Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 липня 2014 р. Справа №818/1792/14
Сумський окружний адміністративний суд в особі судді - Глазько С.М., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Сумській області до Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Краснопільський агролісгосп" про зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна фінансова інспекція в Сумській області, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Краснопільський агролісгосп" в якому просить зобов'язати Краснопільське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Краснопільський агролісгосп" виконати пункти 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418, а саме:
пункт 5 в якому зазначено:
- відшкодувати зайво виплачені кошти ОСОБА_1 в сумі 6532,58 грн. шляхом надання ним заяви або шляхом стягнення з нього коштів в сумі 6532,58 грн.;
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 2436,65 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів);
- в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвій виплаті коштів, шкоду в сумі 8969,23 грн. у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;
пункт 7 в якому зазначено:
- відобразити по бухгалтерському обліку заборгованості перед бюджетом та перерахувати до Сумського обласного бюджету коштів у вигляді частини чистого прибутку за 2012 рік в сумі 900,00 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що пункти 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418 були оскаржені Краснопільським дочірнім агролісогосподарським підприємством "Краснопільський агролісгосп" до суду, однак судом було встановлено правомірність пунктів 5 та 7 вказаної вимоги. Позивач зазначає, що невиконання вимог Державної фінансової інспекції в Сумській області відповідачем є порушенням ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», в частині того, що законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими до виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Представник позивача, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи (а.с.57), в судове засідання не з'явився.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи (а.с.58), в судове засідання не з'явився, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які приймають участь у справі, згідно ст.ст. 12, 41, 122, 128 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд даної справи здійснений в письмовому провадженні без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального пристрою.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Державною фінансовою інспекцією в Сумській області, відповідно до п. 1.2.5.2 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції в Сумській області на II квартал 2013 року, проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства «Краснопільський агролісгосп» за період з 01.06.2009 р. по 31.05.2013 р., в ході якої встановлено ряд порушень та недоліків фінансової дисципліни, що викладені в акті ревізії від 23.08.2013 р. № 05-08/23. За наслідками ревізії позивачем направлено відповідачу вимогу про усунення виявлених ревізією порушень чинного законодавства від 09.09.2013 року № 18-05-14-14/6418 (а.с.6-10).
В пункті 5 вказаної вимоги зазначено, що ревізією правильності нарахування заробітної плати встановлено, що в порушення ч. 3 ст. 97 Кодексу законів про працю України, ст. 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95- ВР, директору підприємства ОСОБА_1 нараховано та виплачено надбавки за інтенсивність роботи в 2011-2012 роках, всупереч умовам контракту при збитковій діяльності агролісгоспу за окремі звітні періоди, що призвело до зайвих нарахувань заробітної плати з нарахуваннями до ЄСВ в загальній сумі 7839,53 грн. та як наслідок зайвої виплати грошової компенсації за невикористані дні відпустки за період з 17.09.2010 р. по 19.03.2013 р. та нарахувань до ЄСВ на суму 1129,70 грн., в зв'язку із чим:
- відшкодувати зайво виплачені кошти ОСОБА_1 в сумі 6532,58 грн. шляхом надання ним заяви або шляхом стягнення з нього коштів в сумі 6532,58 грн.;
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 2436,65 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів);
- в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвій виплаті коштів, шкоду в сумі 8969,23 грн. у порядку та розмірі встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.
В пункті 7 вказаної вимоги зазначено, що ревізією встановлено, що Сумським обласним бюджетом в 2012 році недоотримано коштів у вигляді частини чистого прибутку, що відраховується Краснопільським агролісгоспом, на загальну суму 900,00 грн., внаслідок виявлених в ході ревізії порушень, що вплинули на розмір прибутку, що є порушенням п. 2 Порядку відрахування до обласного бюджету частини чистого прибутку (доходу) підприємствами, що засновані на майні спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, затвердженого рішенням сесії Сумської обласної ради шостого скликання від 27.07.2012 р., чим нанесено матеріальної (шкоди) збитків Сумському обласному бюджету на вищезазначену суму, у зв'язку із чим:
- відобразити по бухгалтерському обліку заборгованість перед бюджетом та перерахувати до Сумського обласного бюджету коштів у вигляді частини чистого прибутку за 2012 рік в сумі 900,00 грн.
Пункти 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418 були оскаржені Краснопільським дочірнім агролісогосподарським підприємством "Краснопільський агролісгосп" до суду. Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року по справі №818/8172/13-a було відмовлено Краснопільському дочірньому агролісогосподарському підприємству "Краснопільський агролісгосп" в задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними та скасування пунктів 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418 (а.с.46-53).
Вказана постанова Сумського окружного адміністративного суду була залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2014 р.
Оскільки правомірність пунктів 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418 було встановлено постановою Сумського окружного адміністративного суду від 10 січня 2014 року, яка набрала законної сили, то вказані пункти підлягають виконанню.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо зобов'язання Краснопільське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Краснопільський агролісгосп" виконати пункти 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Сумській області до Краснопільського дочірнього агролісогосподарського підприємства "Краснопільський агролісгосп" про зобов'язання вчинити дії -задовольнити в повному обсязі.
Зобов'язати Краснопільське дочірнє агролісогосподарське підприємство "Краснопільський агролісгосп" (код ЄДРПОУ 14027155) виконати пункти 5 та 7 вимоги від 09.09.2013 р. № 18-05-14-14/6418, а саме:
пункт 5 в якому зазначено:
- відшкодувати зайво виплачені кошти ОСОБА_1 в сумі 6532,58 грн. шляхом надання ним заяви або шляхом стягнення з нього коштів в сумі 6532,58 грн.;
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фонду та повернути зайво сплачені кошти в сумі 2436,65 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів);
- в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвій виплаті коштів, шкоду в сумі 8969,23 грн. у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України;
пункт 7 в якому зазначено:
- відобразити по бухгалтерському обліку заборгованості перед бюджетом та перерахувати до Сумського обласного бюджету коштів у вигляді частини чистого прибутку за 2012 рік в сумі 900,00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько