Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 серпня 2014 року Справа № П/811/1957/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого - судді Кармазиної Т.М.,
за участю секретаря - Сириці І.О.,
за участю представників:
позивача - Прасола В.А.,
відповідача - Абрамова В.Д.,
третьої особи - Бобуха С.А.,
прокурора - Боруш А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кіровограді справу за адміністративним позовом приватного акціонерного товариства "Торговий дім "Гідросила" до Головного управління Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Кіровоградська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, за участю прокурора м. Кіровограда, про стягнення заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість та пені, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів, в якому просить стягнути з Державного бюджету України на користь ПрАТ "ТД "Гідросила" 3 551 088 грн. заборгованості бюджету з відшкодування податку на додану вартість та 112 720,29 грн. пені, а всього 3 663 808,29 грн.
Позивач в обґрунтування своїх вимог зазначив, що згідно з поданою 17.01.2014 року до Кіровоградської ОДПІ податковою декларацією з ПДВ за грудень 2013 року та Розрахунку суми бюджетного відшкодування за відповідний звітний період (додаток 3 Декларації), позивачем заявлено до бюджетного відшкодування на банківський рахунок 3 551 088,00 грн. (ряд.23 та 23.1 Декларації). Разом з податковою декларацією з ПДВ до податкового орану було подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 Декларації) та електронні примірники митних декларацій, що повністю відповідає пунктам 200.7-200.8 статті 200 Податкового кодексу України. Проте, як зазначив позивач, в порушення вимог ст.200 Податкового кодексу України та Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2011 року №39, станом на дату звернення до суду позивач не отримав на свій поточний банківський рахунок заявлену у декларації суму, що підлягає відшкодуванню з бюджету в розмірі 3 551088,00 грн..
Крім того, зазначав, що має право на відшкодування пені у зв'язку з простроченням бюджетного відшкодування суми у розмірі 3 551 088,00 грн. з 19.02.2014 року по 17.06.2014 року (119 днів) в сумі 112 720,29 грн. (з 19.02.2014 р. по 14.04.2014 р. в сумі 41 737,45 грн., з 15.04.2014 р. по 17.06.2014 р. в сумі 70 982,84 грн.).
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідачем по справі подано до суду письмове пояснення про невизнання позовних вимог та зазначено, що згідно до Протоколу № 1 засідання робочої комісії Міністерства доходів і зборів України від 28.02.2014 р., Міністерством було направлено до Державного казначейства України лист від 28.02.2014 р. №4220/5/99-99-100-02-16 щодо призупинення виплат коштів по відшкодуванню ПДВ до завершення перевірок відносно законності усіх висновків, які перебувають в провадженні ДКСУ станом на 27.02.2014 р.. ДКСУ листом від 03.03.2014 р. №10-08/145-4935 повідомила про повернення без виконання Узагальнених інформацій щодо відшкодування ПДВ №60 (ПК) від 29.11.2013, №2 від 31.01.2014, №3-А від 12.02.2014, №4 від 12.02.2014. По Кіровоградській області: Узагальнені інформації №2 на суму 4 120 914,00 грн. та №3-А на суму 114 602 160,00 грн.. Тому, вважає, що у ГУ ДКСУ у Кіровоградській області відсутні невідшкодовані суми по висновках та Узагальнених інформаціях щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість (а.с.55-56).
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову.
Третьою особою також подано заперечення проти позову, згідно якого зазначено, що механізм взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування ПДВ затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2011 року за № 39. Так, згідно п.9 Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість (Порядок №39), ПДВ відшкодовується з державного бюджету на підставі висновку органу державної податкової служи та узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, шляхом перерахування зазначених сум платникові податку з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податків, відкритий в обслуговуючому банку. Крім того, зазначив, що у відповідності до Порядку формування та надсилання узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, затвердженого спільним наказом ДПА України та ДКС України від 03.02.2011 р. №68/23, формування узагальненої інформації щодо платників, за деклараціями яких сума заявленого бюджетного відшкодування податку на додану вартість з урахуванням уточнюючих розрахунків становить більше 100 тис. грн. здійснюється центральним органом державної податкової служби, а саме Міністерством доходів і зборів України (Міндоходів України). (а.с.66).
