Постанова № 40124075, 05.08.2014, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2014
Номер справи
п/811/2390/14
Номер документу
40124075
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 серпня 2014 року Справа № П/811/2390/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кармазиної Т.М., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 податковий борг по єдиному податку, фінансовій санкції та пені у розмірі 3612,83 грн..

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до довідки про заборгованість, розрахунку податкового боргу по єдиному податку та облікової картки, відповідач має заборгованість по сплаті єдиного податку в сумі 3612,83 грн., в тому числі 1558,18 грн. основного платежу, 2048,40 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 6,25 грн. пені. Станом на день звернення до суду податковий борг не сплачено.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином. При поданні позовної заяви просив розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідач у судове засідання також не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи, з урахуванням ч.4 ст.33, ч.11 ст.35 КАС України, повідомлений вчасно та належним чином. При цьому, заяви про розгляд справи за його відсутності не надав та не скористався правом на подання заперечень проти позову або ж заяви про його визнання.

У зв'язку з неявкою у судове засідання усіх осіб, які беруть участь у справі, згідно до ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи те, що представники сторін у судове засідання не з'явились, будучи при цьому повідомлені вчасно та належним чином про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про здійснення подальшого розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши надані докази та матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрований 24.01.2012 р. як фізична особа-підприємець, з 26.01.2012 р. перебуває на обліку в Олександрійській ОДПІ як платник податків.

Відповідно до п.п.291.2, 291.3 ст.291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1, на підставі особистої заяви (а.с.6-7), переведений на спрощену систему оподаткування обліку і звітності, у відповідності до п.291.4 Податкового кодексу України (а.с.8).

Статтею 293 Податкового кодексу України встановлено ставки єдиного податку. Так, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: 1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; 2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно п.295.1 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

При цьому, згідно вимог п.300.1 ст.300 Податкового кодексу України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Згідно до розрахунку (а.с.10), за відповідачем рахується податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб, з урахуванням часткової сплати 203,02 грн., в сумі 1558,18 грн. (1073,00 грн. за 2012 рік та 688,20 за 2013 рік).

10.12.2012 року Олександрійською ОДПІ проведена камеральна перевірка своєчасності подання (неподання) ФОП ОСОБА_1 декларацій з єдиного податку - фізичної особи-підприємця, за результатами якої складено акт №810/17-20/НОМЕР_1 від 10.12.2012 р., яким встановлено порушення п.120.1 ст.120 Податкового кодексу України (а.с.15).

На підставі акту перевірки винесено податкові повідомлення-рішення від 10.12.2012 р.: №0027801720, яким було визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 170,00 грн.; №0027811720, яким визначено грошове зобов'язання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 1020,00 грн. (а.с.15зв., 16-зв.).

Податкові повідомлення-рішення отримані особисто відповідачем 10.12.2012р.. Доказів їх оскарження чи скасування суду не надано.

Також, 10.12.2012 Олександрійською ОДПІ проведена камеральна перевірка своєчасності сплати ФОП ОСОБА_1 єдиного податку, за результатами якої складено акт №813/17-20/НОМЕР_1 від 10.12.2012 р. та яким встановлено порушення п.122.1 ст.120 Податкового кодексу України (а.с.17).

На підставі акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення від 10.12.2012 р. №0027841720, яким було визначено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 858,40 грн. (а.с.17-зв.).

Податкове повідомлення-рішення отримане особисто відповідачем 10.12.2012р. Доказів його оскарження теж не надано суду.

Згідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.

Відповідно до п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Судом встановлено, що Олександрійською ОДПІ відповідачу нараховано пеню в сумі 6,25 грн..

Відтак, судом встановлено, що згідно довідки про заборгованість від 07.07.2014 р. №б/н (а.с.9), розрахунку податкового боргу по єдиному податку (а.с.10) та облікової картки платника (11-14), відповідач має заборгованість по сплаті єдиного податку в розмірі 3612,83 грн., в тому числі 1558,18 грн. основного платежу, 2048,40 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 6,25 грн. пені.

Згідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Встановлено, що 12.03.2014 р. позивачем сформовано податкову вимогу за №364-11 на суму 3612,83 грн., яка направлена на адресу відповідача та повернута до податкового органу без вручення по закінченню терміну зберігання (а.с.18).

На підставі п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкову вимогу було вручено відповідачу належним чином. При цьому, доказів оскарження або відкликання даної вимоги суду не надано.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до ч.1 ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому, стаття 67 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.41.1, 41.2 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи. У складі контролюючих органів діють підрозділи податкової міліції.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Відповідно до пп.14.1.137. п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

На підставі аналізу встановлених обставин і правовідносин, що їм відповідають, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, відповідають обставинам та матеріалам справи, підтверджені належними та допустимими доказами, та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України, в особі Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (код 38680832) податковий борг у розмірі 3612 (три тисячі шістсот дванадцять) грн. 83 коп..

Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя підпис

З оригіналом згідно:

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Т.М. Кармазина