Постанова № 40098276, 11.08.2014, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2014
Номер справи
813/2482/14
Номер документу
40098276
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 серпня 2014 року № 813/2482/14

Львівський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів : головуючого - судді Дем'яновського Г.С.,

суддів : Брильовського Р.М.

Гулкевич І.З.

при секретарі Гавірко О.О..

з участю позивача ОСОБА_2, представників відповідачів : Чубак Н.В.,Лупій Х.Ю., ., представника третьої особи Таряника В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Міністерства доходів і зборів України , Головного управління Міндоходів у Львівській області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів -Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області , про визнання наказу, дій та бездіяльності протиправними , та зобов»язання до вчинення дій,

В С Т А Н О В И В :

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05 грудня 2013 року № К/9991/1735/12 направлено на новий розгляд до Залізничного районного суду справу за позовом ОСОБА_2 до Міністерства доходів і зборів України , Головного управління Міндоходів у Львівській області , третя особа -Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області .про визнання дій та бездіяльності протиправними ,скасування наказу та проведення виплат.

Ухвалою Залізничного районного суду м.Львова від 12 березня 2014 року означену справу передано на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.

Позивач ОСОБА_2 08 травня 2007 року звернувся з позовом до Міністерства доходів і зборів України \правонаступника Державної податкової адміністрації України\ , Головного управління Міндоходів у Львівській області \правонаступника ДПА у Львівській області\, третя особа -Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області, про визнання дій та бездіяльності протиправними ,скасування наказу та проведення виплат ,зобов»язання до вчинення дій.

Позивачем 08.02.2008 року була подана заява про зміну позовних вимог , а також подані заяви : 02.04.2008 року - про уточнення позовних вимог ,05.08.2008 року -про зміну позовних вимог, 27.01.2009 року -про уточнення позовних вимог. Позивач в судовому засіданні уточнив ,що остаточна редакція позовних вимог викладена в заяві від 27.01.2009 року.

В уточненій позовній заяві позивач просить суд :

-визнати неправомірним наказ Державної податкової адміністрації у Львівській області від 10 лютого 2003 року № 52-0 та бездіяльність ДПА у Львівській області ,яка виразилась :

-у ненарахуванні та невиплаті належної йому заборгованості по щомісячній доплаті відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,

-у неперерахуванні та невиплаті належної йому грошової допомоги при звільненні,

-у ненаправленні матеріалів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку призначеної йому раніше пенсії з врахуванням щомісячної доплати відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Визнати за ОСОБА_2 право на отримання в 2003 році місячної пенсійної доплати в розмірі-49 %, в 2004-2005 роках в розмірі -50% суми пенсії , яка могла би бути нарахована ,відповідно до розпорядження ДПА у Львівській області за № 27 від 15.03.2000 року , визнавши протиправним бездіяльність ДПА у Львівській області у не проведенні такого нарахування та виплати за вказаний період часу .

2.Зобов»язати Державну податкову адміністрацію у Львівській області нарахувати та виплатити йому заборговану пенсійну доплату за 2003 р., 2004 р., та січень 2005 року відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,так як у нього немає відповідної кваліфікації.

3. Зобов»язати Державну податкову адміністрацію у Львівській області провести перерахунок та виплату належної йому заборгованої вихідної допомоги з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 50% відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,так як у нього немає відповідної кваліфікації.

4. Зобов»язати Державну податкову адміністрацію у Львівській області нарахувати та виплатити йому заборговану різницю недоотриманої пенсії з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 50% відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,так як у нього немає відповідної кваліфікації.

5.. Зобов»язати Державну податкову адміністрацію у Львівській області подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області матеріали для перерахунку раніше призначеної йому пенсії з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 50% відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю.

Представник Міністерства доходів і зборів України просить в позові відмовити, з підстав .зазначених у запереченні.

Представник Головного управління Міндоходів у Львівській області просить в позові відмовити з підстав,зазначених у запереченні.

Відповідачі у своїх запереченнях посилаються на те, що відповідно до пункту 5 "Г" постанови КМ України від 31.12.1996 року № 1592 передбачено право керівника, а не обов'язок, встановлювати особам рядового і начальницького складу податкової міліції щомісячну доплату в межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих.. Наказом Державної податкової адміністрації України голів ДПА областей було зобов'язано переглянути надбавки та доплати працівникам органів ДПС (за високі досягнення у праці, за роботу в умовах режимних обмежень, від суми пенсії особам начальницького складу податкової міліції та інше) та встановити їх виключно за умови фінансового забезпечення. Тому, наказом ДПА у Львівській області від 10.02.2003 року № 52-о на виконання наказу ДПА України від 27.12.2002 р. було призупинено виплату щомісячної доплати від суми пенсії, встановленої згідно пункту 5 "г" постанови КМУ від 31.12.1996 року, в тому числі й позивачу. Дані надбавки могли виплачуватись особам начальницького складу за рахунок коштів, визначених Законом України про Державний бюджет України на утримання ДПА України. Наказом ДПА України від 04.02.2004 року № 71 встановлено порядок та умови призначення та виплати вказаних надбавок. Відповідачі вважають, що дана надбавка не має обов'язкового характеру, це право, а не обов'язок керівника для її призначення.. Щодо виплати грошової допомоги зазначає, що у відповідності до п.10 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.01.1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ при звільненні з військової служби або з органів внутрішніх справ за вислугою строку службу, за віком, за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням штатів або з проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання на службі (в органах) виплачується грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби. Допомога була виплачена позивачу в встановлених розмірах і відповідачі просять у позові відмовити.

Представник третьої особи -Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області ,просить в позові відмовити і посилається як в письмових запереченнях ,так і в виступі в судовому засіданні на те, що відповідно до пункту 5 "г" постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 передбачено право керівника, а не обов'язок, встановлювати особам рядового і начальницького складу податкової міліції щомісячну доплату в межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих. Наказом ДПА України від 27.12.2002 року № 188-ф затверджено виплачувати з 01.01.2003 року особам начальницького складу податкової міліції надбавку за особливі умови служби, професійний ризик, кваліфікацію та виконання особливо важливих завдань у розмірі 100 % грошового забезпечення та зобов'язано голів обласних ДПА переглянути надбавки і доплати працівникам органів ДПС та встановити їх виключно за умови фінансового забезпечення. Тому, наказом ДПА у Львівській області від 10.02.2003 року № 52-о на виконання наказу ДПА України від 27.12.2002 р. № 188-ф призупинено виплату щомісячної доплати від суми пенсії, встановленої згідно пункту 5 "г" постанови КМУ від 31.12.1996 року, в тому числі й позивачу. Також, наголошує, що функції з призначення, перерахунку і виплати пенсій військовослужбовцям силових відомств передані органам Пенсійного фонду з 01.01.2007 року відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік". Пенсійний фонд не є правонаступником силових органів щодо зобов'язань, які виникли до 01.01.2007 року. Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцями, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Однак, в кошторисі Пенсійного фонду (бюджетному асигнуванні пенсійному фонду України на виплату пенсій військовослужбовцям) не передбачені кошти на виплату заборгованості доплати до пенсії за судовим рішенням за попередні роки. А тому вважає, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними.

Вислухавши пояснення представників сторін ,перевіривши інші докази ,зібрані в справі ,суд приходить до наступних висновків.

Наказом Державної податкової адміністрації у Львівській області від 31 січня 2005 року № 42-0 згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ та Постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.1998 року № 1716 «Про проходження служби особами начальницького складу податкової міліції та обчислення вислуги років,призначення пенсії і грошової допомоги « підполковника податкової служби ОСОБА_2 ,старшого слідчого відділення розслідування кримінальних справ слідчого відділу податкової міліції ДПА у Львівській області було звільнено у відставку за ст.65 п.»А».

Вислуга років на день звільнення в календарному обчисленні становила 30 років 04 місяці 16 днів , у пільговому розрахунку -40 років 02 місяці 13 днів.

Позивач свої вимоги мотивує тим , що при звільненні з органів податкової міліції не вникав у розмір нарахованого грошового забезпечення і вважав ,що йому були виплачені всі належні кошти і відповідно пенсія призначена у повному обсязі. Однак ,згодом , в березні 2007 року йому стало відомо , що відповідачем не виплачувалась частина коштів грошового забезпечення , що відповідно і вплинуло на правильність визначення розміру пенсії.

