Справа № 729/842/14
2-а/729/19/14 р.
У Х В А Л А
25 липня 2014 р. м. Бобровиця
Суддя Бобровицького районного суду Чернігівської області Демченко Л.М. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання нечинною постанову державного виконавця,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідачів в якому просив визнати постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві нечинною.
Відповідно до вимог ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з приписами ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку для звернення до суду поважними.
Як вбачається з позовної заяви та доданих до справи документів, підстав для визнання причин пропуску строку поважними не достатньо, оскільки, позивач посилається в позовній заяві на те, що 21.07.2014 року по пошті він отримав ухвалу Бобровицького районного суду від 16.07.2014 року, якою йому було відмовлено у відкритті провадження, в зв'язку з тим, що скарга не підлягала розгляду в порядку цивільного судочинства. Однак, до позовної заяви не додано доказів, які б підтверджували факт отримання ним вищевказаної ухвали датою, яка зазначена в позові, і які б були підставою для визнання поважності причин пропуску строку.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї документів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Отже враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання нечинною постанову державного виконавця слід залишити без розгляду на стадії відкриття провадження по даній справі без проведення судового засідання.
Керуючись ст. 99, 100, 107, 181 КАС України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Дніпровського районного управління юстиції у м. Києві, ОСОБА_2 про визнання нечинною постанову державного виконавця залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя