Постанова № 40073721, 29.07.2014, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2014
Номер справи
822/2818/14
Номер документу
40073721
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2818/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2014 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіФелонюк Д.Л. при секретаріВересняк А.А. за участі:представника позивача - Кашина В.А. за довіреністю від 27.01.2014 представника відповідача - Присяжного О.І. за довіреністю №1/01-15/19 від 21.01.2014 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції Хмельницької області , Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6 про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити дії, -

У судовому засіданні проголошено вступну і резолютивну частини постанови згідно ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 (далі - позивач, ОСОБА_5) звернулась в суд з позовом до реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції Хмельницької області (далі - відповідач 1, реєстраційна служба), Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації (далі - відповідач 2, Старокостянтинівське БТІ ОР), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6 (далі - третя особа, ОСОБА_6) про зобов'язання реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції внести до Держаного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про скасування рішення про державну реєстрацію прав №33657510 від 29.03.2012 про проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_6; визнання незаконним скасування реєстрації права власності ОСОБА_5 на житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями за адресою: АДРЕСА_1; зобов'язання реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме: домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на ім'я ОСОБА_5. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 29.07.2009 ОСОБА_5 придбала у ОСОБА_7 житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі-продажу, посвідченим 29.07.2009 приватним нотаріусом Хмельницького нотаріального округу ОСОБА_8. 06.08.2009 зареєструвала право власності на куплений будинок в Старокостянтинівському БТІ ОР. Рішенням Старокостянтинівського районного суду від 16.06.2010 право власності на вказаний будинок визнано за ОСОБА_6, в частині позову ОСОБА_6 про визнання договору купівлі-продажу, на підставі якого ОСОБА_5 набула права власності на спірний будинок Старокостянтинівським районним судом відмовлено. На даний час жодним рішенням суду не скасовано договір купівлі-продажу, за яким ОСОБА_5 придбала вказане домоволодіння. Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012, задоволено позов ОСОБА_6, а саме зобов'язано Старокостянтинівське БТІ та ОР зареєструвати право власності на спірне домоволодіння за ОСОБА_6. Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 30.05.2013 зазначив, що підстав для реєстрації права власності на будинок з господарськими будівлями, що знаходяться в АДРЕСА_1 за ОСОБА_6 немає, оскільки за даним домоволодінням зареєстровано позивача право власності у відповідності до ч.1 ст.24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Зазначає, що реєстрація права власності ОСОБА_6 згідно ухвали Вищого адміністративного суду від 30.05.2013 повинна бути скасована, оскільки підстава реєстрації спірного домоволодіння (постанова Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011) визнана протиправною та скасована. Відповідно реєстрація права власності позивача має бути відновлена. Вказує, що на даний час у позивача виникла необхідність відчуження вказаного будинку і в зв'язку з цим, звернулась до реєстраційної служби з приводу перенесення реєстрації її права власності до державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, в чому їй було відмовлено. Вказана відмова була оскаржена до суду і як наслідок постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.01.2014, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04.03.2014, відмовлено в задоволенні позову з підстав, що право власності на житловий будинок зареєстровано за ОСОБА_6. В травні місяці позивач звернувся до реєстраційної служби про скасування державної реєстрації права власності за ОСОБА_6, а саме скасування реєстрації його права власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходяться в АДРЕСА_1 в порядку виконання ухвали Вищого адміністративного суду від 30.05.2013 року. 06.05.2014 позивач отримав рішення про відмову у скасуванні вказаної реєстрації, яке вважає незаконним. Оскільки адміністратором реєстру прав є державне підприємство «Інформаційний центр», що здійснює заходи зі створення та супроводження програмного забезпечення реєстру прав. Відповідно до Наказу №7/5 від 07.02.2002, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2002 за №157/6445 «Про затвердження Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно» було встановлено, що до 01.01.2012 державна реєстрація права власності на об'єкти нерухомого майна проводиться реєстраторами БТІ, створеними до набрання чинності Законом України від 11.02.2010 №1878-УІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та підключення до реєстру права власності на нерухоме майно. Тобто, усі функції державного реєстратора (на час проведення ОСОБА_6 реєстрації права власності) виконувались реєстраторами Старокостянтинівського БТІ та ОР. Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» з 01.01.2013 державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень почала здійснюватись реєстраційними службами територіальних органів Міністерства юстиції України. Зазначає, що договір купівлі-продажу позивача житлового будинку є на даний час чинним, скасування права власності на зазначене домоволодіння на підставі постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011 є незаконним, що слідує з ухвали Вищого адміністративного суду України. Отже внесення Старокостянтинівським БТІ та ОР до державного реєстру на нерухоме майно запису про реєстрацію об'єкта житлової нерухомості (реєстраційний номер 33657510) житлового будинку з належними до нього господарськими будівлями на ім'я ОСОБА_6 є протиправними та такими, що порушують гарантовані Конституцією і законами України право власності позивача на володіння, користування та розпорядження вказаним об'єктом нерухомого майна, який на законних підставах належить позивачу.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини на які посилається у позовній заяві, просить суд задоволити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача 1 в судовому засіданні та поданих письмових запереченнях (вх.№22235 від 18.07.2014) просить відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що Порядком прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.12.2011 за №1429/20167 визначено процедуру прийняття і розгляду заяв щодо внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, перелік документів, необхідних для внесення змін до записів, внесення записів про скасування записів Державного реєстру прав, права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури. Пунктом 2.1 Порядку передбачено, що для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком. Згідно п.2.6 Порядку, для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили. Відповідно до абз.1 пп.2.14.2 п.2.14 державний реєстратор приймає рішення щодо відмови у внесенні змін до записів, відмови у внесенні записів про скасування державної реєстрації прав, відмови у скасуванні записів Державного реєстру прав виключно за наявності таких підстав: у разі внесення записів про скасування державної реєстрації прав або скасування записів Державного реєстру прав: органом державної реєстрації прав або нотаріусом, до якого звернувся заявник, не проводилась державна реєстрація прав на відповідний об'єкт нерухомого майна, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна або внесення змін до запису Державного реєстру прав. Враховуючи те, що в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутні відомості про державну реєстрацію права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 скасувати реєстрацію права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за згаданою адресою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно неможливо. Також позивачем не було подано документів, на підставі яких скасовується запис про право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований по даній адресі за ОСОБА_6 і рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. Згідно рішення Старокостянтинівського районного суду №2-36/2010р від 16.06.2010, яке набрало законної сили, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, визнано за ОСОБА_6. На сьогоднішній день зазначене рішення є чинним і не скасованим. Відповідно до Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Указом Президента України №401/2011 від 06.04.2011, Державна реєстраційна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністерство юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Тобто, твердження позивача про те, що Реєстраційна служба Старокостянтинівського управління юстиції є правонаступником, який повністю прийняв на себе повноваження реєстратора Старокостянтинівського БТІ та ОР є безпідставним. Наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 №1844/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 №2102/22414 затверджено Порядок використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Пунктом 1 цього Порядку визначено процедуру використання та перенесення державним реєстратором прав на нерухоме майно записів з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек, Державного реєстру обтяжень рухомого майна до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно. Згідно абз.2 п.3 Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна відомості з Реєстру прав власності на нерухоме майно використовуються державним реєстратором для встановлення наявності (відсутності) записів про державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно під час проведення державної реєстрації прав та під час розгляду заяв про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, заяв/запитів на оформлення інформації з Державного реєстру прав. Відповідно до п.6 вищевказаного Порядку, перенесення записів з Реєстрів до Державного реєстру прав здійснюється державним реєстратором прав у разі, коли наявні у Реєстрах записи є чинними та ідентифікують об'єкт нерухомого майна або суб'єкта речових прав, їх обтяжень. Тобто, законодавець чітко визначив Реєстри, з яких переносяться записи, а саме: п.1 Порядку передбачено, що перенесення записів здійснюється з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек, Державного реєстру обтяжень рухомого майна. З Реєстру прав власності на нерухоме майно дані лише використовуються. Отже, Старокостянтинівським БТІ та ОР зареєстровано право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 за ОСОБА_6, а дана реєстрація здійснена в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, то Реєстраційна служба Старокостянтинівського управління юстиції може лише використовувати (а не переносити) даний запис.

Представник відповідача 2 в судове засідання не з'явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду. 29.07.2014 до суду надійшов відзив на позовну заяву (вх.№23534 від 29.07.2014), відповідно до якого не визнає позов. Зазначає, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012, зобов'язано Старокостянтинівське БТІ ОР зареєструвати право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 за ОСОБА_6. Вказану постанову виконано 29.03.2012 згідно поданої ОСОБА_6 заяви від 19.03.2012. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30.05.2013 постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012 скасовано і справу повернуто на новий розгляд. Згідно Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" 31.12.2012 БТІ призупинено доступ до реєстру прав власності і реєстрацію права власності в даній частині проводить Реєстраційна служба. З врахуванням викладеного, Старокостянтинівське БТІ ОР не може виконувати будь-які дії, що стосуються реєстрації, скасування права власності передбачені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6 в судове засідання не з'явилася, належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду. 25.07.2014 до суду надійшли письмові заперечення (вх.№23050 від 25.07.2014), відповідно до яких проти позову заперечує та просить відмовити в його задоволенні. Зазначає, що згідно рішення Старокостянтинівського районного суду від 16.06.2010 року визнано за ОСОБА_6 право власності на житловий будинок з господарськими спорудами біля нього в АДРЕСА_1. У даному будинку проживає, користується ним без обмежень, позову про виселення і про витребування його не було заявлено.

Враховуючи думку представника позивача, представника Реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції Хмельницької області, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_6, оскільки їх явка не визнавалася судом обов'язковою.

Заслухавши представника позивача, представника Реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції Хмельницької області, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку і сукупності, суд вважає, що позовні вимоги не належать до задоволення на підставі наведеного нижче.

Суд встановив, що згідно витягу про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації номер витягу 23513848 від 06.08.2009 за ОСОБА_5 було зареєстровано право власності на домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 (підстава - нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу №1511 від 29.07.2009), номер запису 637 в книзі 5.

За ОСОБА_6 на підставі рішення Старокостянтинівського районного суду від 16.06.2010 року №2-36/2010р було визнано право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна і витягу про державну реєстрацію прав Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації за № 33657510 підтверджується реєстрація права приватної власності за ОСОБА_6 на домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 101,2 кв.м., житловою площею 66,9 кв.м. (підстава - рішення Старокостянтинівського районного суду від 16.06.2010 року).

Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011 по справі №2270/11230/11, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012, визнано протиправним дії Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації по відмові у реєстрації права власності на будинковолодіння в Єдиному реєстрі прав на нерухоме майно по АДРЕСА_1 за ОСОБА_6 та виготовленні техдокументації на дане будинковолодіння; зобов'язано Старокостянтинівське бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації провести реєстрацію права власності в Єдиному реєстрі прав на об'єкт нерухомого майна домоволодіння по АДРЕСА_1, що належить ОСОБА_6, скасувавши попередні реєстрації прав власності на зазначене домоволодіння; зобов'язано Старокостянтинівське бюро технічної інвентаризації видати ОСОБА_6 належно виготовлену технічну документацію на домоволодіння по АДРЕСА_1.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30.05.2013, постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 16.07.2013 по справі №822/2787/13-а позовну заяву ОСОБА_6 до Старокостянтинівського бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5 про визнання незаконними дій, зобов'язання вчинити певні дії залишено без розгляду відповідно до п.4 ст.155 КАС України (позивач повторно не прибув у судове засідання без поважних причин і від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності).

14.04.2014 Старокостянтинівське бюро технічної інвентаризації, оцінки та реєстрації листом №37 повідомило позивача про неможливість скасування реєстрації права власності згідно ухвали Вищого адміністративного суду від 30.05.2013 року в зв'язку зі змінами в законодавстві та призупиненням доступу до Реєстру прав власності .

Рішенням №12860597 від 06.05.2014 державний реєстратор прав на нерухоме майно реєстраційної служби Старокостянтинівського районного управління юстиції Хмельницької області відмовив у внесенні запису про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 реєстраційний номер майна 24992470 так, як органом державної реєстрації прав, до якого звернувся заявник не проводилась державна реєстрація права на відповідний об'єкт нерухомого майна. В даному рішенні державним реєстратором було відмічено, що житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами який розташований за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровано в Реєстрі прав власності на нерухоме майно який діяв до 01.01.2013 року реєстраційний номер майна 24992470, право власності на вище зазначений об'єкт у Реєстрі прав власності на нерухоме майно зареєстровано за ОСОБА_6. Станом на 06.05.2014 органом державної реєстрації прав, до якого звернувся позивач, не проводилась державна реєстрація прав на відповідний об'єкт нерухомого майна, тобто в Державному реєстрі речових прав відсутні відомості про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на зазначений об'єкт нерухомого майна, отже внести запис про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно неможливо, оскільки в реєстрі відсутній запис, щодо якого подано заяву.

Не погоджуючись із винесеним рішенням відповідача 1 та відмовою відповідача 2 позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульовані нормами Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" (надалі - Закон №1952-IV).

Статтею 2 Закону №1952-IV встановлено, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до ст.4 Закону №1952-IV обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право власності на нерухоме майно.

Згідно до ст.26 Закону №1952-IV, записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Відповідно до п.2.1 Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.12.2011 №3205/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.12.2011 за №1429/20167 (далі - Порядок №3205/5), для внесення змін до записів, внесення записів про скасування державної реєстрації прав та скасування записів Державного реєстру прав заявник подає органу державної реєстрації прав, державним реєстратором якого було проведено державну реєстрацію прав, або нотаріусу, яким проведено державну реєстрацію прав, заяву та документи, визначені цим Порядком.

Пунктом 2.6 Порядку №3205/5 встановлено, що для внесення записів про скасування державної реєстрації прав, скасування записів Державного реєстру прав заявник подає рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили.

Відповідно до пп.2.14.2 п.2.14 Порядку №3205/5 державний реєстратор приймає рішення щодо відмови у внесенні змін до записів, відмови у внесенні записів про скасування державної реєстрації прав, відмови у скасуванні записів Державного реєстру прав виключно за наявності таких підстав: у разі внесення записів про скасування державної реєстрації прав або скасування записів Державного реєстру прав: органом державної реєстрації прав або нотаріусом, до якого звернувся заявник, не проводилась державна реєстрація прав на відповідний об'єкт нерухомого майна, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна або внесення змін до запису Державного реєстру прав.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що державний реєстратор вносить записи до Державного реєстру прав про скасування державної реєстрації прав у разі скасування на підставі рішення суду рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. В даному випадку позивачем не надано доказів скасування запису про право власності за ОСОБА_6 на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

При цьому суд враховує, що рішення Старокостянтинівського районного суду №2-36/2010р від 16.06.2010 згідно якого визнано за ОСОБА_6 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 набрала законної сили та не скасовано, що не заперечується позивачем.

Суд вважає безпідставним посилання позивача на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 30.05.2013 згідно якої постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011 по справі № 2270/11230/11 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.01.2012 скасовано, як на підставу для скасування реєстрації права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, за ОСОБА_6, оскільки право власності на зазначену будівлю за ОСОБА_6 зареєстроване не на підставі постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.10.2011 по справі №2270/11230/11, а на підставі рішення Старокостянтинівського районного суду №2-36/2010р від 16.06.2010.

Відповідно до абз.2 п.3 Порядку використання даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.12.2012 №1844/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 за №2102/22414 (далі - Порядок №1844/5), відомості Реєстрів використовуються державним реєстратором для встановлення наявності (відсутності) записів про обтяження речових прав на нерухоме майно, у тому числі обтяжень податковою заставою, під час проведення державної реєстрації прав з метою їх перенесення до Державного реєстру прав та під час розгляду заяв про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, заяв/запитів на отримання інформації з Державного реєстру прав.

Згідно п.6 Порядку №1844/5, перенесення записів з Реєстрів до Державного реєстру прав здійснюється державним реєстратором прав у разі, коли наявні у Реєстрах записи є чинними та ідентифікують об'єкт нерухомого майна або суб'єкта речових прав, їх обтяжень.

Тобто, законодавець чітко визначив Реєстри, з яких переносяться записи, а саме: п.1 Порядку передбачено, що перенесення записів здійснюється з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек, Державного реєстру обтяжень рухомого майна. З Реєстру прав власності на нерухоме майно дані лише використовуються.

Отже, Старокостянтинівським БТІ та ОР зареєстровано право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 за ОСОБА_6, а дана реєстрація здійснена в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, то Реєстраційна служба Старокостянтинівського управління юстиції може лише використовувати (а не переносити) даний запис.

Згідно ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Зважаючи на вищевикладене, відповідачі діяли на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому позовні вимоги є необґрунтованими і такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_5 - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 01 серпня 2014 року

Суддя/підпис/ "Згідно з оригіналом" Суддя Д.Л. Фелонюк