В судовому засіданні 11.08.2014 року позивач додатково пояснив ,що не міг вирахувати недоплату вказаної доплати від суми пенсії , оскільки з цього часу їм почали виплачувати інші види доплат і він отримував заробітну плату більшого розміру. Суд вислухавши думку учасників судового розгляду справи прийшов до висновку , що в такій ситуації позивач дійсно не міг вирахувати розмір доплат , доказів про його ознайомлення з грошовим атестатом не надано , і тому суд визнає причини пропуску строку звернення до суду поважними в поновлює строк звернення до суду.

Позивач вказує ,що відповідно до п.5 «Г» постанови Кабінету Міністрів України № 1592 від 31.12.1996 року «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби « керівникам органів державної податкової служби у межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих установлювати особам рядового і начальницького складу податкової міліції , які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством , і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії , яка могла бути нарахована їм у разі виходу на пенсію.

Наказом ДПА у Львівській області № 179-0 від 15 червня 2000 року ОСОБА_2було встановлена щомісячна доплата відповідно до п.5 «Г» постанови Кабінету Міністрів України № 1592 від 31.12.1996 року «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби «в розмірі 40 %. Яка виплачувалась до 01.01.2003 року. В 2003 році відповідно до положень вказаного Наказу пенсійна надбавка повинна була становити у 2003 році-49% , а в 2004-2005 рр. -50 %.

Наказом Державної податкової адміністрації у Львівській області 10.02.2003 року № 52-о "По особовому складу УПМ ДПА у Львівській області" на виконання наказу ДПА України від 27.12.2002 року № 188-ф призупинено виплату по п.5 "г" постанови Кабінету Міністрів України № 1592 від 31.12.1996 року щомісячної доплати від суми пенсії особам начальницького складу податкової міліції з 01.01.2003 року, в тому числі підполковнику ОСОБА_2

19 березня 2007 року ОСОБА_2 звернувся до ДПА у Львівській області з вимогою про проведення перерахунку розміру грошового забезпечення ,на що ДПА у Львівській області повідомила листом № Я-98\04-2\22 . що на день звільнення доплата йому не виплачувалась, що стало підставою для не включення її до грошового атестату.

Проаналізувавши вимоги позивача про визнання неправомірним наказу Державної податкової адміністрації у Львівській області від 10 лютого 2003 року № 52-0 та бездіяльності ДПА у Львівській області ,яка виразилась :

-у ненарахуванні та невиплаті належної йому заборгованості по щомісячній доплаті відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,

-у неперерахуванні та невиплаті належної йому грошової допомоги при звільненні,

-у ненаправленні матеріалів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку призначеної йому раніше пенсії з врахуванням щомісячної доплати відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» суд приходить до наступних висновків , суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до пункту 5 "г" постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 "Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби" надано право керівникам органів державної податкової служби у межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих установлювати особам рядового і начальницького складу податкової міліції, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована.

Відповідно до ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" (в редакції, чинній станом на 31.12.2005 року) вказана доплата повинна враховуватись при розрахунку розміру призначеної пенсії.

Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (із змінами і доповненнями) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

Щомісячна доплата в розмірі від 25 до 50 відсотків пенсії, яка б могла бути нарахована працівникові у разі виходу на пенсію, є додатковим видом грошового забезпечення, що надається щомісяця (надбавкою за умови служби, оскільки виплачується винятково працівникам, які мають право на пенсію за вислугу років із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі), а відтак, на момент звільнення ОСОБА_2 зі служби належала до виду грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія.

Як слідує із роз'яснень, що містяться в п.8 постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 24.12.1999 року "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці", при вирішенні спорів про виплату премій, винагороди за підсумками роботи за рік чи вислугу років, надбавок і доплат необхідно виходити з нормативно-правових актів, якими визначено умови та розмір цих виплат. Працівники, на які поширюються зазначені нормативно-правові акти, можуть бути позбавлені таких виплат (або розмір останніх може бути зменшено) лише у випадках і за умов, передбачених цими актами. З мотивів відсутності коштів у проведенні вказаних виплат може бути відмовлено в тому разі, коли вони обумовлені в зазначених актах наявністю певних коштів чи фінансування.

