Постанова № 40159173, 29.07.2014, Кіровський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
29.07.2014
Номер справи
203/3611/14-п
Номер документу
40159173
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 203/3611/14-п

Провадження № 3/0203/1168/2014

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.07.2014 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Ходасевич О.В. розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої бухгалтером КЗ «База спеціального медичного постачання» ДОР, мешканки АДРЕСА_1, притягнутої за ч.1 ст.164-14 КУпАП,

В с т а н о в и в:

Посадовою особою Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 164-14 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 про те, що при перевірці КЗ «База спеціального медичного постачання» ДОР, що розташоване за адресою АДРЕСА_1, встановлено, що при проведенні комітетом конкурсних торгів закладу, членом якого вона була протягом 2012 - 2013 р.р., процедур державних закупівель, не було відхилено пропозиції ТОВ «Діалсервіс», які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів не було надано копії свідоцтва про державну реєстрацію зазначеного підприємства, чим було порушено п.3 ч. 1 ст.29 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Вказана справа 03 червня 2014 року надійшла до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська.

Вважаю, що дана справа підлягає закриттю за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення серед іншого зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Згідно ч. 1 ст. 164-14 КУпАП встановлено адміністративну відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься у документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації); неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства; неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Порядок проведення закупівель за державні кошти на момент оцінки пропозицій конкурсних торгів регулювався Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 р. № 2289-VI з наступними змінами та доповненнями.

Згідно ст. 11 Закону України «Про здійснення державних закупівель» для організації та проведення процедур закупівель замовником (генеральним замовником) утворюється комітет з конкурсних торгів. Склад комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів затверджуються рішенням замовника (генерального замовника). До складу комітету з конкурсних торгів входить не менше п'яти осіб. У разі якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою, ніж п'ять осіб, до складу комітету з конкурсних торгів мають входити всі службові (посадові) особи замовника.

Відповідно до ч. 4. ст. 11 Закону України «Про здійснення державних закупівель» комітет з конкурсних торгів: планує проведення процедур закупівель; здійснює вибір процедури закупівлі; проводить процедури закупівель, попередню кваліфікацію учасників; забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця; забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань державних закупівель, визначених цим Законом. Згідно ч. 5 ст. 11 Закону України «Про здійснення державних закупівель» рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі із зазначенням причин відмови. Члени комітету з конкурсних торгів несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів України.

Згідно ст. 12 Закону України «Про здійснення державних закупівель» визначено допустимі процедури закупівель товарів, робіт, послуг за державні кошти. Згідно ст.ст. 16 - 17 вказаного Закону передбачений порядок визначення кваліфікаційних критеріїв для учасників конкурсних торгів, перелік осіб, які не можуть бути допущені до участі в процедурі закупівлі.

Відповідно до ст. 22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» встановлюється процедура формування документації конкурсних торгів у тому числі перелік документів, які мають бути подані заявниками на підтвердження їх відповідності кваліфікаційним критеріям та вимогам законодавства.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 була членом комітету з конкурсних торгів ОКЗ «База спеціального медичного постачання» і підписала протоколи оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) від 24.09.2012 р. та від 31.01.2013 р.

При цьому, в протоколах серед учасників конкурсних торгів зазначене Товариство з обмеженою відповідальністю «Діалсервіс» (код ЄДРПОУ 36947521).

На думку посадової особи Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області зазначене підприємство було допущено до участі в зазначених конкурсних торгах неправомірно, оскільки не подало належні документи для участі в торгах - не було надано копії свідоцтва про його державну реєстрацію, хоча подача цього документа була передбачена п. 3.2. Додатку 2 до документації конкурсних торгів.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів.

У своїх запереченнях на протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вказує, що на її думку, порушення законодавства допущено не було, замість копії свідоцтва про державну реєстрацію ТОВ «Діалсервіс» надало виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців, що є тотожнім документом.

Державна фінансова інспекція у Дніпропетровській області у своєму листі від 02.06.2014 р. не заперечує поясненням ОСОБА_1, натомість зазначає, що копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та виписка з Єдиного державного реєстру не є тотожними документами, а їх подання одне замість іншого - є недопустимим.

Погодитись з останньою позицією неможливо з огляду на наступне.

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця» від 07.04.2011 р. № 3205-VI було скасовано видачу свідоцтв про державну реєстрацію юридичних осіб, натомість встановлено, що державна реєстрація юридичної особи засвідчується випискою, яка видається державним реєстратором. Зокрема, у ч. 2 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» до набрання чинності Законом України від 07.04.2011 р. № 3205-VI встановлювалось, що порядок державної реєстрації включає видачу свідоцтва про державну реєстрацію, а після набрання чинності - видачу виписки з ЄДР. При таких обставинах, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та виписка з ЄДР - є документами, що посвідчують факт реєстрації юридичної особи і видавались/видаються протягом дії різних редакцій Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Надання підприємством виписки з ЄДР замість копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи після набрання чинності Законом України від 07.04.2011 р. № 3205-VI для підтвердження факту державної реєстрації не може розглядатись як порушення.

Крім того, ст. 5 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 р. № 2289-VI з наступними змінами та доповненнями встановлює принцип недискримінації учасників як одну з головних засад здійснення процедури закупівель за державні кошти. При таких обставинах недопустимим є обмеження права підприємств на участь у поданні пропозицій на конкурсні торги лише на тій підставі, що на підтвердження факту своєї державної реєстрації вони надають документи, передбачені законодавством в різний період.

З огляду на зазначене, в діях ОСОБА_1 відсутнє порушення порядку здійснення державних закупівель у зв'язку з допуском до участі в торгах ТОВ «Діалсервіс» яке надало замість копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 247,283,284 КУпАП,

П о с т а н о в и в:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164-14 КУпАП закрити згідно п. 1 ст. 247 КУпАП за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя О.В. Ходасевич

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання чинності.

Постанова набрала чинності «___» __ 2014 року.