Ухвала суду № 40036866, 31.07.2014, Вінницький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2014
Номер справи
822/1447/14
Номер документу
40036866
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 822/1447/14

Головуючий у 1-й інстанції: Фелонюк Д.Л.

Суддя-доповідач: Полотнянко Ю.П.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Полотнянка Ю.П.

суддів: Драчук Т. О. Загороднюка А.Г.

секретар судового засідання: Марцісь Ю.А.

за участю представників сторін:

Представників відповідача: Кобилюха А.Є., Стацької Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії , -

В С Т А Н О В И В :

Хмельницький прокурор з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері (далі - позивач, прокурор) звернувся до суду першої інстанції з адміністративним позовом до головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області (далі - відповідач, ГУ ДСНС України у Хмельницькій області) про визнання протиправними дій службових осіб ГУ ДСНС України у Хмельницькій області щодо невиконання подання Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері від 19.03.2014 №5/456-вих.14; зобов'язання виконати подання Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері від 19.03.2014 №5/456-вих.14 щодо вжиття дієвих заходів для усунення порушень вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель", Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, причин та умов, що їм сприяли.

Відповідно до постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 травня 2014 року в задоволенні адміністративного позову Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері - відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу з підстав невідповідності висновків суду обставинам справи, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, у зв'язку з чим, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В судовому засіданні представники відповідача проти доводів апеляційної скарги заперечили та просили рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Представник позивача, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явився . Про причини своєї неявки суд не повідомив .

Перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, заслухавши суддю - доповідача та думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено з матеріалів справи та підтвердилось при апеляційному розгляді, звертаючись до суду першої інстанції та на аргументацію заявленого позову, позивач вказав на те, що Хмельницькою прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, відповідно до постанови про проведення перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 17.02.2014, проведено перевірку додержання службовими особами ГУ ДСНС України у Хмельницькій області вимог бюджетного законодавства та законодавства про здійснення державних закупівель, у ході якої виявлено суттєві порушення даного законодавства. Відповідно до ст.4 Закону України "Про здійснення державних закупівель", чинного на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Закон №2289-VI), закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, зміни до нього надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них надсилаються уповноваженому органу протягом 5 робочих днів з дня їх затвердження. Згідно п.1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 №922, річний план закупівель складається щодо закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або більше сум, що зазначені в ч.1 ст.2 Закону №2289-VI. У разі якщо очікувана вартість закупівлі є меншою сум, зазначених у ч.1 ст.2 Закон №2289-V, такий предмет закупівлі відображається в додатку до річного плану, який складається в довільній формі та підписується головою комітету з конкурсних торгів або особою, яка виконує його обов'язки.

