Ухвала суду № 40143457, 05.08.2014, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2014
Номер справи
821/3906/13-а
Номер документу
40143457
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 серпня 2014 р.м.ОдесаСправа № 821/3906/13-а

Категорія: 9.3 Головуючий в 1 інстанції: Ковбій О.В. Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду в складі:

Судді доповідача - Потапчука В.О.

суддів - Коваля М.П.

- Семенюка Г.В.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційними скаргами Державної фінансової інспекції в Херсонській області та Комунально-побутового підприємства «Світанок» Новофедорівської сільської ради на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2013 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Комунально-побутового підприємства «Світанок» Новофедорівської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

Державна фінансова інспекція в Херсонській області звернулася до суду з адміністративним позовом до КПП «Світанок» Новофедорівської сільської ради в якому, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог, просить зобов'язати виконати пункт 4, 15, 16, 17 вимоги від 27 серпня 2013 року № 44-13/1368.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що що згідно п. 6.3.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи ДФІ у Херсонській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності комунально-побутового підприємства "Світанок" Новофедорівської сільської ради За наслідками ревізії складено Акт ревізії від 16.08.2013 року за № 44-27/11, яким зафіксовано порушення фінансової дисципліни та встановлено незаконність витрачання державних коштів. Відповідно до Акту ревізії були висунуті вимоги "Про усунення порушень" від 27.08.2013 року № 44-13/1368.

Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2013 року позов задоволено частково; зобов'язано Комунально-побутове підприємство "Світанок" Новофедорівської сільської ради виконати пункти 15, 16, 17 вимоги Державної фінансової інспекції в Херсонській області від 27.08.2013 року № 44-13/1368.; в іншій частині позову відмовлено. .

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції позивачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права у зв'язку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги позивача.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідачем подано апеляційну скаргу у якій зазначено, що постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права у зв'язку з чим апелянт просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.

Сторони були сповіщені належним чином про час і місце судового засідання, що підтверджується письмовими доказами наявними в матеріалах справи, сторони до суду не прибули.

Відповідно до ч 4 ст.196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час та місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Колегія суддів, з огляду на зазначене, а також враховуючи те що в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи, - дійшла висновку про можливість розгляду справи за відсутністю сторін по справі.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до п.6.3.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції у Херсонській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КПП "Світанок" Новофедорівської сільської ради за період з 01.01.2011 року по 01.07.2013 року.

За результатами перевірки складено акт ревізії фінансово-господарської діяльності КПП "Світанок" за період з 01.01.2011 року по 01.07.2013 року від 16.08.2013 року за № 44-27/11.

За результатами ревізії, КПП "Світанок" направлено вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією від 27.08.2013 року № 44-13/1368.

При вирішенні питання суд першої інстанції дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог позивача.

Колегія суддів вважає правильним такий висновок суду першої інстанції виходячи з наступного.

З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що пунктом 4 вимоги відповідача зобов'язано перерахувати до загального фонду Новофедорівського сільського бюджету кошти в сумі 44 500,00 грн., які використані за нецільовим призначенням всупереч "Програмі розвитку житлово-комунального господарства, водозабезпечення та благоустрою Новофедорівської територіальної громади на 2011 - 2014 роки", затверджений рішенням Новофедорівської сільської ради від 05.01.2011 року № 36.

Так, ревізією було встановлено одержання та використання бюджетних коштів усупереч цільовим заходам, визначених місцевою програмою. Рішенням Новофедорвіської сільської ради від 05.01.2011 року за № 36 затверджена "Програмі розвитку житлово-комунального господарства, водозабезпечення та благоустрою Новофедорівської територіальної громади на 2011-2014 роки" та заходи щодо забезпечення виконання даної програми на 2011-2014 роки. Паспортом даної програми визначено, що участь у її виконанні бере КПП "Світанок".

Колегія суддів зазначає, що програма розвитку житлово-комунального господарства, водозабезпечення та благоустрою Новофедорівської територіальної громади на 2011-2014 роки не передбачає відшкодування понесених збитків КПП "Світанок" внаслідок виконання рішень органу місцевого самоврядування в зв'язку з розірванням договору про оперативне управління цілісного майнового комплексу та відшкодування збитків КПП "Світанок" за минулий період не відповідає запланованій меті програми.

З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що відповідно до акту ревізії фінансово-господарської діяльності КПП "Світанок" за період з 01.06.2008 року по 01.01.2011 року від 11.02.2011 року за № 48-30/03 було встановлено, що робота комунального підприємства має сезонність, а саме на період літнього періоду з червня по серпень збільшуються обсяги комунальних послуг, в тому числі від роботи очисних споруд та відповідно нарахування за перекачані стоки, проте 5 місяців з січня по травень 2010 року КПП "Світанок" мав витрати по утриманню очисних споруд постійного характеру: утримання охорони, обслуговуючого персоналу, працівників інженерного та облікового складу.

Внаслідок того, що Новофедорівською сільською радою було розірвано достроково угоду про оперативне управління цілісного майнового комплексу очисні споруди від 01.02.2007 року перед початком курортного сезону 2010 року, за наслідками 2010 року КПП "Світанок" одержано матеріальний збиток в сумі 44 500,00 грн. Тому, рішенням Новофедорівської сільської ради № 89 від 11.04.2011 року було прийнято рішення "Про надання поточного трансферту КПП "Світанок" по завданим збиткам внаслідок виконання рішень органу місцевого самоврядування в зв'язку з розірванням договору про оперативне управління цілісного майнового комплексу очисні споруди в сумі 44500,00 грн. При цьому зазначене рішення було прийнято за результатами розгляду листа КРВ у Голопристанському районі від 17.02.2011 року № 48-14/194.

Таким чином, колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції щодо неприйняття позиції ДФІ щодо зобов'язання відповідача перерахувати до загального фонду Новофедорівського сільського бюджету кошти в сумі 44 500,00 грн., які використані за нецільовим призначенням.

Відповідно п.8 ст.78 Господарського кодексу України збитки, завдані комунальному унітарному підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів передбачає: 1) розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів; 2) організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення.

Статтею 13 вказаного закону передбачено, що до об'єктів благоустрою населених пунктів належать також території будівель та споруд інженерного захисту територій.

До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

Статтею 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" визначено елементи об'єктів благоустрою, а саме одним із елементів є також будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів.

Таким чином, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що оскільки згідно ст.13 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" цілісний майновий комплекс очисні споруди не входить до об'єктів благоустрою КПП "Світанок" були понесені збитки, які пов'язані з роботою очисних споруд на благоустрій с. Залізний Порт, а тому пункт 4 вимоги ДФІ є таким, що не підлягає задоволенню.

Також, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення вимог позивача у частині п. 15-17 вимоги ДФІ з огляду на наступне.

З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що відповідно до пунктів 15-17 вимоги, КПП "Світанок" було зобов'язано: - п. 15 вимоги - вжити заходи, щодо відшкодування зайвих витрат бюджетних коштів в сумі 223227,37 грн., одержаних КПП "Світанок" в 2013 році від Новофедорівської сільської ради та використаних на оплату за договорами з приватним підприємством "Еко - Центр - Юг", актами виконаних робіт ф. КБ-2в від 11.07.2012 року, 13.07.2012 року, 16.07.2012 року, виконання робіт за якими документально не підтверджено. Провести претензійно-позовну роботу з ПП "Еко-Центр-Юг" щодо повернення коштів та стягнути кошти на користь КПП "Світанок" в сумі 223227,37 грн.; - п. 16 вимоги - вжити заходи, щодо відшкодування зайвих витрат бюджетних коштів в сумі 3995,00 грн., оплачених за технічний нагляд комунальній установі з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради. Провести претензійно-позовну роботу з комунальною установою з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради та стягнути на користь КПП "Світанок" в сумі 3995,00 грн.; - п. 17 вимоги - після повернення коштів від ПП "Еко-Центр-Юг" та Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради, бюджетні кошти повернути до загального фонду Новофедорівського сільського бюджету, як поновлення витрат минулих років.

В ході ревізії встановлено, що КПП "Світанок" було укладено в липні 2012 року договори на консервацію технологічного обладнання на очисних спорудах з Приватним підприємством "Еко-Центр-Юг" на загальну суму 223227,37 грн., оплату по яким проведено за рахунок коштів Новофедорівського сільського бюджету. Акти виконаних робіт ф. КБ-2в на загальну суму 223227,37 грн. складені та підписані сторонами 11.07.2012 року, 13.07.2012 року, 16.07.2012 року, а фінансові зобов'язання по ним зареєстровані в УДК 19.07.2012 року. Слід зазначити, що види робіт та обґрунтування, зазначені в актах ф. КБ-2в стосувалося пуско-наладочних робіт нового обладнання "Біософт", яке встановлено в ході реконструкції очисних споруд, ремонтів нових насосів.

Крім того, станом на дату укладання договорів, складання актів виконаних робіт та їх оплати реконструкція очисних споруд с. Залізний Порт Новофедорівською сільською радою від Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради була не прийнята, акт прийняття-здання відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об'єктів очисних споруд с. Залізний Порт складено та затверджено сільським головою Новофедорівської сільської ради Руденком С.В. тільки 28.09.2012 року. При цьому, Комунальною установою з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради було отримано та зареєстровано в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації на очисні споруди с. Залізний Порт після реконструкції першого пускового комплексу 28.03.2012 року за № ХС14312047045. Згідно проекту реконструкції пуско-наладочні роботи включено в реконструкцію очисних споруд.

Станом на 05.07.2012 року (дату винесення рішення сесії Новофедорівської сільської ради про надання КПП "Світанок" поточного трансферту у сумі 227284,00 грн. по проведенню поточного ремонту та пусконалагоджувальних робіт на очисних спорудах с. Залізний Порт), 12.07.2012 року (дату затвердження плану використання бюджетних коштів на 2012 рік на проведення поточного ремонту та пусконалагоджувальних робіт на очисних спорудах с. Залізний Порт), 16.07.2012 року (дату перерахування сільською радою на реєстраційний рахунок КПП "Світанок" коштів) та 26.07.2012 року (дату перерахування КПП "Світанок" коштів ПП "Еко-Центр-Юг" за трьома укладеними договорами на виконання робіт на загальну суму 223227,37 грн.) реконструкція очисних споруд с. Залізний Порт від Комунальної установи з капітального будівництва та експлуатації Новофедорівської сільською радою не прийнято та відповідно не передано в господарське відання КПП "Світанок".

За результатами зустрічної звірки ПП "Еко-Центр-Юг не надано ДФІ жодних підтверджуючих документів про понесені підприємством витрати, пов'язані з роботами на технічне обслуговування та консервацію технологічного обладнання на очисних спорудах в с. Залізний Порт за договорами підряду, укладених з КПП "Світанок" в липні 2012 року та оплачених за рахунок коштів, виділених із загального фонду Новофедорівського сільського бюджету на загальну суму 223227,37 грн.

Після проведення зустрічної звірки ПП "Еко-Центр-Юг" 18.07.2013 року рекомендованим поштовим відправленням на адресу Голопристанської міжрайонної державної фінансової інспекції направило копію договору №017/06-12 підрядних робіт від 26.06.2012 року ПП "Еко-Центр-Юг" з ТОВ "РИВС" (м. Дніпропетровськ) на виконання робіт по "Консервуванню, розконсервуванню та поточному ремонту технологічного обладнання на спорудах очищення стічних вод" на суму 223227,37 грн. Однак, договором не визначено адресу об'єкта будівництва, а довідки про вартість виконаних будівельних робіт ф. КБ-3 та акти приймання виконаних будівельних робіт ф. КБ-2в за липень 2012 року підписані ТОВ "РИВС" та ПП "Еко-Центр-Юг" 30.07.2012 року.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АВ № 677308 основним видом економічної діяльності ТОВ "РИВС" є "Інші види оптової торгівлі".

Таким чином, колегія суддів вважає правильним висновок суду першої інстанції, що ТОВ "РИВС" не могло виконувати роботи по проведенню поточного ремонту та пусконалагоджувальних робіт на очисних спорудах.

Здійснення технічного нагляду за виконанням даних робіт КПП "Світанок" було забезпечено шляхом укладання договорів з Комунальною установою з капітального будівництва та експлуатації Херсонської обласної ради, якій перераховано по зазначеним вище договорам кошти в сумі 3995,00 гривень.

Таким чином, колегія суддів вважає, що виконання робіт по проведенню поточного ремонту та пусконалагоджувальних робіт на очисних спорудах документально не підтверджено, а тому висновок про задоволення позову в цій частині є правильним.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що при прийнятті оскаржуваної постанови суд першої інстанції дійшов вірних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував норми матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги, з наведених підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА :

Апеляційні скарги Державної фінансової інспекції в Херсонській області та Комунально-побутового підприємства «Світанок» Новофедорівської сільської ради - залишити без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 12 грудня 2013 року у справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Комунально-побутового підприємства «Світанок» Новофедорівської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням апеляційного суду.

Суддя-доповідач: Потапчук В.О.

судді Коваль М.П.

Семенюк Г.В.