Постанова № 40115546, 05.08.2014, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.08.2014
Номер справи
810/3679/14
Номер документу
40115546
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 серпня 2014 року 810/3679/14

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Києві адміністративну справу

за позовомНаціональної комісії з цінних паперів та фондового ринкудоТовариства з обмеженою відповідальністю "Магістр-реєстр"простягнення штрафу,

в с т а н о в и в:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Магістр-реєстр" про стягнення штрафу в сумі 17000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами проведеної перевірки до відповідача застосовано штраф, який не був сплачений останнім у встановлені законом строки.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Ухвалою суду від 18.06.2014 відкрито провадження у справі №810/3679/14, розгляд якої відповідно до статті 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.

Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через відділ документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яку зазначено у даному позові.

До суду 04.08.2014 повернулося поштове відправлення з поміткою про невручення адресату з причини закінчення терміну зберігання.

Відповідно до статей 35, 167 КАС України копія ухвали суду від 18.06.2014 вважається врученою відповідачу.

Оскільки заперечень проти позову відповідачем не надано, справа вирішується судом за наявними матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Магістр-реєстр" є юридичною особою, місцезнаходження: 07400, Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, буд. 16, код ЄДРПОУ 31113645.

З матеріалів справи слідує, що постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.02.2014 №90-ЦА-УП-ЮО про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів до відповідача застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн.

Вказану постанову винесено на підставі Акту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про правопорушення на ринку цінних паперів від 13.02.2014 №89-ЦА-УП-ЮО.

Даним актом встановлено, що ТОВ "Магістр-реєстр" порушило вимоги абзацу 3 пункту 1 розділу ІІІ Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.09.2012 №1220 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.10.2012 за №1665/21977, в частині неподання до Комісії адміністративних даних реєстратора власників іменних цінних паперів за І, ІІ квартали 2013 року.

Зазначену постанову відповідачем у встановленому законодавством порядку та у встановлені Законом строки не оскаржено, а тому вона вважається узгодженою.

Крім того, відповідачем постанову про накладення санкції у добровільному порядку не виконано.

Спеціальним законом, який визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні є Закон України від 30.10.1996 № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (надалі - Закон України від 30.10.1996 № 448/96-ВР).

Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 6 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату.

Частиною 4 статті 6 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.

Частина 2 статті 9 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР передбачає право уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів, у тому числі стандартів, норм і правил, визначених нормативними актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, видавати розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, ставити питання перед органами Прокуратури України та Міністерством внутрішніх справ України про проведення розслідувань або інших заходів відповідно до чинного законодавства.

Склад, терміни та порядок подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) адміністративних даних (далі - Дані) реєстраторами власників іменних цінних паперів (далі - Реєстратор) та емітентами, які здійснюють ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів (далі - Емітент), визначаються Положенням № 1220 (п. 1 розділу І даного Положення).

Згідно з п. 2 розділу І Положення № 1220, дія цього Положення поширюється на юридичних осіб, які мають ліцензію на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та діяльності з ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів, у тому числі тих, які мали право відповідно до законодавства на провадження зазначеної професійної діяльності протягом періоду, за який подаються Дані.

Як вбачається з п. 1 розділу ІІ зазначеного Положення, Реєстраторами, Емітентами складаються та подаються до Комісії щоденні, щоквартальні та нерегулярні Дані.

Дані Реєстраторів, Емітентів подаються до центрального апарату Комісії відповідно до нормативно-правових актів Комісії, що регулюють подання адміністративних даних професійними учасниками фондового ринку у вигляді електронних документів до Комісії (п. 4 розділу І Положення № 1220).

За приписами п. 6 розділу І Положення № 1220, дані подаються до Комісії в обсязі, що встановлений цим Положенням, не пізніше строків, визначених у пункті 1 розділу ІІІ цього Положення.

Дані повинні містити всі визначені цим Положенням довідки. Усі довідки Даних мають бути заповнені, містити достовірну та повну інформацію. Інформація в довідках повинна бути заповнена відповідно до додатків 1-8 до цього Положення.

Відповідно абз. 3 п. 1 розділу ІІІ Положення № 1220, Реєстратор, Емітент подають щоквартальні дані не пізніше 15-го включно числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 8 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР НКЦПФР має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Згідно з п. 1 розділу ХVІІ Правил № 1470, за правопорушення на ринку цінних паперів, зазначені у ст. 11 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР, до юридичних осіб застосовуються фінансові санкції, передбачені цією статтею.

Так, пунктом 7 ч. 1 ст. 11 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції, зокрема, за повторне неподання до Комісії інформації, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, позивачем було встановлено, що відповідачем не було подано до позивача щоквартальні адміністративні дані за І, ІІ квартали 2013 року.

Також, з матеріалів справи вбачається, що дане порушення є повторним, оскільки за неподання до Комісії адміністративних даних реєстратора власників іменних цінних паперів за ІV квартал 2012 року у відношенні ТОВ "Магістр-реєстр" винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 20.03.2013 №285-ЦА-УП-Р.

В той же час, будь-яких доказів, що спростовують твердження позивача про неподання щоквартальних адміністративних даних за І, ІІ квартали 2013 року, відповідачем суду не надано.

Крім того, аналізуючи матеріали справи, суд дійшов висновку, що Постанова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.02.2014 №90-ЦА-УП-ЮО про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою до відповідача застосовано штраф у загальній сумі 17000 грн., прийнята в порядку та у спосіб, визначений законодавством України, в тому числі Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

Судом встановлено, що відповідачем постанова від 27.02.2014 №90-ЦА-УП-ЮО про накладення санкції на відповідача за правопорушення на ринку цінних паперів у встановлені Законом строки не була оскаржена, а тому вважається узгодженою.

Крім того, Відповідачем постанова про накладення санкції у добровільному порядку не виконана.

За приписами ст. 11 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР, у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості. В силу положень статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Отже, враховуючи зазначене та з огляду на те, що штраф у встановлений чинним законодавством строк відповідачем добровільно не сплачено, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", статтями 69, 70, 71, 94, 158-163, 167, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Магістр-реєстр" (код ЄДРПОУ 31113645) на користь Державного бюджету України штраф у сумі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя Балаклицький А. І.