У судовому засіданні представник третьої особи підтримав подані заперечення.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 07.08.2014 року, на підставі повідомлення про вступ у справі від 07.08.2014 року №[12-613] 8329 вих.14, до участі у справі допущено прокурора м. Кіровограда (а.с.84).
Прокурор у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.
Суд, дослідивши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов до таких висновків.
Приватне акціонерне товариство "Торговий дім "Гідросила" зареєстровано 22.02.2007р. виконавчим комітетом Кіровоградської міської ради як юридична особа та перебуває на обліку як платник податків в Кіровоградській ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області та є платником податку на додану вартість.
17.01.2014 року позивачем до Кіровоградської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області була подана податкова декларація з податку на додану вартість за грудень 2013 року та Розрахунок суми бюджетного відшкодування за відповідний звітний період (додаток 3 Декларації), згідно яких заявлено до бюджетного відшкодування на банківський рахунок 3551 088,00 грн. (ряд.23 та 23.1 Декларації). Разом з податковою декларацією з ПДВ до податкового орану подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 Декларації) (а.с.6-13).
Кіровоградською ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ПрАТ "Торговий дім "Гідросила" щодо від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та щодо суми бюджетного відшкодування за грудень 2013 року, за результатами якої складено довідку у формі висновку №51/11-23-15-02/34894740 від 08.02.2014 року (а.с.67-73).
Вищезазначеною довідкою у формі висновку податковий орган підтвердив, що при відображенні позивачем у декларації з податку на додану вартість за грудень 2013 року від'ємного значення 2 030 395 грн. (ряд.19 декларації) та бюджетного відшкодування ПДВ у сумі 3 551 088 грн. (ряд.23.1 декларації) порушень не встановлено.
Вирішуючи даний спір, суд виходить з того, що правовідносини щодо повернення з бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) з підстав, передбачених законом, виникають між платником податків, зборів (обов'язкових платежів) та державою в особі відповідного контролюючого органу, на який згідно із вимогами Податкового кодексу України покладені повноваження по здійсненню контролю за своєчасною та правильною сплатою до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів), та відповідного територіального органу Державного казначейства України з огляду на запроваджену Бюджетним кодексом України казначейську форму обслуговування Державного бюджету.
У разі невідшкодування бюджетної заборгованості з ПДВ право платника порушується внаслідок неодержання коштів з бюджету, а тому належним способом захисту цього права є стягнення зазначених коштів (відшкодування заборгованості).
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 24.02.2009 р. № 09/81.
Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України та строки проведення розрахунків, визначені Податковим кодексом України (далі - ПК України).
У відповідності до пп.14.1.18 п.14.1 ст.14 ПК України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Згідно вимог п.200.7 ст.200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Відповідно до п.200.8 ст.200 ПК України до податкової декларації платником податків додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування та оригінали митних декларацій. У разі якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, така електронна митна декларація надається контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку такого платника податків в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону.
Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних (п. 200.10 ст. 200 ПК України).
Відповідно до п.200.18 ст.200 Податкового кодексу України платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті, подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку. Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 цього Кодексу.
При цьому згідно з п.200.21 ст.200 Податкового кодексу України у разі невідповідності за висновком контролюючого органу платника податку визначеним цією статтею критеріям та відсутності в такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку контролюючий орган зобов'язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Відповідне рішення може бути оскаржене платником податку у встановленому порядку. Якщо контролюючий орган у встановлений термін не надіслав платнику податку зазначеного повідомлення, вважається, що такий платник відповідає критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку.
Відповідно до пп.200.18.1, 200.18.2 п.200.18 ст.200 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.
Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом трьох операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.
Згідно п.200.23 ст.200 ПК України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважається заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість.
З матеріалів справи вбачається, що Кіровоградська ОДПІ 12.02.2014 р. за результатами проведеної камеральної перевірки включила ПрАТ "Торговий дім "Гідросила" до реєстру висновків про суми відшкодування податку на додану вартість від 10.02.2014 року № 4 та надала зазначені висновки до УДКС України у м. Кіровограді (а.с.74-76).
Механізм взаємодії органів Міндоходів (надалі - орган доходів і зборів або податковий орган) і органів Державної казначейської служби в процесі відшкодування ПДВ передбачений Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2011 року № 39 (надалі - Порядок № 39).
У відповідності до п.п.7, 8, 9 Порядку №39 орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку зобов'язаний подати органові державної казначейської служби висновок протягом: трьох робочих днів після закінчення камеральної перевірки податкової декларації платника податку, який має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти робочих днів після закінчення перевірки платника податку, який не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість.
Висновки та реєстр висновків, що передані до органів державної казначейської служби, подаються починаючи з 1 липня 2011 р. в електронній формі з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" і "Про електронні документи та електронний документообіг" і не пізніше наступного операційного дня на паперовому носії.
Державна податкова служба надсилає на постійній основі до Державної казначейської служби узагальнену інформацію про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках. Порядок та строки надсилання такої інформації визначаються Державною податковою службою.
На підставі висновку та узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, орган державної казначейської служби перераховує платникові податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, відкритий в обслуговуючому банку, протягом: трьох операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість.
З огляду на зміст п.п.5, 6 Порядку формування та надходження узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України, Державного казначейства України від 03.02.2011 р. №68/23 центральний орган державної податкової служби не пізніше робочого дня, наступного за днем отримання реєстрів висновків, здійснює формування узагальненої інформації щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість окремо за платниками, які мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість, іншими платниками та платниками, у яких суми до бюджетного відшкодування заявлені в період дії Закону України "Про податок на додану вартість" та залишились невідшкодованими. Зазначену інформацію на постійній основі (щоденно) не пізніше наступного робочого дня після її формування направляє до Державного казначейства України та одночасно органам державної податкової служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі для подачі висновків органам державного казначейства.
Державне казначейство України направляє узагальнену інформацію органам державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які згідно з отриманими висновками та узагальненою інформацією відповідно до чинного законодавства здійснюють бюджетне відшкодування податку на додану вартість платникам податку та передає до органів державної податкової служби у порядку, затвердженому наказом Державного казначейства України та Державної податкової адміністрації України від 25.04.2002 №74/194 "Про затвердження Порядку взаємодії між органами Державного казначейства України та органами державної податкової служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.05.2002 за №436/6724, інформацію про здійснене бюджетне відшкодування податку на додану вартість з бюджету.
Судом встановлено, що УДКС України у м.Кіровограді 12.02.2014 року отримано висновки Кіровоградської ОДПІ про суми бюджетного відшкодування ПДВ в яких зазначено позивача (а.с.74-76), а також Узагальнену інформацію про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість відносно ПрАТ "Торговий дім ''Гідросила".
Проте, 03.03.2013 р. до Державної казначейської служби України надійшов лист Міністерства доходів і зборів України №4220/5/99-99-100-02-16 від 28.02.2014 р. про призупинення виплати коштів по відшкодуванню податку на додану вартість до завершення перевірок відносно законності усіх висновків, які перебувають у провадженні Державної казначейської служби України станом на 27.02.2014 р. відповідно до протоколу №1 засідання робочої комісії Міністерства доходів і зборів України від 28.02.2014 р. (а.с.57).
Державна казначейська служба України листом від 03.03.2014 року №10-08/145-4934 повідомила про повернення без виконання відкликаних Узагальнених інформацій щодо відшкодування ПДВ №60(ПК) від 29.11.2013, №2 від 31.01.2014, №3-А від 12.02.2014, №4 від 12.02.2014.
Суд зауважує, що ні Податковим кодексом України, ні Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, не передбачено право податкового органу відкликати подані до органів Державної казначейської служби України висновки про суми відшкодування податку на додану вартість та узагальнену інформацію про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках.
Окрім того, на час розгляду справи до суду не надано доказів скасування висновків Кіровоградської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області про суми відшкодування податку на додану вартість щодо відшкодування ПрАТ "Торговий дім ''Гідросила" сум ПДВ за грудень 2013 року. До того ж не надано доказів проведення у позивача будь-яких перевірок щодо законності наданого висновку від 08.02.2014р. №51/11-23-15-02/34894740.
