Ухвала суду № 40150349, 29.07.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2014
Номер справи
817/314/14
Номер документу
40150349
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Дудар О.М.

Суддя-доповідач:Майор Г.І.

ПОСТАНОВА

іменем України

"29" липня 2014 р. Справа № 817/314/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Майора Г.І.

суддів: Бучик А.Ю.

Одемчука Є.В.,

при секретарі Городнюк В. М. ,

за участю представників сторін:

від позивача: Берун Р.В.,

від відповідачів:

- КП "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації": Ящук О.В.,

- Реєстраційної служби Рівненського МУЮ Рівненської області: Чехомська О.І.,

від третьої особи: не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "10" квітня 2014 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" до Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області, Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_8 про визнання протиправною бездіяльності та зобов"язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2014 року Товариство з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" (далі - ТОВ "АПМ ПЛЮС") звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" (далі - КП "Рівненське МБТІ", відповідач - 1), Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області (далі - Реєстраційна служба Рівненського МУЮ, відповідач - 2) про визнання протиправною бездіяльності щодо невиконання договору-заяви від 12.07.2012р. №986ю та зобов'язання вчинити дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2014 року позов задоволено.

Визнано протиправною бездіяльність Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" щодо невиконання договору-заяви від 12.07.2012р. №986ю щодо державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1.

Зобов'язано Реєстраційну службу Рівненського міського управління юстиції Рівненської області вчинити дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, за Товариством з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС".

Присуджено на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" із Державного бюджету України судовий збір у сумі 194,88 грн.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Комунальне підприємство "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" звернулося до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказане рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову. В апеляційній скарзі відповідач посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Третя особа не скористалися своїм правом на участь в судовому засіданні: повноважного представника в засідання суду не направила, хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.

Колегія суддів враховуючи те, що сторони та третя особа належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги та положення частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за можливе розглядати справу за відсутності представника третьої особи.

Представник КП "Рівненське МБТІ" в судовому засіданні підтримав доводи апеляційної скарги в повному обсязі.

В судовому засіданні представник Реєстраційної служби Рівненського МУЮ також підтримав доводи апеляційної скарги відповідача-1.

Представник позивача в засіданні суду заперечив проти доводів апеляційної скарги. Вважає, що постанова суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, а тому просив залишити її без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши доводи апеляційної скарги та правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Статтею 1 Закону України "Про господарські товариства" від 19.09.1991 №1576-XII (далі - Закон №1576-XII) встановлено, що господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. Господарськими товариствами цим Законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку, до яких належать: акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю, повні товариства, командитні товариства.

В силу вимог ст.ст.4, 6 Закону №1576-XI, товариство з обмеженою відповідальністю створюється і діє на підставі статуту та набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації (ст.6).

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону №1576-XII, засновниками та учасниками товариства можуть бути підприємства, установи, організації, а також громадяни, крім випадків, передбачених законодавчими актами України.

Згідно з ч.1 ст.12 Закону №1576-XII, товариство є власником: майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу; продукції, виробленої товариством в результаті господарської діяльності; одержаних доходів; іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.

Відповідно до ч.1 ст.13 Закону №1576-XII, вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом.

Судом встановлено, що ТОВ "АПМ ПЛЮС" створене на підставі рішення установчих зборів засновників товариства від 09.02.2012 (протокол установчих зборів від 09.02.2012 №1/2012) та зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради Рівненської області 16.02.2012 (а.а.с.32-33).

Відповідно до даного протоколу установчих зборів засновниками ТОВ "АПМ ПЛЮС" є громадянин ОСОБА_10 та МПП "АПМ".

Згідно з положеннями Статуту ТОВ "АПМ ПЛЮС", для забезпечення діяльності товариства, його учасниками було сформовано статутний капітал товариства у розмірі 100000,00 грн. шляхом внесення грошового та майнового внеску.

Так, учасником товариства, ОСОБА_10, внесено грошову частку в сумі 16108,00грн., яка складає 16,1% від загальної суми статутного капіталу, частка МПП "АПМ" була внесена у вигляді 40 квартир, що знаходяться в будівлі гуртожитку по АДРЕСА_1 та 13 квартир в будівлі гуртожитку по АДРЕСА_1, на суму 83892,00грн. та складає 83,9% від загальної суми статутного капіталу товариства (а.а.с.8-19).