Таким чином, відсутність коштів може бути підставою для невиплати надбавки лише у разі, коли така підстава передбачена в самому нормативному акті, який регулює порядок її призначення і виплати.

Відповідачами же не наведено підстав для невиплати позивачу надбавки, встановленої п.5 "г" постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 .

Навпаки, з інформації про витрачання коштів по КЕКВ 1112 з розбивкою по видах ,долученої відповідачем , вбачається ,що ДПА у Львівській області виділялись кошти на виплату доплат від суми пенсії \Постанова КМУ № 1592\ , а саме : у 2004 р.-9248 грн., у 2005 р.-9530,16 грн., у 2006 р.-19228,38 грн.

Твердження відповідачів про те, що встановлення надбавок і доплат є правом керівника податкового органу, не беруться судом до уваги, оскільки під час розгляду справи встановлено, що такі види грошового забезпечення позивачу були призначені. Крім цього, згідно вимог законодавства, на яке посилаються представники відповідачів в обґрунтування своїх заперечень, передбачено лише право керівників органів державної податкової служби у межах установлених фондів оплати праці та граничної чисельності працюючих встановлювати мінімальний, середній або максимальний розмір вищевказаних виплат, а не визначати право особи на отримання такої виплати. Крім того, предметом позовних вимог є не встановлення надбавок і доплат, а законність їх позбавлення

Тому суд вважає , що слід визнати неправомірним, а також , відповідно до ч.1 ст.11 КАС України , з метою забезпечення необхідності повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких останній просить , суд також вважає що слід вийти за межі позовних вимог, і скасувати наказ Державної податкової адміністрації у Львівській області від 10 лютого 2003 року № 52-0 «по особовому складу УПМ ДПА у Львівській області» в частині зупинення виплати по п.5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» щомісячної доплати від суми пенсії підполковнику податкової міліції ОСОБА_2, старшому слідчому в особливо важливих справах відділення розслідування кримінальних справ слідчого відділу податкової міліції ДПА у Львівській області

Суд вважає ,що визнати неправомірною бездіяльність Головного управління Міністерства доходів і зборів у Львівській області , яка виразилась :

-У ненарахуванні та невиплаті належної ОСОБА_2 заборгованості по щомісячній доплаті відповідно до пункту 5 «Г» Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

-У неперерахуванні та невиплаті належної ОСОБА_2 в повному розмірі грошової допомоги при звільнені.

у ненаправленні матеріалів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку призначеної йому раніше пенсії з врахуванням щомісячної доплати відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» .

Суд також вважає.що підлягають до задоволення наступні позовні вимоги і слід :

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 заборговану доплату від суми пенсії за 2003 р., 2004 р., та січень 2005 року відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області провести перерахунок та виплату належної ОСОБА_2 суму заборгованої вихідної допомоги, з врахуванням щомісячної доплати від суми пенсії , в розмірі 50% - відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області матеріали для перерахунку раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії, з врахуванням щомісячної доплати від суми пенсії , в розмірі 50%- відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Означені позовні вимоги випливають із вищенаведених доказів , проаналізованих судом, оскільки відповідно до ст.9 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" при звільненні зі служби за вислугою строку служби, віком, станом здоров'я виплачується грошова допомога у розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 07.02.2001 року № 43 затверджено та введено в дію з 01.01.2001 року Положення про виплату грошового утримання особам начальницького складу податкової міліції за час перебування у розпорядженні ДПА України, відстороненим від виконання службових обов'язків (посади), особам, підданим арешту, та за час перебування під арештом осіб начальницького складу податкової міліції, видачу грошових атестатів при переміщенні по службі.

Відповідно до п.7 постанови Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1 "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для призначення пенсії за вислугу років і по інвалідності подається грошовий атестат, або довідка про розмір грошового забезпечення, і довідка про додаткові види грошового забезпечення, які заявник отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби.

За таких обставин позовна вимога в частині зобов'язання Головного управління Міндоходів у Львівській області подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) призначеної раніше ОСОБА_2 пенсії з врахуванням щомісячної доплати відповідно до п. 5 "г" постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 "Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби" підлягає до задоволення.

