Ухвала суду № 40089184, 01.08.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.08.2014
Номер справи
826/7880/14
Номер документу
40089184
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

01 серпня 2014 року м. Київ № 826/7880/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючий суддя Кобилянський К.М., судді Санін Б.В., Скочок Т.О., за участю секретаря судового засідання Голод А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи

за позовом Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом»до Державної виконавчої служби Українипро визнання протиправною та скасування постанови,за участю сторін:

представник позивача: Свириденко І.А.;

представник відповідача: Іванюк Д.С.;

ВСТАНОВИВ:

05.06.2014 державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної виконавчої служби України, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову відповідача від 19.02.2014 ВП №41849052 про стягнення з позивача виконавчого збору. Крім того, позивач просив визнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та поновити його.

Позовна заява ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.06.2014 була залишена без руху. Позивач усунув недоліки адміністративного позову у встановлений судом строк.

Ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 22.07.2014 відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

В судовому засіданні 30.07.2014 представник позивача не зміг надати пояснень стосовно причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, у зв'язку з чим суд оголосив перерву до 01.08.2014 для підготовки позивачем письмових пояснень із зазначеного питання.

В судовому засідання 01.08.2014 представник позивача надав письмові пояснення стосовно причин пропуску строку звернення до суду.

У поясненнях позивача зазначено, що оскаржувана постанова від 19.02.2014 ВП №41849052 про стягнення з боржника виконавчого збору виконується у межах виконавчого провадження №41849052, яке в свою чергу виконувалось у зведеному виконавчому провадженні №36363275. Про існування постанови від 19.02.2014 ВП №41849052 стало відомо 27.05.2014 при ознайомленні з матеріалами виконавчого провадження №41849052, що підтверджується відповідною розпискою.

Представник позивача наполягав на тому, що при ознайомленні 01.04.2014 з матеріалами виконавчого провадження, в матеріалах зведеного виконавчого провадження №36363275 оскаржувана постанова була відсутня.

На підставі зазначеного, представник позивача просив визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними, оскільки ДП «НАЕК» Енергоатом» дізнався про оскаржувану постанову тільки 27.05.2014.

Суд відхиляє наведені доводи позивача з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів виконавчого провадження №41849052, копії якого наявні в матеріалах справи, у них міститься оскаржувана постанова від 19.02.2014 ВП №41849052 про стягнення з позивача виконавчого збору. (а.с. 51 Т.І).

Згідно довідки з Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень №84369, оскаржувана постанова від 19.02.2014 ВП №41849052 про стягнення з позивача виконавчого збору була внесена до вказаного реєстру 19.02.2014 о 15:25:58 (зворотний бік а.с. 95 Т. І).

Представник ДП «НАЕК «Енергоатом» 01.04.2014 ознайомлювався з матеріалами виконавчого провадження №41849052, що підтверджується відповідною розпискою (а.с. 54 Т. І) та не заперечується позивачем.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивач міг дізнався про оскаржувану постанову 01.04.2014.

Крім того, ДП «НАЕК «Енергоатом» як сторона виконавчого провадження №41849052 отримало постанову про відкриття виконавчого провадження від 05.02.2014, в якій зазначено код доступу до даного виконавчого провадження у мережі Інтернет за адресою: http://trade.informjust.ua/. Отже, позивач міг дізнатися про оскаржувану постанову в будь-який день з моменту її внесення до Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень.

Згідно відмітки служби документообігу суду, позивач звернувся о Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою 05.06.2014.

У відповідності до частин 1, 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У відповідності до частини 1 статті 28 Закону України «Про виконавче провадження», постанова про стягнення виконавчого збору може бути оскаржена в десятиденний строк у порядку, встановленому цим Законом.

Кодекс адміністративного судочинства України визначає, що дотримання строків звернення до адміністративного суду є однією з умов дисциплінування учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними. У випадку пропуску строку звернення до суду підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивач звернувся до суду після закінчення строку для оскарження, встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України та підстави для його поновлення відсутні.

У відповідності до положень статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

При цьому, відповідно до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Отже, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду без поважних причин.

Керуючись положеннями статей 99, 100, 155, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Головуючий суддя К.М. Кобилянський

Судді Б.В. Санін

Т.О. Скочок