Ухвала суду № 39986237, 31.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.07.2014
Номер справи
826/10832/14
Номер документу
39986237
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

31 липня 2014 року м. Київ № 826/10832/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши матеріали адміністративної справи

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт»

до

1) Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва

2) Державної податкової адміністрації у місті Києві

про

визнання нечинним і скасування акту, рішень та податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Еліт» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва (далі – відповідач-1) та Державної податкової адміністрації у місті Києві (далі – відповіда-2), в якій просить:

- визнати нечинним та скасувати акт відповідача-1 від 10.10.2011 №2133/23-03/32396857 про результати планової виїзної перевірки ТОВ «ЕЛІТ» (код ЄДРПОУ 32396857) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2010 по 30.06.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 30.06.2011;

- визнати нечинним та скасувати рішення відповідача-1, викладене в листі №15451/10/2303 від 07.11.2011;

- визнати нечинним та скасувати рішення відповідача-2, викладене в листі №12071/10/23-610 від 15.12.2011;

- визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009402303 від 27.12.2011.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у адміністративній справі, суд враховує наступне.

У відповідності до частин 1, 2, 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Пунктом 56.18 статті 56 Податкового кодексу України встановлено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання у будь-який момент після отримання такого рішення.

Статтею 102 Податкового кодексу України передбачено строк давності тривалістю 1095 днів.

Таким чином, Податковим кодексом України встановлено строк давності тривалістю 1095 днів виключно для оскарження податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання.

Оскаржувані акт перевірки та рішення відповідачів, не є рішеннями контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання, отже строк давності для їх оскарження становить шість місяців та закінчився у 2012 році.

Кодекс адміністративного судочинства України визначає, що дотримання строків звернення до адміністративного суду є однією з умов дисциплінування учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними. У випадку пропуску строку звернення до суду підставами для його поновлення є лише наявність поважних причин, тобто, обставин, які є об’єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, та пов’язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення відповідних дій та підтверджені належними доказами.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що в частині оскарження акту відповідача-1 від 10.10.2011 №2133/23-03/32396857, рішення відповідача-1, викладеного в листі №15451/10/2303 від 07.11.2011, рішення відповідача-2, викладеного в листі №12071/10/23-610 від 15.12.2011 позивач звернувся до суду після закінчення строку, встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України та підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду відсутні.

У відповідності до положень статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

При цьому, відповідно до частини 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Згідно з пунктом 9 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Отже, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог про визнання нечинними та скасування акту відповідача-1 від 10.10.2011 №2133/23-03/32396857 рішення відповідача-1, викладеного в листі №15451/10/2303 від 07.11.2011, рішення відповідача-2, викладеного в листі №12071/10/23-610 від 15.12.2011, у зв’язку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду без поважних причин.

Керуючись положеннями статей 99, 100, 155, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Залишити без розгляду позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Еліт» до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва та Державної податкової адміністрації у місті Києві в частині позовних вимог про визнання нечинними та скасування:

- акту Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Києва від 10.10.2011 №2133/23-03/32396857 про результати планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛІТ» (код ЄДРПОУ 32396857) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2010 по 30.06.2011, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010 по 30.06.2011;

- рішення Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва, викладеного в листі №15451/10/2303 від 07.11.2011;

- рішення Державної податкової адміністрації у місті Києві, викладеного в листі №12071/10/23-610 від 15.12.2011.

Ухвала набирає законної у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя К.М. Кобилянський