ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.08.2014 р. Справа № 914/2128/14
За позовом: Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів,
до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1,
м. Львів,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:Львівська міська рада, м. Львів,про: демонтаж літнього майданчика, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.
Суддя М.М. Синчук При секретарі Гринчишин О.За участю представників:позивача: Василюк М.Р. - довіреність № 36-вих-9 від 09.01.2014р.
відповідача: не з'явився,
третьої особи: не з'явився.
Представнику позивача роз'яснено права та обов'язки передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді не подавалось. Клопотань про технічну фіксацію судового процесу не поступало.
На розгляд господарського суду Львівської області подано позов Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про демонтаж літнього майданчика, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2
Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті проведення обстеження на предмет наявності літніх майданчиків, працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_2, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
Ухвалою від 17.06.2014 р. провадження у справі порушено, позовну заяву прийнято до розгляду, розгляд справи призначено на 28.07.2014 р.
В судове засідання 28.07.2014 р. представник позивача з'явився, вимоги ухвали суду від 17.06.2014р. виконав частково, заявив клопотання про залучення до участі у справі третьої особи - Львівську міську раду.
В судове засідання 28.07.2014 р. представник відповідача не з'явився, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи судом за адресою вказаною у позовній заяві, вимоги ухвали суду від 17.06.2014 р. не виконав. Поштове відправлення з ухвалою суду від 17.06.2014 р., надіслане на адресу відповідача: 79044, АДРЕСА_1, повернулось до суду з поштовою відміткою: «За закінченням терміну зберігання».
Ухвалою суду від 28.07.2014р. до участі у справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Львівську міську раду, розгляд справи відкладено на 11.08.2014р.
В судове засідання 11.08.2014 р. представник позивача з'явився. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
В судове засідання 11.08.2014 р. представник відповідача повторно не з'явився, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи судом, причин неприбуття в судове засідання не повідомив. Вимог ухвали суду від 17.06.2014 р. не виконав без поважних причин.
В судове засідання 11.08.2014 р. представник третьої особи не з'явився, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи судом, причин неприбуття в судове засідання не повідомив. Вимог ухвали суду від 28.07.2014 р. не виконав без поважних причин.
Відповідно до абз. 1 п. 3.9.2 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що неявка представника відповідача та третьої особи не перешкоджає вирішенню спору, оскільки про місце, час та дату розгляду справи останні повідомлені належно, проте не скористалися правами передбаченими діючим господарським процесуальним законодавством, а також в матеріалах справи достатньо необхідних господарському суду документів для прийняття обґрунтованого та правомірного рішення.
Згідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
Вислухавши представника позивача, проаналізувавши матеріали справи, суд встановив наступне.
13 травня 2014 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_2, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради. (а.с.18)
15.05.2014 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження №216 "Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_2", яким відповідача зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 24.05.2014 року. (а.с.16) Представник відповідача отримав Розпорядження 16.05.2014 р., про що свідчить його підпис на Розпорядженні.
26.05.2014 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом. (а.с.19)
Станом на день розгляду справи судом, розпорядження відповідачем не виконане, літній майданчик відповідачем не демонтований, зворотнього суду не надано.
При прийнятті рішення, суд виходив з наступного.
Частинами 1, 4 статті 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.
У відповідності до ст. 1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
Згідно п. 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради №2452 від 05.03.2009 р., дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.
Відкритий літній майданчик -стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Пунктом 4.1. Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.
Згідно з пунктом 6.4. Порядку демонтажу підлягають: самочинно встановлені літні майданчики; літні майданчики, на розміщення яких закінчився термін дії дозволів або термін дії договорів на оренду конструктивних елементів благоустрою; літні майданчики, на демонтаж яких є відповідне рішення суду.
Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду (п. 4.2.3. Порядку).
Як вбачається з матеріалів справи, 13 травня 2014 року працівниками відділу соціально-економічного розвитку Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради виявлено самочинно встановлений фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 відкритий літній майданчик біля об'єкту ресторанного господарства за адресою: АДРЕСА_2, на земельній ділянці, яка перебуває у власності територіальної громади міста Львова в особі Львівської міської ради.
15.05.2014 року головою Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради було прийняте розпорядження №216 "Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на АДРЕСА_2", яким відповідача зобов'язано демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за вказаною адресою в термін до 24.05.2014 року. Представник відповідача отримав Розпорядження 16.05.2014 р., про що свідчить його підпис на Розпорядженні.
26.05.2014 року комісією у складі працівників відділу соціально-економічного розвитку районної адміністрації виявлено, що відповідачем літній майданчик не демонтовано, що підтверджується складеним працівниками актом.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів".
Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури.
Зокрема, відповідно до п.1.10 "Правил благоустрою м. Львова " затверджених ухвалою Львівської міської ради від 01.08.2012 року №467, відкритий літній майданчик - це стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.
Відповідно до ст. 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів.
Тобто, до повноважень Львівської міської ради належить затвердження Правил благоустрою м. Львова
Дані правила є обов'язковими для виконання на території м. Львова всіма органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, органами самоорганізації населення, посадовими особами міської ради, об'єднаннями громадян, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.
Правила благоустрою м. Львова затверджені ухвалою Львівської міської ради від 21.04.20144 року №376 не скасовані та є чинними на даний час, а відтак суб'єкти господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території м. Львова, повинні їх виконувати.
Згідно ч. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах своїх повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Оскільки відповідач без дотримання належного дозвільного порядку розмістив відкритий літній майданчик за адресою: АДРЕСА_2, у порушення розпорядження голови Шевченківської районної адміністрації №216 від 15.05.2014 р. не демонтував самочинно встановлений відкритий літній майданчик, вимоги позивача про його демонтаж є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Статтею 33 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідач в судове засідання не з'явився, доказів оплати боргу чи заперечень на позов суду не представив.
Враховуючи відсутність заперечень з боку відповідача, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають до задоволення.
Відповідно до ст.49 ГПК України судовий збір, сплачений позивачем підлягає до стягнення з відповідача.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 4-3, 27, 33, 34, 43, 49, 69, 75, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) демонтувати самочинно встановлений літній майданчик за адресою: АДРЕСА_2.
Стягувач: Шевченківська районна адміністрація Львівської міської ради (адреса: 79058, м. Львів, вул. Липинського, 11, ідентифікаційний код 04056115).
3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради (адреса: 79058, м. Львів, вул. Липинського, 11, ідентифікаційний код 04056115) 1 218 грн. 00 коп. судового збору.
4. Накази видати відповідно до вимог ст. 116 ГПК України.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст. ст. 91- 93 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Синчук М.М.