Як вбачається з витягу про державну реєстрацію прав від 15.06.2012р. №34510996 та свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 15.06.2012 року, квартири в гуртожитку для сімейних по АДРЕСА_1, що належали МПП "АПМ", були зареєстровані за ТОВ "АПМ ПЛЮС" на праві приватної власності (а.а.с.36-37).

Однак, при формуванні установчих документів було допущено описку, в результаті якої до установчих документів не було внесено квартиру АДРЕСА_1, та не зареєстровано право власності ТОВ "АПМ ПЛЮС" на вказану квартиру. Попри допущену описку, в установчих документах кількість квартир (52шт) та їх грошовий еквівалент (83892,00 грн.) засновниками зазначено правильно.

Факт описки підтверджується актом прийому-передачі від 09.02.2012 року, згідно з яким МПП "АПМ" передано ТОВ "АПМ ПЛЮС" серед інших квартир і квартиру АДРЕСА_1 (а.с.35).

01.06.2012 року в результаті проведення загальних зборів учасників ТОВ "АПМ ПЛЮС", дану описку було виправлено шляхом затвердження Статуту товариства в новій редакції (а.а.с.20-31, 34).

Виправивши описку в установчих документах, 12.07.2012 року ТОВ "АПМ ПЛЮС" звернулося до КП "Рівненське МБТІ" із заявою про проведення державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, що підтверджується договором-заявою від 12.07.2012 року №986ю із строком виконання до 09.08.2012 року (а.с.38). Разом з тим, для виконання даного замовлення позивачем було надано всі необхідні документи, що підтверджують право власності на таку квартиру та сплачено відповідну суму збору.

У зв'язку з тим, що в установлений термін відповідачем -1 державна реєстрація права власності вказаної квартири проведена не була, 15.10.2013 року ТОВ "АПМ ПЛЮС" звернулося з заявою щодо надання інформації про хід виконання замовлення від 12.07.2012 року (а.с.39).

Листом від 07.11.2013 року №1311 КП "Рівненське МБТІ" повідомило позивача про невиконання замовлення (а.с.134).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно врегульовані Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 №1952-IV (далі - Закон №1952-IV).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.2 Закону №1952-IV, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Згідно з ч.3 ст.3 Закону №1952-IV, права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Відповідно до ч.5 ст.3 Закону №1952-IV, державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом. Державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в порядку черговості надходження заяв.

На момент виникнення спірних правовідносин діяло Тимчасове положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, затверджене наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 №7/5, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за №157/6445 (далі - Тимчасове положення №7/5), яке визначало порядок проведення державної реєстрації права власності та права користування (сервітуту) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; довірчого управління нерухомим майном; права власності на об'єкти незавершеного будівництва (далі - державна реєстрація прав), а також порядок взяття на облік безхазяйного нерухомого майна (п.1.1)

Відповідно до п.1.2 Тимчасового положення №7/5, державна реєстрація прав - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, а також права власності на об'єкти незавершеного будівництва шляхом внесення відповідного запису до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Згідно з ч.1 ст.5 Закону №1952-IV, у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди (їх окремі частини), квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Відповідно до п.1.3 Тимчасового положення №7/5, державна реєстрація прав проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ) у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць, обслуговування на території яких здійснюється БТІ, створеними до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України" та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Згідно з п.2.1 Тимчасового положення №7/5, для проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі) або уповноважена ним (ними) особа подає реєстратору БТІ заяву про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 1.

Відповідно до п.2.2 Тимчасового положення №7/5, заява про державну реєстрацію прав подається реєстратору того БТІ, яке здійснює свою діяльність відповідно до договору з Адміністратором Реєстру прав на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій розташований об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації.

До заяви про державну реєстрацію прав додаються правовстановлювальні документи (додаток 2), їх нотаріально засвідчені копії, документи, що підтверджують оплату за проведення державної реєстрації прав та видачу витягу про державну реєстрацію прав, а також інші документи, визначені Положенням.

Згідно з Переліком правовстановлюючих документів, на підставі яких проводиться державна реєстрація права власності на нерухоме майно (додаток 2 до Тимчасового положення №7/5), одним з таких документів є рішення засновника про створення державної (національної) акціонерної компанії, державної (національної) холдингової компанії, відкритого акціонерного товариства, створеного в процесі приватизації (корпоратизації), та акт приймання-передавання нерухомого майна або перелік зазначеного майна, наданий засновником чи державним органом приватизації.

Пунктом 2.3 Тимчасового положення №7/5 визначено, що моментом прийняття заяви про державну реєстрацію прав вважається внесення реєстратором БТІ запису в журнал обліку заяв про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 3, з присвоєнням порядкового номера.

Як вбачається з матеріалів справи, заяву позивача щодо проведення державної реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, реєстратором КП "Рівненське МБТІ" зареєстровано за №986ю шляхом внесення запису до журналу обліку заяв про державну реєстрацію прав, де в графі "Дата надходження документів в бюро" зазначено - 12.07.2012 року (а.с.117).

Пунктом 3.1 Тимчасового положення №7/5 визначено, що з моменту прийняття заяви про державну реєстрацію прав реєстратором БТІ розпочинається її розгляд, приймається відповідне рішення про державну реєстрацію прав, відмову в ній (п.3.4) або зупиняється у разі (п.3.2): подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі; винесення ухвали суду про заборону вчинення дій, пов'язаних з державною реєстрацією прав, під час розгляду заяви про державну реєстрацію прав; вилучення документів із реєстраційної справи у випадках, передбачених законом; подання заяви про державну реєстрацію права користування (сервітуту) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; довірчого управління нерухомим майном до проведення державної реєстрації права власності на таке майно.

Пункт 3.3 Тимчасового положення №7/5 передбачає винесення рішення про зупинення розгляду такої заяви, яке оформляється на бланку за формою встановленою даним Тимчасовим положенням, про що реєстратор БТІ письмово повідомляє заявника (заявників) шляхом надіслання на його адресу такого рішення.

Таким чином, суд не бере до уваги посилання КП "Рівненське МБТІ" на відсутність всіх необхідних документів, які додаються до заяви про державну реєстрацію прав, як на підставу невиконання замовлення позивача, оскільки законодавець нормами Тимчасового положення №7/5 зобов'язує реєстратора БТІ зупинити розгляд такої заяви у разі подання документів не в повному обсязі з винесенням відповідного рішення та повідомленням про це заявника.

Крім того, з дослідженої у судовому засіданні інвентаризаційної справи №26146 (будинок АДРЕСА_1) вбачається наявність правовстановлюючих та інших документів, що необхідні для державної реєстрації прав.

Відтак, суд вважає протиправною бездіяльність КП "Рівненське МБТІ" щодо невиконання замовлення ТОВ "АПМ ПЛЮС" згідно з договором-заявою від 12.07.2012 року №986ю, оскільки за відсутності жодних підстав Відповідачем -1 не здійснено дій, які він зобов'язаний був вчинити відповідно до покладених на нього законодавством України обов'язків.

У результаті реформ у сфері державної реєстрації прав, з 01.01.2013 року Тимчасове положення №7/5 втратило чинність на підставі наказу Міністерства юстиції України від 14.12.2012 року №1844/5 "Про затвердження Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна", а реєстратори БТІ позбавлені права здійснювати державну реєстрацію прав та вносити відомості до відповідних Реєстрів.

Частиною 1 статті 6 Закону №1952-IV визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку (далі - органи державної реєстрації прав).

Відповідно до п.1 Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 року №1707/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 23.06.2011 року за №759/19497 (далі - Положення №1707/5), головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління юстиції) підпорядковуються Міністерству юстиції України та є його територіальними органами.

У складі головних управлінь юстиції діють реєстраційні служби, які є структурними підрозділами головних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби (далі - Укрдержреєстр) та підпорядковані безпосередньо Укрдержреєстру.

Згідно з п.12 Положення №1707/5, основними завданнями структурного підрозділу головного управління юстиції, що забезпечує реалізацію повноважень Укрдержреєстру (далі - реєстраційна служба), є забезпечення реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації, прийняття повідомлення про утворення) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, статутів, друкованих засобів масової інформації, внесення на розгляд Укрдержреєстру пропозицій щодо формування та реалізації політики у зазначених сферах.

Пунктом 13 Положення №1707/5 визначено, що реєстраційна служба відповідно до покладених на неї завдань: забезпечує здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження відповідно до законодавства; забезпечує надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до законодавства; забезпечує ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; Єдиного реєстру громадських формувань, Реєстру громадських об'єднань, Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності

Відповідно до п.14 Положення №1707/5, реєстраційна служба здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через утворені в установленому порядку структурні підрозділи районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру.

Таким чином, внаслідок проведених реформ, повноваження КП "Рівненське МБТІ" щодо здійснення державної реєстрації прав та внесення таких відомостей до відповідних Реєстрів, законодавством покладені на Укрдержреєстр, який реалізує свою діяльність у м.Рівному через Реєстраційну службу Рівненського МУЮ.

Згідно п. 4 ст.15 Закону №1952-IV державній реєстрації підлягають виключно заявлені права та їх обтяження за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.

Відповідно п.7 ст.15 Закону №1952-IV державна реєстрація прав проводиться на підставі заяви власника, іншого правонабувача, сторони правочину, за яким виникло право, уповноваженої ними особи або державного кадастрового реєстратора у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно п.3 ст.16 Закону №1952-IV разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку.

У відповідності до п.3 ст.15 Закону №1952-IV у випадках, передбачених законодавством України, державна реєстрація прав проводиться після технічної інвентаризації об'єкта нерухомого майна, права стосовно якого підлягають державній реєстрації.

Згідно ст.19 Закону №1952-IV державна реєстрація-прав проводиться на підставі:

1) договорів, укладених у порядку, встановленому законом;

2) свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону;

3) свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді;

4) державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом;

5) рішень судів, що набрали законної сили;

6) інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Позивач до Реєстраційної служби Рівненського МУЮ із заявою про реєстрацію права власності на квартиру АДРЕСА_1 не звертався.

Крім того слід зазначити, що відповідно до правових норм ст. 8 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлено повноваження органів державної реєстрації прав, зокрема, орган державної реєстрації прав: проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмовляє у їх реєстрації; забезпечує ведення Державного реєстру прав; надає інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом; забезпечує облік безхазяйного нерухомого майна; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами України.

Статтею 9 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" передбачено, що державний реєстратор самостійно приймає рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень або відмову в такій реєстрації.

Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян та їх об'єднань у діяльність державного реєстратора, з проведенням державної реєстрації прав, забороняється і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Отже, законодавець наділив орган державної реєстрації речових прав та його посадових осіб (державних реєстраторів) дискреційними повноваженнями при прийняті управлінського рішення.

Враховуючи вищезазначене, дискреційне право органу державної реєстрації речових прав обумовлене певною свободою (тобто вільним, або адміністративним, розсудом) в оцінюванні та діях, у виборі одного з варіантів рішень та правових наслідків.

З огляду на вказане, право державного реєстратора на вчинення дій з державної реєстрації та видачі відповідного свідоцтва про право власності є дискреційним повноваженням, а тому задоволення позовних вимог в цій частині є формою втручання в повноваження державного органу.

Отже, вчинення реєстраційних дій щодо права власності на квартиру за відповідачем можливий виключно на підставі поданої ним заяви встановленої форми, оплати визначених законодавством платежів та зборів та подання документів, які є підставою виникнення права власності у відповідача (визначення та подання документів стосовно технічних характеристик об'єкта).

Крім того, відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданнями адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Позивач не звертався у встановленому порядку до Реєстраційної служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області щодо реєстрації права власності на спірний об'єкт нерухомого майна, а тому позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача-2 вчинити реєстраційні дії щодо цього майна задоволенню не підлягають.

Згідно ст.198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати їх та прийняти нову постанову суду.

Відповідно до ст.202 КАС України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів уважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню в частині зобов'язання Реєстраційну службу Рівненського міського управління юстиції Рівненської області вчинити дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, за Товариством з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" з прийняттям в цій частині нової про відмову в задоволенні позову.

В решті постанову суду першої інстанції слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" задовольнити частково.

Поостанову Рівненського окружного адміністративного суду від "10" квітня 2014 р. скасувати в частині зобов'язання Реєстраційну службу Рівненського міського управління юстиції Рівненської області вчинити дії щодо реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1, за Товариством з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" та прийняти в цій частині нову постанову про відмову в задоволенні позову.

В решті постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Г.І. Майор

судді: (підпис) А.Ю.Бучик

(підпис) Є.В.Одемчук

З оригіналом згідно: суддя _______ Г.І. Майор

Повний текст cудового рішення виготовлено "01" серпня 2014 р.

Роздруковано та надіслано: р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: Товариство з обмеженою відповідальністю "АПМ ПЛЮС" вул.Д.Галицького,25, м.Рівне, 33027

3- відповідачу Реєстраційна служба Рівненського міського управління юстиції Рівненської області вул. Шевченка,45, м.Рівне, 33013

4 - відповідачу Комунальне підприємство "Рівненське міське бюро технічної інвентаризації" вул.Шевченка,45, м.Рівне, 33000

5-третій особі ОСОБА_8 - АДРЕСА_1,