КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/8098/14 Головуючий у 1-й інстанції: Вєкуа Н.Г. Суддя-доповідач: Карпушова О.В.
У Х В А Л А
Іменем України
07 серпня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Бистрик Г.М., Оксененка О.М., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Міжгалузевого науково-технічного колективного підприємства "Лана" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 червня 2014 р. у справі за адміністративним позовом Міжгалузевого науково-технічного колективного підприємства "Лана" в особі в.о. керівника МНТКП "Лана" Гарницького Миколи Петровича до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про визнання недійсними відомостей,-
В С Т А Н О В И В :
Міжгалузеве науково-технічне колективне підприємство "Лана" (далі - МНТКП "Лана") в особі в.о. керівника Гарницького Миколи Петровича звернулося до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про визнання недійсними відомості, які неправомірно внесені відповідачем в реєстр страхувальників і стосуються МНТКП "Лана".
Позов обґрунтовано тим, що внесені відповідачем відомості з реєстру страхувальників і картка страхувальника не відповідають вимогам Закону України №2464 від 08.07.2010 року, Положенню про реєстр страхувальників від 09.09.2013 року № 458 та Постанові КМУ № 237 від 08 лютого 2012 року, а отже є недійсними.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.06.2014 р. у задоволенні позову відмовлено.
Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.06.2014 р., як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову постанову.
Доводи апеляційної скарги аналогічні доводам позовної заяви.
Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, тому за приписами п.2 ч. ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження.
Колегія суддів заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців МНТКП «Лана» зареєстроване 11.04.1988 року, 27.02.2006 року, код ЄДРПОУ 04654566, як юридична особа. (а.с. 17)
На підставі заяви, МНТКП "Лана" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва з 14 червня 1996 року як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Вказані обставини підтверджені відповідними доказами.
Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Порядок визначення суб'єктів підприємницької діяльності, які зобов'язані сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, нарахування, обчислення та сплати таких внесків до органів Пенсійного фонду України, регулюється Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997р. № 400/97-ВР (надалі - Закон № 400/97), Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " від 09.07.2003 p. № 1058-IV (надалі - Закон № 1058), а також прийнятою відповідно до вищезазначених Законів Інструкцією про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженою Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1 (надалі - Інструкція) яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.
Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» реєстр страхувальників - автоматизований банк відомостей, створений для ведення обліку платників єдиного внеску - страхувальників.
Реєстр страхувальників формує та веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів, Пенсійний фонд та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Перелік відомостей, який вноситься до реєстру страхувальників передбачений ч. 2 ст. 19 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Частиною 3 ст. 19 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, оприлюднює на власному офіційному веб-сайті дані з реєстру страхувальників про взяття на облік страхувальника та його клас професійного ризику виробництва.
Окрім того, наказом Міндоходів України від 09.09.2013 №458 затверджено Порядок обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників.
Пунктом 6 розділу 1 Положення про реєстр страхувальників передбачено, що реєстр страхувальників формує та веде Міністерство доходів і зборів України.
Відомості з Єдиного державного реєстру, отримані органами доходів і зборів, проходять контроль щодо коректності використання реєстраційних номерів облікових карток платників та відповідності наданих кодів класифікаційних ознак класифікаторам та довідникам після чого відомості з Єдиного державного реєстру, що пройшли перевірки, вносяться до реєстру страхувальників, відповідно до ч. 2 п.3 розділу 2 зазначеного положення.
Зняття з обліку юридичних осіб в органах Пенсійного фонду регулюється Порядком взяття на облік та зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування № 21-6, затверджений Постановою Пенсійного фонду України 27.09.2010 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за № 995/18290 (далі - Порядок № 21-6).
З огляду п. 5.1 розділу 5 Порядку № 21-6 у разі отримання від державного реєстратора повідомлення про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи орган Пенсійного фонду в 10-денний термін проводить документальну перевірку платника щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску. На основі акта перевірки платник здійснює остаточні розрахунки.
Орган Пенсійного фонду закриває справу платника єдиного внеску після остаточного погашення ним недоїмки зі сплати єдиного внеску та інших платежів або передачі боргу за місцезнаходженням правонаступника. Реєстраційний номер знятого з обліку платника єдиного внеску надалі не використовується, його платежі враховуються органом Пенсійного фонду до кінця поточного року.
Після проведення позапланової перевірки платника, здійснення ним розрахунків у вищевказаному порядку та на підставі довідок про відсутність заборгованості із сплати страхових коштів, орган Пенсійного фонду України складає довідку про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до Пенсійного фонду України і фондів соціального страхування за формою згідно з додатком 6 до цього Порядку (далі - довідка про відсутність заборгованості).
Згідно п. 5.3 розділу 5 Порядку № 21-6 після одержання від державного реєстратора відомостей з реєстраційної картки про державну реєстрацію припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця органи Пенсійного фонду знімають з обліку платника єдиного внеску, що фіксується у журналі обліку платників єдиного внеску та реєстрі страхувальників, та безоплатно надсилають йому поштою з повідомленням про вручення не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця повідомлення про зняття з обліку такої особи. Справа такого платника єдиного внеску здається до архіву органу Пенсійного фонду після закінчення звітного року.
Згідно з п. 1 розділу IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників № 458 від 09.09.2013 процедури щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску у зв'язку з припиненням платника єдиного внеску органом доходів і зборів розпочинаються та проводяться в разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей):
відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи;
відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення про закриття відокремленого підрозділу;
відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення фізичної особи - підприємця щодо припинення нею підприємницької діяльності;
судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника єдиного внеску, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів такого платника, зміну мети установи, реорганізацію платника єдиного внеску.
При отриманні одного із зазначених документів (відомостей) орган доходів і зборів вносить відповідний запис до реєстру страхувальників.
Судом першої інстанції було наголошено, що відповідно до п.6 розділу 1 Положення про реєстр страхувальників реєстр страхувальників формує та веде Міністерство доходів і зборів України, а тому відомості внесені в реєстр страхувальників від 03.10.2013 року о 17 год. 57 хв. саме Міністерством доходів і зборів України.
Тобто, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що в межах даної справи вимоги позивача до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва є необгрунтованими, оскільки запереченень щодо реєстрації в Управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва з 14 червня 1996 року як платника внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не надходило.
Доводи апелянта не спростовують вірних висновків суду першої інстанції.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування постанови.
Керуючись статтями 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міжгалузевого науково-технічного колективного підприємства "Лана" на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 червня 2014 р., залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 червня 2014 р. у справі за адміністративним позовом Міжгалузевого науково-технічного колективного підприємства "Лана" в особі в.о. керівника МНТКП "Лана" Гарницького Миколи Петровича до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про визнання недійсними відомостей, залишити без змін.
Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п`ять днів після направлення їх копій особами, які беруть участь у справі і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної.
Колегія суддів: О.В. Карпушова
Г.М. Бистрик
О.М. Оксененко
.
Головуючий суддя Карпушова О.В.
Судді: Бистрик Г.М.
Оксененко О.М.