Натомість наявні у матеріалах справи докази підтверджують, що позивач має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість за грудень 2013 року та вчинив усі передбачені Податковим кодексом України заходи для його відшкодування. Разом з тим, Кіровоградською ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області підтверджено позивачу суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 3 551 088 грн. та передано на виконання до відповідного органу Державної казначейської служби України висновки про відшкодування сум ПДВ. За таких умов, подальше відкликання Міністерством доходів і зборів України узагальненої інформації, а також висновку про відшкодування сум ПДВ не може бути підставою для відмови платнику податків у відшкодуванні податку на додану вартість за грудень 2013 року.
У відповідності до ч.1 ст.25 Бюджетного кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
Згідно з пп.6 п.16 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 р. №845, органи Казначейства за судовими рішеннями про стягнення надходжень бюджету здійснюють безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів з метою забезпечення бюджетного відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку.
Відповідно до пп.5 п.4 Положення про Державну казначейську службу України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року №460/2011, казначейство України відповідно до покладених завдань здійснює безспірне списання коштів державного бюджету та місцевих бюджетів на підставі рішення суду.
З огляду на викладене, позовна вимога про стягнення суми автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ за грудень 2013 року в розмірі в 3 551 088 грн. підлягає задоволенню.
Пунктом 200.23 статті 200 ПК України передбачено, що суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.
Так, у разі виконання платником податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування, передбачених пунктами 200.7 та 200.8 статті 200 ПК України вимог, та підтвердження достовірності нарахування такого відшкодування контролюючим органом за результатами проведення камеральної чи документальної позапланової виїзної перевірки, цей орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Протягом п'яти операційних днів після отримання зазначеного висновку орган Державного казначейства України повинен видати платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку.
На суми податку, не відшкодовані протягом визначених статтею 200 ПК України строків, які вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування ПДВ, нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення. Неподання органом державної податкової служби після закінчення перевірки до органу Державного казначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв'язку з цим заборгованості бюджету з ПДВ, не позбавляє платника податку права пред'явити вимоги про стягнення зазначеної пені.
Аналогічна правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду України від 03.06.2014р. справа №21-131а14.
Так, прострочення бюджетного відшкодування суми 3 551 088 грн. складає 119 днів, а саме з 19.02.2014 року по 17.06.2014 року.
Оскільки судом встановлено, що сума бюджетного відшкодування за грудень 2013 року неправомірно не відшкодована позивачу, останній має право на стягнення пені у зв'язку з наявністю бюджетної заборгованості, виходячи з такого розрахунку: облікова ставка на момент виникнення права на бюджетне відшкодування складає: з 19.02.13 р. по 14.04.14 р. - 6,5% (Постанова НБУ від 21.03.12 №102), з 15.04.14 р. по 17.06.14 р. - 9,5%, відповідно 120% від облікової ставки складає:
- 3 551 088 грн. х 6,5% х 120% : 365 днів х 55 дні = 41 737,45 грн. (з 19.02.14 по 14.05.14);
- 3 551 088 грн. х 9.5% х 120% : 365 днів х 64 дні = 70 982,84 грн. (з 15.04.14 по 17.06.14).
Отже, сума пені за період прострочення складає 112 720,29 грн.. При цьому суд враховує, що між сторонами відсутній спір щодо розміру пені обрахованої позивачем.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позовна вимога про стягнення пені у розмірі 112 720,29 грн. також підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Таким чином, судові витрати в розмірі 487,20 грн., здійснені позивачем, підлягають стягненню з Державного бюджету України на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Державного бюджету України на корить приватного акціонерного товариства "Торговий дім "Гідросила" (код ЄДРПОУ 34894740) суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2013 року в розмірі 3 551 088 (три мільйони п'ятсот п'ятдесят одна тисяча вісімдесят вісім) грн. та пеню у розмірі 112 720 (сто дванадцять тисяч сімсот двадцять ) грн. 29 коп..
Присудити приватному акціонерному товариству "Торговий дім "Гідросила", з Державного бюджету України судові витрати у розмірі 487,20 грн..
Постанова суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Повний текст постанови складено - 12.08.2014 року.
Суддя підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Т.М. Кармазина