Постанова № 40114840, 06.08.2014, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2014
Номер справи
818/1582/14
Номер документу
40114840
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

С У М С Ь К И Й О К Р У Ж Н И Й А Д М І Н І С Т Р А Т И В Н И Й С У Д

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2014 р. Справа № 818/1582/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шаповала М.М., розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду в м. Суми справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Украдор" до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач просить про визнання протиправними дії відповідача: 1) по проведенню зустрічної звірки ТОВ "Украдор" по взаємовідносинам з ТОВ "Магеллангрупп" та покупцями за період з 01.08.2012 р. по 31.12.20102 р., за результатами якої 08.01.2014 року складено довідку № 1/18-17-22-0005/34113391; 2) по формуванню в цій довідці № 1/18-17-22-0005/34113391 висновків про не підтвердження реальності здійснення господарських відносин із фінансово-господарських операцій з поставки товарів по ланцюгу постачання між ТОВ "Магеллангрупп" та ТОВ "Украдор" з подальшою реалізацією контрагенту - покупцю ТОВ "АСАС" (код 38049131) за серпень-грудень 2012 року та зобов'язати відповідача вилучити з відповідних баз даних (АС "Аудит", АС "Результати співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України" та інших) інформацію про результати перевірки ТОВ "Украдор", викладені в довідці № 1/18-17-22-0005/34113391 від 08.01.2014 р.

Свої вимоги мотивує тим, що у оскаржуваній ним довідці не зазначено підставу, що спричинила необхідність у зіставленні даних господарських взаємовідносин позивача з ТОВ "Магеллангрупп", вказане підприємство, під час проведеної перевірки, перебувало на обліку у Дніпродзержинської ДПІ, однак, у зазначеній довідці відсутня інформація щодо одержання запиту про проведення зустрічної звірки ТОВ "Украдор" від ДПС - ініціатора проведення такої звірки. Висновки, зроблені відповідачем в довідці, ґрунтуються на висновках довідки № 590/22-506/35902558 від 14.12.2012 р. "Про проведення зустрічної звірки ТОВ "Магеллангрупп" з питань взаємовідносин та взаєморозрахунків з ТОВ "СпецАгроРесурс" за період з 01.08.2012 року по 31.10.2012 року", але така довідка не може стати підставою для проведення зустрічної звірки ТОВ "Магеллангрупп" з ТОВ "Украдор", через рік, в грудні 2013 року, а тому зміст довідки не відповідає встановленій формі, висновки в якій вчинені поза повноваженнями відповідача і поза межами порядку проведення зустрічних звірок.

Заперечуючи проти позову відповідач зазначив, що підставою для проведення зустрічної звірки ТОВ "Украдор" щодо документального підтвердження господарських відносин з ТОВ "Магеллангрупп" стало виникнення сумнівів щодо факту здійснення операцій ТОВ "Магеллангрупп" з ТОВ "Украдор". В довідці від 14.12.2012 р. № 590/22-506/35902558 "Про проведення зустрічної звірки ТОВ "Магеллангрупп" з питань взаємовідносин та взаєморозрахунків з ТОВ "СпецАгроРесурс" за період з 01.08.2012 року по 31.10.2012 року" були встановлені розбіжності сум ПДВ відображених ТОВ "Магеллангрупп" з ТОВ "СпецАгроРесурс". При проведенні зустрічної перевірки ТОВ "Украдор" встановлено неналежне оформлення наданих на перевірку первинних документів щодо придбання нафтопродуктів у ТОВ "Магеллангрупп", а с саме: у товарно-транспортних накладних відсутні записи про конкретний пункт навантаження та розвантаження, довіреності, за якими отримувалися товари: дату і час виїзду з підприємства-вантажовідправника; дату і час прибуття до вантажоодержувача; дату і час виїзду вантажоодержувача (а.с. 39-42).

В судове засідання сторони не з'явилися, надали суду заяви про розгляд справи без їх участі.

Дослідивши та оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд визнає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Пунктом 73.5 ст.73 Податкового кодексу України визначено, що з метою отримання податкової інформації контролюючі органи мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється контролюючими органами з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

З 25.12.2013 р. по 31.12.2013 року посадовими особами Шосткинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області проведено зустрічну звірку ТОВ "Украдор" по взаємовідносинах з ТОВ "Магеллангрупп" та покупцями за період з 01 серпня по 31 грудня 2012 р., якою не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із фінансово-господарських операцій з поставки товарів по ланцюгу постачання між ТОВ "Магеллангрупп" та ТОВ "Украдор" з подальшою реалізацією контрагенту - покупцю ТОВ "АСАС" за серпень - грудень 2012 року, результатами якої занесені в довідку "Про результати зустрічної звірки ТОВ "Украдор" від 08.01.2014 р. № 1/18-17-22-0005/34113391 (а.с. 14-25).

Пунктом 2.1. Методичних рекомендацій, затверджених наказом Державної податкової адміністрації № 236 від 22.04.2011 (далі - Методичні рекомендації) щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок передбачено, що для проведення зустрічних звірок відбираються суб'єкти господарювання (контрагенти платника податків), щодо яких виникла необхідність у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків, в тому числі відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Згідно пункту 2.2. Методичних рекомендацій необхідність проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання визначається посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби (далі - органи ДПС) за результатами проведеного аналізу даних та встановлених розбіжностей в податкових деклараціях, автоматизованих інформаційних системах органів державної податкової служби України (АІС ДПА України, Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту, Єдиний реєстр податкових накладних тощо), а також аналізу податкової інформації та документів, отриманих із внутрішніх (у т. ч. від підрозділів податкової міліції тощо) або зовнішніх джерел (у т. ч. від платників податків), які свідчать (можуть свідчити) про порушення такими платниками податків податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Абзацом 2 пункту 1 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1232 (далі - Порядок № 1232) передбачено, що зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків

Згідно пункту 2 Порядку № 1232 зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

На підставі викладеного, суд визнає, що дії відповідача пов'язані з проведенням зустрічної перевірки та оформленням результатів зустрічної перевірки є правомірними, а позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Украдор" до Шосткинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовити у повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) М.М. Шаповал

З оригіналом згідно

Суддя М.М. Шаповал