012р. по 14.11.2012р., з 18.06.2013р. по 30.04.2014р.
На підставі звірки з базою даних Пенсійного фонду України та даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, Сумським міським центром зайнятості встановлений факт реєстрації ОСОБА_2 як фізичної особи-підприємця, про що складений акт №14 від 02.06.2014 року (а.с.30).
Згідно довідок Сумського МЦЗ за період з 17.01.2004 року по 27.10.2004 року ОСОБА_2, під час перебування на обліку як безробітний в Сумському МЦЗ, отримав кошти в розмірі 507 грн. 60 коп., за період з 24.12.2008 року по 18.01.2009 року отримав 974 грн. 62 коп.; за період з 24.09.2010 року по 04.11.2010 року отримав 2717 грн. 03 коп.; за період з 22.03.2011 року по 07.04.2011 року отримав 1151 грн. 10 коп.; за період з 06.09.2012 року по 13.11.2012 року отримав 1938 грн. 50 коп.; за період з 25.06.2013 року по 27.02.2014року отримав 8989 грн. 06 коп. (а.с.31-36).
Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" (далі - Закон №803-XII) зазначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі підприємці, належать до зайнятого населення (пп. "б" ч.3 ст. 1 Закону № 803-XII).
Відповідно до ч.2, 3 ст.36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
За приписами ч.3 ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
Згідно абз.19 пп.1 п.37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013року №198, територіальний орган припиняю реєстрацію у разі встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації.
Із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 26.05.2014 року вбачається, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець з 28.08.1996 року (а.с.28).
Судом встановлено, що реєстрація фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 не припинена у встановленому порядку.
Крім того, відповідно до довідки ДПІ у м. Сумах ГУ Міндоходів у Сумській області від 15.04.2014 року №21303/Д/18-19/17.06-38, ОСОБА_2 взятий на облік у ДПІ у м.Сумах як платник податків, з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року перебував на загальній системі оподаткування (а.с.29).
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_2, при зверненні до центру зайнятості у 2004, 2008, 2010-2013 роках, був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа, у зв'язку з чим подав центру зайнятості недостовірні відомості, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу безробітного та виплачено матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Крім того, відповідач, звертаючись до центру зайнятості із заявами про надання йому статусу безробітного, не зазначив, що він зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця (а.с.10-15).
Таким чином, з ОСОБА_2 необхідно стягнути на користь Сумського міського центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 16277,91 грн., в тому числі за період:
- з 17.01.2004 року по 27.10.2004 року в сумі 507 грн. 60 коп.;
- з 24.12.2008 року по 18.01.2009 року в сумі 974 грн. 62 коп.;
- з 24.09.2010 року по 04.11.2010 року в сумі 2717 грн. 03 коп.;
- з 22.03.2011 року по 07.04.2011 року в сумі 1151 грн. 10 коп.;
- з 06.09.2012 року по 13.11.2012 року в сумі 1938 грн. 50 коп.;
- з 25.06.2013 року по 27.02.2014 року в сумі 8989 грн. 06 коп.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення незаконно отриманої допомоги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, (40030, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000292, ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код 13996509) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 16277,91 грн. (шістнадцять тисяч двісті сімдесят сім грн. 91 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови складено 15 серпня 2014 року.
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар