Ухвала суду № 40113910, 08.08.2014, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2014
Номер справи
260/3810/14-а
Номер документу
40113910
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

08 серпня 2014 р. справа № 260/3810/14-а

Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Сухарьок М.Г., розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 27 червня 2014 р. у справі № 260/3810/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 02 грудня 2013 року,-

ВСТАНОВИВ:

До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 27 червня 2014 р. у справі № 260/3810/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 02 грудня 2013 року.

Ознайомившись з даною апеляційною скаргою, вважаю, що вона не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України, у зв'язку з чим така скарга підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Згідно ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Разом з апеляційною скаргою надійшло клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, оскільки відповідач отримав копію постанови суду першої інстанції 18 липня 2014 року, а апеляційну скаргу подав 23 липня 2014 року. В матеріалах справи відсутні будь-які підтвердження того, що апелянт пропустив строк подачі апеляційної скарги з поважних причин.

Тому суддя вважає, що апелянт повинен вказати поважні причини пропуску строку на апеляційне оскарження та надати відповідні докази.

Відповідно до частини шостої статті 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

За змістом пункту 20 частини першої статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI), органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. Отже, у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах (абзац 3 пункту 13 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 16 березня 2012 року № 4 «Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням статей 39, 48, 50, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).

У своїй апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради просило звільнити його від сплати судового збору.

Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.

За подання адміністративного позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - 1827 грн. та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати - 4872 грн. За подання адміністративного позову немайнового характеру розмір ставки судового збору складає 0,06 мінімальної заробітної плати (пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону № 3674-VI).

Частиною першої цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України від 16.01.2014 № 719-VII "Про Державний бюджет України на 2014 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1218 гривень.

Таким чином, апелянту потрібно сплатити судовий збір в розмірі 36,54 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів Калінінське.УК/Калінінс. р-н/ 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38034015; банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій обл.; код банку отримувача (МФО) 834016; рахунок отримувача 31210206781005; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу Судовий збір, за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, Донецький апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34511611 та надати оригінал квитанції про сплату судового збору шляхом надіслання її на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду.

Згідно з частиною першою статті 108 КАС України, зазначені обставини тягнуть за собою залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом надання доказів про сплату судового збору.

Керуючись ст. 108, ст. 186, ч.3 ст. 187, ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради про звільнення від сплати судового збору - відмовити.

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради на постанову Ленінського районного суду м.Донецька від 27 червня 2014 р. у справі № 260/3810/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Донецьку ради, третя особа - Головне управління Державної казначейської служби України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 02 грудня 2013 року - залишити без руху для усунення недоліків, а саме: сплатити судовий збір і надати докази поважності пропуску строку на подачу апеляційної скарги та встановити тридцятиденний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з моменту отримання копії вказаної ухвали.

Роз'яснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя-доповідач: Сухарьок М.Г.