ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
Головуючий у 1-й інстанції: Діброва О.В.
Суддя-доповідач:Майор Г.І.
УХВАЛА
"28" липня 2014 р. Справа № 284/632/14-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Майор Г.І.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Народицького районного суду Житомирської області від "11" липня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання вчинити дії ,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга подана без додержання вимог ст.187 КАС України, зокрема не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги.
Законодавець в ст.5 Закону України "Про судовий збір" визначив пільги щодо сплати судового збору. Зокрема в п.20 ч.1 ст.5 цього Закону встановлено, що органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Згідно з п.13 Постанови Пленуму ВАС №4 від 16.03.2012 р. "Про судову практику вирішення адміністративними судами спорів, що виникають у зв'язку із застосуванням статей 39, 48, 50, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за змістом п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. Отже у разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному або касаційному порядку, органи праці та соціального захисту населення повинні сплачувати судовий збір на загальних підставах.
Відповідно до п.п.2 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги, зокрема на рішення суду, становить 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з п.п.1 п.3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подасться до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.
Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, становить 36,54 грн.
Нномер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області залишити без руху.
Надати Управлінню праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області строк до "12" серпня 2014 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Управлінню праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя (підпис) Г.І. Майор
З оригіналом згідно: суддя _______ Г.І. Майор
Роздруковано та надіслано: (рек. з пов.)
1- в справу
2 - відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Народицької районної державної адміністрації Житомирської області вул.Леніна, 136,смт.Народичі,Народицький район, Житомирська область,11400