Однак суд вважає ,що не підлягає до задоволення позовна вимога ОСОБА_2 про зобов»язання Державної податкової адміністрації у Львівській області нарахувати та виплатити йому заборговану різницю недоотриманої пенсії з врахуванням щомісячної доплати в розмірі 50% відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,так як у нього немає відповідної кваліфікації, оскільки нарахування та призначення пенсій , а також їх перерахування відповідно до ново встановлених обставин в даному випадку є прерогативою пенсійних органів .

Відповідно до частин 1, 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Щодо позовної вимоги позивача про визнання за ним права на отримання в 2003 році місячної пенсійної доплати в розмірі-49%,в 2004-2005 рр. в розмірі -50% суми пенсії , яка могла би бути нарахована ,відповідно до розпорядження ДПА у Львівській області за № 27 від 15.03.2000 року .визнавши протиправним бездіяльність ДПА у Львівській області у не проведенні такого нарахування та виплати за вказаний період часу, то суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст..17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на вирішення спорів про визнання права і тому адміністративний суд не наділено повноваженнями визнавати вказане право позивача судовим рішенням. Також питання визнання протиправною бездіяльності ДПА у Львівській області у непроведенні нарахування та виплати пенсійних доплат за вказаний період часу розглядається судом в обсязі означеної позовної вимоги № 1.

Тому суд вважає ,що означену правову вимогу слід залишити без задоволення..

З урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають до часткового задоволення, а саме :.

Визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової адміністрації у Львівській області від 10 лютого 2003 року № 52-0 «по особовому складу УПМ ДПА у Львівській області» в частині зупинення виплати по п.5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» щомісячної доплати від суми пенсії підполковнику податкової міліції ОСОБА_2, старшому слідчому в особливо важливих справах відділення розслідування кримінальних справ слідчого відділу податкової міліції ДПА у Львівській області та визнати протиправною бездіяльність ДПА у Львівській області, яка полягає у :

-у ненарахуванні та невиплаті належної ОСОБА_2 заборгованості по щомісячній доплаті відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,

-у неперерахуванні та невиплаті належної ОСОБА_2 грошової допомоги при звільненні відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,

-у ненаправленні матеріалів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку призначеної ОСОБА_2 раніше пенсії з врахуванням щомісячної доплати відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 заборговану доплату від суми пенсії за 2003 р., 2004 р., та січень 2005 року відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області провести перерахунок та виплату належної ОСОБА_2 суму заборгованої вихідної допомоги, з врахуванням щомісячної доплати від суми пенсії , в розмірі 50% - відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області матеріали для перерахунку раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії, з врахуванням щомісячної доплати від суми пенсії , в розмірі 50%- відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з сторін не стягуються.

Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ Державної податкової адміністрації у Львівській області від 10 лютого 2003 року № 52-0 «по особовому складу УПМ ДПА у Львівській області» в частині зупинення виплати по п.5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби» щомісячної доплати від суми пенсії підполковнику податкової міліції ОСОБА_2, старшому слідчому в особливо важливих справах відділення розслідування кримінальних справ слідчого відділу податкової міліції ДПА у Львівській області та визнати протиправною бездіяльність ДПА у Львівській області, яка полягає у :

-у ненарахуванні та невиплаті належної ОСОБА_2 заборгованості по щомісячній доплаті відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,

-у неперерахуванні та невиплаті належної ОСОБА_2 грошової допомоги при звільненні відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби»,

-у ненаправленні матеріалів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку призначеної ОСОБА_2 раніше пенсії з врахуванням щомісячної доплати відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області нарахувати та виплатити ОСОБА_2 заборговану доплату від суми пенсії за 2003 р., 2004 р., та січень 2005 року відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області провести перерахунок та виплату належної ОСОБА_2 суму заборгованої вихідної допомоги, з врахуванням щомісячної доплати від суми пенсії , в розмірі 50% - відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

Зобов»язати Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області матеріали для перерахунку раніше призначеної ОСОБА_2 пенсії, з врахуванням щомісячної доплати від суми пенсії , в розмірі 50%- відповідно до пункту 5 «Г» Постанови Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби».

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий -суддя : Дем'яновський Г.С.

Суддя : Брильовський Р.М.

Суддя : Гулкевич І.З