У зв'язку із реорганізацією у 2013 році Територіального управління МНС України у Хмельницькій області та утворенням ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, наказом начальника ГУ ДСНС України у Хмельницькій області від 03.07.2013 №151 створено комітет з конкурсних торгів ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та затверджено положення про вказаний комітет. 04.04.2013 на засіданні комітету з конкурсних торгів заступником голови комітету призначено ОСОБА_5, а секретарем - ОСОБА_8. 23.07.2013 рішенням комітету з конкурсних торгів затверджено річний план закупівель ГУ ДСНС України у Хмельницькій області та додаток до нього, що затверджено протоколом №2. У план закупівель дані не вносились. При цьому, у додаток до річного плану закупівель, серед іншого, внесено дані про планування закупівель у 2013 році за кодом 86.10.1 "Послуги лікарських закладів" на загальну суму 100010 грн., а саме: профілактичні медичні обстеження - 28010 грн., оплата лікування у медичних закладах - 40000 грн., оплата путівок на оздоровлення - 32000 грн.. При цьому, перевіркою встановлено, що комітетом з конкурсних торгів ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, всупереч зазначених норм законодавства та ст.ст.1-3 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, при складанні та затвердженні 23.07.2013 плану закупівель та додатку до нього допущено внесення неправдивих відомостей у додаток до плану закупівель, оскільки не враховано, що кошти в сумі 14,5 тис. грн., передбачені на профілактичні медичні обстеження, витрачені у 2013 році ще ТУ МНС, а ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, згідно фінансових документів, у 2013 році за КВЕД 2240 по коду 81.10.1 витрачено 13,5 тис. грн.. Також, комітетом з конкурсних торгів головного управління, всупереч вказаних норм законодавства, ст.ст. 1-3 Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, не забезпечено надсилання кошторису на 2013 рік та річного плану закупівель до уповноваженого органу - Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Причинами описаних порушень є неналежне виконання службових обов'язків зазначеними службовими особами, незнання або ігнорування ними вказаних вимог законодавства. За результатами проведеної перевірки, з метою усунення вищевказаних порушень, причин та умов, що їм сприяли, начальнику головного управління 19.03.2014 за вих.№5/456-вих.14, в порядку ст.ст.20, 23 Закону України "Про прокуратуру", внесено подання. 28.03.2014 за вх.№710-вх.14 на адресу Хмельницької прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері надійшла письмова відповідь про результати розгляду подання за вих.№01-1161/10 від 27.03.2014, відповідно до якої вимоги, які були зазначені у поданні відповідач виконати не може, посилаючись на відсутність порушень, на які вказувалось у поданні прокурора. Вказує, що ГУ ДСНС України у Хмельницькій області безпідставно не вжило заходів щодо виконання подання прокурора щодо усунення порушень вимог законодавства про здійснення державних закупівель, Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, причин та умов, що їм сприяли.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги позивача є не обґрунтованими, не підтверджені належними доказами, не відповідають вимогам чинного законодавства, а тому не підлягають до задоволення.

Судова колегія апеляційної інстанції повністю погоджується з даним висновком суду першої інстанції та надаючи правову оцінку публічно - правовому спору, зазначає наступне.

Так, відповідно до Указу Президента України від 24.12.2012 №726/2012 "Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади" відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановлено утворити, крім іншого, Державну службу України з надзвичайних ситуацій, реорганізувавши Міністерство надзвичайних ситуацій України та Державну інспекцію техногенної безпеки України.

Згідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2013 №33 "Про утворення територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" ГУ ДСНС України у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 38662200) утворено шляхом злиття Територіального управління МНС у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією довідки Головного управління статистики у Хмельницькій області з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) АА №821313. Тобто, ГУ ДСНС України у Хмельницькій області є правонаступником прав і обов'язків Територіального управління МНС у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області.

Кошторисні призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області утворились в результаті об'єднання кошторисних призначень Територіального управління МНС у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області. Тобто ГУ ДСНС України у Хмельницькій області як правонаступник Територіального управління МНС у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області взяло на себе кошторисні призначення вищезазначених юридичних осіб та фактично понесені видатки.

На підставі наказу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області від 03.07.2013 №151 затверджено положення про комітет з конкурсних торгів та його склад.

Річний план закупівель на 2013 рік та додаток до річного плану закупівель ГУ ДСНС України у Хмельницькій області затверджено рішенням комітету з конкурсних торгів, що оформлено протоколом від 23.07.2013 №2 та надіслано головному управлінню Державної казначейської служби України у Хмельницькій області 23.09.2013 року (лист від 23.09.2013 №02-3495/96).

Як досліджено з матеріалів справи та підтвердилось при апеляційному розгляді. Хмельницькою прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, із залученням спеціалістів Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області (довідка перевірки додержання вимог бюджетного та антикорупційного законодавства при використанні бюджетних коштів Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області від 06.03.2014, копія якої міститься в матеріалах справи), відповідно до постанови про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосування законів від 17.02.2014, проведено перевірку за додержанням і застосуванням бюджетного законодавства у ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.

Натомість, прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Авирномної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами (ст.1 Закону України "Про прокуратуру").

Відповідно до ст.20 Закону України "Про прокуратуру", при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право вносити подання та звертатися до суду в передбачених законом випадках.

