УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2014 р. Справа № 876/4476/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Гудима Л.Я.,
суддів: Довгополова О.М., Гуляка В.В.,
за участю секретаря судового засідання: Шуптар Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2014 року про відстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області до Самбірської виховної колонії про стягнення боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, -
В С Т А Н О В И В:
В жовтні 2013 року позивач - управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області звернулося в суд до Самбірської виховної колонії про стягнення з Самбірської виховної колонії на користь управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області борг в сумі 80 745,77 грн. по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 06 грудня 2013 року адміністративний позов задоволено повністю. Стягнуто з Самбірської виховної колонії на користь управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 80 745,77 грн..
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2014 року відстрочено виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 06.12.2014 року - до 06 грудня 2014 року.
Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою суду першої інстанції, управлінням Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області подано апеляційну скаргу, в якій зазначають, що відповідно до ч.12 ст.20 Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника, а тому оскаржувана ухвала є безпідставною та необґрунтованою.
Заслухавши суддю-доповідача у справі, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану ухвалу суду першої інстанції без змін.
Перевіряючи законність та обґрунтованість оскаржуваної ухвали суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов»язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Частиною 1 статті 257 КАС України встановлено, що у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб»єктів владних повноважень можуть бути покладені обов»язки щодо забезпечення виконання рішення.
З матеріалів справи видно, що Самбірська виховна колонія 26.02.2014 року звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із заявою про відстрочення виконання рішення суду. В обґрунтування своєї заяви посилається на відсутність коштів на казначейських рахунках, не прийнятий кошторис на 2014 рік, що унеможливлює здійснення будь-яких платежів чи закупівель, оскільки установа фінансується з державного бюджету.
На підтвердження своєї заяви долучено відповідні підтверджуючі документи.
Так, згідно статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. У разі прийняття рішення про відстрочення чи розстрочення виконання постанови в адміністративній справі суд змінює строк подання суб»єктом владних повноважень звіту про виконання такої постанови.
Зважаючи на наведене, враховуючи перебіг тяжкого майнового становища відповідача на даний час, колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав щодо необґрунтованості відстрочення виконання рішення та погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення такої заяви.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. ст. 160, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Самборі та Самбірському районі Львівської області залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 24 березня 2014 року про відстрочення виконання судового рішення у справі №813/7968/13-а - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили, а у разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Головуючий суддя : Л.Я. Гудим
Судді: О.М. Довгополов
В.В. Гуляк
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 30.07.2014 року.