ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2009р. Справа № 2а-2309/09/2370
9год. 10хв. м.Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Новікової Т.В.,
при секретарі - Комишній О.М.,
за участю: представника позивача ОСОБА_1. (за дов. від 08.01.2009р. № 11/32-718),
за відсутності відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Черкаській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 30.03.2009р. № 1024/32-718, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2фінансові санкції у розмірі 1700грн. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на порушення відповідачем, вимог ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР, внаслідок чого відповідачем при здійсненні підприємницької діяльності здійснювалось зберігання алкогольних напоїв, що марковані марками акцизного збору з ознаками підробки.
Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, проте наддав до суду клопотання від 25.05.2009р., в якому визнає позовні вимоги, але посилаючись на тяжке фінансове становище просить розстрочити сплату штрафу, зі змістом заявленого клопотання позивач не погодився
Виходячи з положень ч.8 ст.35, ч.2 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, не повідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши поданий адміністративний позов та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову, з огляду на таке.
Суб'єкт підприємницької діяльності, фізична особа - ОСОБА_2, зареєстрована виконавчим комітетом Соснівської районної ради м.Черкаси 29.06.2004р., ідентифікаційний кодНОМЕР_1.
Статтею 16 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної Законами України.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та розділу 6 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.07 р. №71 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.07р. за №116/13383, регіональні управління здійснюють контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів; контролюють додержання правил маркування та наявність на алкогольних напоях та тютюнових виробах марок акцизного збору, в тому числі під час оптової та роздрібної торгівлі ними; проводять перевірки діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.
Згідно Положення про Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, однією з його функцій є організація роботи із зберігання, продажу, обліку та використання марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби, контроль за додержанням правил маркування під час реалізації через оптову та роздрібну торгові мережі.
Посадовими особами регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Черкаській області здійснено перевірку господарської одиниці відповідача, а саме кафе, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1, щодо дотримання вимог Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» і інших нормативно-правових актів та складено акт № 230143 від 27.01.2009р. в якому зафіксовано, що СПД ОСОБА_2здійснювала в приміщенні кафе зберігання алкогольних напоїв, що марковані марками акцизного збору з ознаками підробки. Зокрема, на момент проведення перевірки в приміщенні магазину - кафе знаходилось 4 пляшки горілки «Московська особлива» виробництва ТОВ «Золотоніський ЛГЗ «Златогор», місткістю 0,5л., міцність 40% об'ємних одиниць, маркованих марками акцизного збору з ознаками підробки на суму 70грн.00коп.
Для подальшого проведення дослідження на предмет того, чи виготовлені марки акцизного збору спеціально уповноваженим підприємством - Державним підприємством Поліграфічний комбінат «Україна» дві марки акцизного збору з реквізитами: 09/8 23 АААД300730, 4,300грн. АВ та 09/8 23 АААД 306166, 4,300грн. АВ добровільно надані ОСОБА_2. перевіряючим.
Як вбачається з матеріалів справи перевірка проведена в присутності СПД ОСОБА_2, яка надала пояснення по факту виявленого порушення (а.с.7) та підписала акт перевірки без зауважень.
Відповідно до акту експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва №057-02-09 (а.с.11), проведеної Департаментом по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів Міністерства фінансів України 03.02.2009р., вбачається, що надані на дослідження марки акцизного збору виготовлені не підприємством, яке здійснює випуск таких марок, тобто є підробленими.
Відповідно до вимог ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Абзацом 13 вищезгаданої статті встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700гривень.
Тому за результатами розгляду матеріалів перевірки та на підставі акту № 230143 від 27.01.2009р., регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Черкаській області, 17.02.2009р. прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 230199 в розмірі 1700 гривень. Згідно зазначеного рішення до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700грн.
Щодо клопотання відповідача про надання відстрочки для сплати фінансових санкцій відповідач не погодився.
Згідно із ч.3 ст.63 Закону України «Про державний бюджет на 2009р.» у 2009році заборонено надання відстрочок щодо термінів сплати податкових зобов'язань суб'єктами господарювання за податками і зборами (обов'язковими платежами).
Відповідно до вимог ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відповідачем не були оскаржені в місячний термін дії органу, який прийняв Рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому законом порядку, а зазначена сума суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2. до Державного бюджету не сплачена.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду з позовними вимогами про стягнення з відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1700грн.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що сума несплачених фінансових санкцій відповідача до Державного бюджету становить 1700грн.00коп., і доказів сплати відповідачем фінансових санкцій станом на день розгляду спору, або заперечення проти адміністративного позову до суду не надходило, тому суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
На підставі ч. 3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 26.05.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 01.06.2009р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з врахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, 128, ст.ст.158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету через регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Черкаській області на р/р 31114106700002 УДК в м.Черкаси, код УЄДРПОУ 22809222, МФО 854018 фінансові санкції на суму 1700грн. 00коп. (одна тисяча сімсот гривень 00коп).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.