19.03.2014 за наслідками проведеної перевірки Хмельницьким прокурором з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України на підставі ст.ст.20, 23 Закону України "Про прокуратуру" внесено подання №5/456-вих4 начальнику ГУ ДСНС України у Хмельницькій області з вимогами: розглянути подання та вжити дієвих заходів для усунення порушень вимог Закону №2289-VI, Дисциплінарного статуту служби цивільного захисту, причин та умов, що їм сприяли; за допущені порушення притягнути до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_12.

Подання внесено оскільки перевіркою встановлено, що комітетом з конкурсних торгів Головного управління при складанні та затвердженні 23.07.2013 плану закупівель та додатку до нього допущено внесення неправдивих відомостей у додаток до плану закупівель, оскільки не враховано, що кошти в сумі 14,5 тис.грн., передбачені на профілактичні медичні обстеження, витрачені у 2013 році ще територіальним управлінням, а Головним управлінням, згідно фінансових документів, у 2013 році за КЕКВ 2240 по коду 84.10.1 витрачено 13,5 тис.грн.; комітетом з конкурсних торгів не забезпечено надсилання кошторису на 2013 рік та річного плану закупівель до Уповноваженого органу - Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Листом від 27.03.2014 №01-1161/10 ГУ ДСНС України у Хмельницькій області повідомило Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України про відмову виконувати подання від 19.03.2014 №5/456-вих4, з огляду на відсутність порушень зі сторони ГУ ДСНС України у Хмельницькій області жодної норми законодавства з питань державних закупівель та звернулось з проханням щодо відкликання подання.

Так, правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти встановлює Закон №2289-VI. Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень) (ч.1 ст.2 Закону №2289-VI).

Згідно з п.3 ч.2 ст.49 БК України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснює платежі за дорученнями розпорядників бюджетних коштів у разі наявності у розпорядників бюджетних коштів відповідних бюджетних асигнувань.

Частиною 4 ст.11 Закону №2289-VI встановлено, що комітет з конкурсних торгів, зокрема, планує проведення процедур закупівель.

При цьому відповідно до ч.1 ст.4 Закону №2289-VI, закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, зміни до нього надсилаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план (план асигнувань, план використання бюджетних (державних) коштів), зміни до них надсилаються Уповноваженому органу протягом 5 робочих днів з дня їх затвердження.

Абзацом 2 п.1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Міністерства економіки України 26.07.2010 №922 (у редакції наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 27.12.2011 №428), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.08.2010 за №641/17936 (далі - Інструкція №922) передбачено, що у разі якщо очікувана вартість закупівлі є меншою сум, зазначених у частині першій статті 2 Закону, такий предмет закупівлі відображається в додатку до річного плану, який складається в довільній формі та підписується головою комітету з конкурсних торгів або особою, яка виконує його обов'язки.

Як встановлено судом першої інстанції та підтвердилось при апеляційному розгляді, кошторисні призначення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області утворились в результаті об'єднання кошторисних призначень Територіального управління МНС у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області. Тобто ГУ ДСНС України у Хмельницькій області як правонаступник Територіального управління МНС у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області взяло на себе кошторисні призначення вищезазначених юридичних осіб та фактично понесені видатки.

На підставі наказу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області від 03.07.2013 №151 затверджено положення про комітет з конкурсних торгів та його склад.

Річний план закупівель на 2013 рік та додаток до річного плану закупівель ГУ ДСНС України у Хмельницькій області затверджено рішенням комітету з конкурсних торгів, що оформлено протоколом від 23.07.2013 №2 та надіслано головному управлінню Державної казначейської служби України у Хмельницькій області 23.09.2013 року (лист від 23.09.2013 №02-3495/96).

Відповідно до Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1242 зазначено, що додатки до документів, крім додатків до супровідних листів, складаються з метою доповнення, пояснення окремих питань документа або документа в цілому.

Абзацом 3 п.2.1 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 №309, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.03.2012 за №419/20732, встановлено, що розпорядники бюджетних коштів подають до відповідного органу Казначейства річний план державних закупівель та додаток до нього (зміни до річного плану державних закупівель та додаток до нього).

Як вбачається зі змісту Інструкції №922, форми додатку до річного плану закупівель не визначено, тобто він складається в довільній формі також встановлено, що відповідач протягом 2013 року не здійснював закупівель, які б перевищували граничні суми, а "пустий" річний план закупівель був складений з метою затвердження додатку річного плану до закупівель, тому що складення додатку без самого документа є нелогічним. Як висновок відповідальність за неподання "пустого" річного плану закупівель до Уповноваженого органу не може бути покладена на ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, тому що сфера дії цього Закону не поширюється на проведення закупівлі за державні кошти у випадку не перевищення граничних сум визначених ст.2 Закону №2289-VI, водночас, статтею 2 Закону №2289-VI визначено сферу застосування Закону, а саме застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.

Натомість, що стосується посилання апелянта на те, що комітет з конкурсних торгів ГУ ДСНС України у Хмельницькій області всупереч Закону №2289-VI не забезпечив надсилання кошторису на 2013 рік та річного плану закупівель до Уповноваженого органу - Міністерства економічного розвитку і торгівель України є таким, що не відповідає вимогам законодавства, оскільки як вже зазначалось вище, з метою оптимізації органів виконавчої влади Президент України прийняв Указ від 24.12.2012 №726/2012 "Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади", яким утворено Державну службу України з надзвичайних ситуацій, реорганізувавши Міністерство надзвичайних ситуацій України та Державну інспекцію техногенної безпеки України. На виконання вказаного Указу Президента, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21.01.2013 №33 "Про утворення територіальних органів Державної служби з надзвичайних ситуацій та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України", згідно якої утворено, як юридичну особу публічного права, Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області, реорганізувавши шляхом злиття Територіального управління МНС України у Хмельницькій області та Управління Держтехногенбезпеки у Хмельницькій області, а відтак, комітет не міг здійснити надсилання кошторису на 2013 рік та річного плану закупівель, тому що на початку 2013 року його не існувало, оскільки Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області створене тільки 01.04.2013, а лише 31.05.2013 був затверджений кошторис, тобто почало здійснювати господарську діяльність лише з 01.06.2013тоді, як на початку 2013 року існувало Територіальне управління МНС України у Хмельницькій області.

Так, 15.01.2013 затверджений кошторис Територіального управління, яким затверджено видатки і надходження загального і спеціального фонду.

Дослідивши даний кошторис, судова колегія зазначає, що у кошторису-розрахунку до коштів по загальному фонду державного бюджету на 2013 рік по Територіальному управлінню у видатках загального фонду по КЕКВ 2220.4 лікування особового складу - 40 тис.грн., 2240.2 щорічний медичний огляд особового складу апарату та підрозділів ТУ - 20 тис.грн., 2730 інші виплати населенню - 32 тис.грн.. Разом по послугах лікувальних закладів - 92 тис.грн.. По Територіальному управлінню був складений додаток до річного плану закупівель на 2013 рік у якому зазначено по коду 86.10.1 "Послуги лікувальних закладів" по КЕКВ 2220, 2240, 2730 коштів на суму 92 тис.грн., а відтак, оскільки сума була меншою за 100 тис.грн., тому Територіальне управління не складало річний план закупівель й не надсилало кошторис на 2013 рік до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

За період з січня по червень 2013 року Територіальне управління проводило господарську діяльність й уклало договори: про надання медичних послуг від 17.01.2013 з Сектором медичного забезпечення УМВС України в Хмельницькій області (ціна договору - 25 тис.грн., з яких освоєно 3566,00 грн. та 4456,00 грн.); про надання послуг на санаторно-курортне лікування від 22.05.2013 з Центром медичної реабілітації та санаторного лікування "Крим" (ціна - 11424,00 грн.); про надання медичних послуг від 17.01.2013 з військовою частиною А2339 на надання всіх видів амбулаторної та стаціонарної допомоги, проведення медичного огляду (ціна договору - 15 тис.грн., отримано послуг на 8931,85 грн.). Отже, Територіальне управління за період функціонування у 2013 році використало 3566,00+4456,00+11424,00+8931,85=28377,85 грн., що спростовує твердження прокурора про те, що витрати склали 14,5 тис. грн..

Разом з тим, з утворення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області створено комітет з конкурсних торгів, який 23.07.2013 своїм рішенням затвердив Додаток до річного плану закупівель на 2013 рік на основі затвердженого 31.05.2013 кошторису Головного управління. Згідно кошторису-розрахунку коштів по загальному фонду державного бюджету на 2013 рік зазначено, що по КЕКВ 2220.4 Лікування особового складу - 40 тис.грн. 2240.2 Щорічний медичний огляд особового складу апарату та підрозділів - 28,01 тис.грн. (в територіальному управлінні було - 20 тис.грн., тобто відбулось збільшення на 8,01 тис.грн. внаслідок збільшення кількості особового складу на 167 осіб), 2730 інші виплати населенню - 32 тис.грн.. Разом по послугах лікувальних закладів - 100,01 тис.грн. (з цих коштів територіальне управління використало 28377,85 грн.). Тобто очікувана вартість предмета закупівель становила б 71632,15 грн. (100010 - 28377,85). Оскільки сума менша за 100 тис. грн., тому відповідачем не складено річний план закупівель й не надіслано кошторис на 2013 рік до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Вказує, що правомірність дій посадових осіб ГУ ДСНС України у Хмельницькій області підтверджується також роз'ясненням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 09.12.2011 №3302-25/14839-08, в якому зазначено, що у разі отримання замовником додаткових коштів на закупівлю товарів, робіт і послуг, які замовник об'єктивно не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі, здійснення закупівель за рахунок таких коштів можливе лише після вчинення замовником дій, передбачених ч.1 с.4 Закону, зокрема внесення змін до річного плану.

Таким чином вибір процедури закупівлі замовником на додатково отримані кошти здійснюється виходячи з очікуваної вартості такої закупівлі у порядку, визначеному Законом, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис.грн., а робіт - 300 тис.грн., оскільки додаткова закупівля є новим предметом договору про закупівлю. Звертає увагу на те, що територіальне управління на початку року не могло передбачити утворення нової юридичної особи - Головного управління й надання додаткових 8,01 тис.грн..

Також судова колегія в спростування доводів апеляційної скарги зазначає, що очікувана вартість предмету закупівлі за кодом 86.10.1 "Послуги лікувальних закладів" могла бути визначена в межах єдиної процедури закупівлі, оскільки Головне управління могло використати 71632,15 грн., що не перевищує 100 тис.грн., а тому й не складало річного плану закупівель, не надсилало кошторис на 2013 рік до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Більше того, правомірність дій посадових осіб ГУ ДСНС України у Хмельницькій області підтверджується перевіркою Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області, яка проводила перевірку державних закупівель (направлення №293 від 31.03.2014) за період з 01.01.2013 по 01.04.2014. Згідно програми перевірки державних закупівель здійснювалась перевірка також взяття на облік фінансових зобов'язань, у тому числі фінансових, відповідність взятих бюджетних зобов'язань відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми. Згідно акту перевірки від 01.04.2014 жодних порушень не виявлено.

Відповідно до ч. 1 статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на вищезазначене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції в повному обсязі встановив обставини справи, що мають значення для її вирішення, відповідно визначив правове регулювання спірних правовідносин, постановив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а відтак постанову суду першої інстанції слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Хмельницького прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, - залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 29 травня 2014 року, - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Ухвала суду складена в повному обсязі 05 серпня 2014 року .

Головуючий Полотнянко Ю.П.

Судді Драчук Т. О.

Загороднюк А.Г.