ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2009 року Справа № 2а-1421/09/0970
м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лучко О.О.,
при секретарі Круглій О.М.,
за участю сторін:
представника позивача: Кудли О.Й.,
представника відповідача: не з»явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Долинської ОДПІ до Долинського районного комунального підприємства ОСОБА_1про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
20 травня 2009 року Долинська ОДПІ звернулася з адміністративним позовом до Долинського районного комунального підприємства ОСОБА_1про стягнення податкового боргу в сумі 136 188,17 грн., в тому числі: податку на додану вартість 132 315,67 грн., 26,95 грн. комунального податку та 3 845 грн. штрафних санкцій станом на 29.04.2009 року. Позовні вимоги мотивувала тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв»язку з несплатою податку на додану вартість та комунального податку.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, пояснив суду, що відповідач зареєстрований суб'єктом підприємницької діяльності 30.06.2004 року та 19.07.2004 року як платник податків взятий на податковий облік у Долинській ОДПІ. Долинським районним комунальним підприємством ОСОБА_1в порушення норм податкового законодавства, станом на 29.04.2004 р. допущено заборгованість по сплаті податкового боргу, а саме: податку додану вартість в сумі 132 315,67 грн., комунального податку 26,95 грн. та 3 845 грн. штрафних санкцій. Платник податків подавав декларації, однак задекларовані суми не сплачував, тому податковими органами до останнього було застосовано штрафні санкції на суму 3 845 грн. Відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу було вручено податкові вимоги: № 1/224 від 25.04.2008 року та №2/344 від 04.06.2008 року, однак відповідачем дану заборгованість не погашено. А тому, вказана заборгованість підлягає стягненню у судовому порядку. Просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, подав суду клопотання провести розгляд справи без його участі, зазначивши, що позов визнає повністю.
Розглянувши позовну заяву, вислухавши пояснення представника позивача, оцінивши матеріали справи та дослідивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено , що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію Долинське районне комунальне підприємство ОСОБА_1є суб'єктом підприємницької діяльності-юридичною особою.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України “Про систему оподаткування” визначені види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов»язкових платежів) зобов»язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов»язані із обчисленням і сплатою податків і зборів (обов»язкових платежів) у встановлені законом терміни. Обов»язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов»зкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов»язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості.
Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлюється порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів.
Відповідно до ст.1 даного Закону податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів в порядку та строки, визначені законами України.
Податковий борг - це податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання (ст.1 згаданого Закону).
Як вбачається з матеріалів справи, зокрема податкових декларацій, відповідачем задекларовано податкові зобов'язання по сплаті ПДВ за період з січня по липень 2008 року та січень 2009 року, з яких несплаченим станом на 29.04.2009р. залишається податковий борг в сумі 107 713 грн., а по комунальному податку (за 4-ий квартал 2008 року) - 26,95 грн.
Крім того, Долинською ОДПІ було винесено податкове повідомлення-рішення НОМЕР_1від 15 жовтня 2008 року та податкове повідомлення-рішення НОМЕР_2від 5 березня 2009 року, якими на підставі п.п.17.1.7 п.17.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено та виставлено відповідачу суми штрафів у розмірі 50% від узгодженої суми податкового зобов'язання, сплаченої із затримкою у розмірах відповідно 2611,37 грн. та 26487,02 грн. На виконання ст.6 вказаного вище Закону відповідачу надсилалась перша податкова вимога № №1/224 від 25.04.2008 року та друга податкова вимога №2/344 від 04.06.2008 року, які відповідачем залишено без виконання.
Згідно п.п.4.1.1. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов»язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до п.5.1. ст.5 даного Закону податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації.
Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3. статті 5 даного Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.
Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.2 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1. ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання штраф у розмірі 50% погашеної суми податкового боргу.
Сплата (стягнення) штрафних санкцій прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум ( п.17.3 ст.17 даного Закону).
Відповідно до п.3.1.1 ст.3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Податковий борг підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями, довідкою про суми заборгованості №620 від 29.04.2009 року та іншими матеріалами справи.
Доказів сплати податкового боргу суду не пред»явлено.
Відповідно до ст.51 КАС України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Якщо ці дії не суперечать закону або не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд приймає відмову від позову. Згідно ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Оскільки відповідач визнав позов, такі його дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи та інтереси, суд приймає визнання позову відповідачем.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що відповідач визнав позов повністю, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, а загальна сума несплаченого податкового боргу в розмірі 136 188,17 грн. підлягає стягненню у судовому порядку.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись статтями 2, 8-14, 51, 86, 112, 158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства ОСОБА_1, код ЄДРПОУ 32796770 в дохід державного бюджету шляхом перерахування на бюджетний рахунок 3412999700155 ВДК в Долинському районі УДК в Івано-Франківській області МФО 836014 код 20568642 податковий борг в сумі 136 188,17грн.(сто тридцять шість тисяч сто вісімдесят вісім гривень сімнадцять копійок).
Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Відповідно до ст.186 КАС України постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня виготовлення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя О.О.Лучко
Постанова складена в повному обсязі 07.07.2009 року.