КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/5419/14 Головуючий у 1-й інстанції: Каракашьян С.К. Суддя-доповідач: Бабенко К.А
У Х В А Л А
Іменем України
28 липня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кобаля М.І., Шостака О.О., секретаря Чепурко Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві на Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Кільченський беріг» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про скасування податкового повідомлення-рішення форми «В4», -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2014 року позовні вимоги задоволено повністю.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.
Відповідачем проведено документальну позапланову виїзну перевірку Позивача з питань правомірності нарахування залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за серпень 2013 року, за результатами якої складено відповідний Акт від 20.01.2014 року №36/26-55-22-07/33248556 (далі - Акт), копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.25-30).
Перевіркою встановлено порушення вимог п.п. 198.6 ст.198, п.201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, пп. 4.6.7 п.4.6 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 року №1492 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2011 року за №1490/20228, в результаті чого Позивачем завищено на 1166553,00 грн. залишок від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду (рядок 24 декларації звітного (податкового) періоду) за серпень 2013 року.
На підставі вищезазначених порушень, Відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «В4» від 07.02.2014 року №18726552209, копія якого також наявна в матеріалах справи (а.с.36), та яким зменшено на 1166553,00 грн. розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість.
Позивач скористався правом адміністративного оскарження, за результатами якого Рішенням Міністерства доходів і зборів України «Про розгляд скарги» №5877/6/99-99-10-01-15 від 02.04.2014, копія якого наявна в матеріалах справи (42-43), скаргу залишено без розгляду.
Позивачем на підставі Договору про виконання робіт від 18.04.2011 року №5-КБ, отримано податкові накладні №19 від 21.07.2011 року на загальну суму 590000,00 грн., в тому числі ПДВ 98333,33 грн., №20 від 22.07.2011 року на загальну суму 590000,00 грн., в тому числі ПДВ 98 333,33 грн., №21 від 25.07.2011 року на загальну суму 590 000,00 грн., в тому числі ПДВ 98333,33 грн., №28 від 26.07.2011 року на загальну суму 590000,00 грн., в тому числі ПДВ 98333,33 грн., №29 від 27.07.2011 року на загальну суму 590000,00 грн., в тому числі ПДВ 98333,33 грн., №32 від 28.07.2011 року на загальну суму 590000,00 грн., в тому числі ПДВ 98333,33 грн., №5 від 12.07.2011 року на загальну суму 33319,20 грн., в тому числі ПДВ 5553,20 грн. Проте, 595553,18 грн. податку на додану вартість на підставі вказаних вище податкових накладних до складу податкової декларації за липень 2011 року Позивачем помилково включено не було. Для усунення зазначеної помилки, Позивачем до Відповідача подано уточнюючий розрахунок до декларації за червень 2011 року, в якому уточнено податковий кредит, заявлений у декларації за червень 2011 року, на суму 595553,18 грн.
Крім того, як вбачається з Розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.85-86), Позивачем зменшено на 571000,00 грн. податкові зобов'язання по взаємовідносинам з ТОВ «Інгул-5», що підтверджується Розрахунками №1/1 коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної до податкової накладної №1 від 12.09.2011 року на суму 171000,00 грн., №№2/3, 3/3 до податкової накладної №3 від 20.09.2011 року на суму 164 000,00 грн. та 236000,00 грн., відповідно, копії яких наявні в матеріалах справи (а.с.72,73,76).
Відповідно до п.50.1 ст.50 Податкового кодексу України, у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.
Згідно з абз.3 п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Відповідно до п.102.1 ст.102 Податкового кодексу України, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.
Згідно із частиною другою ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем не виконано.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.
Керуючись ст.ст. 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві залишити без задоволення, а Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 травня 2014 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвалу складено у повному обсязі 28.07.2014 року.
Головуючий суддя Бабенко К.А.
Судді: Кобаль М. І.
Шостак О.О.
.
Головуючий суддя Бабенко К.А
Судді: Кобаль М.І.
Шостак О.О.