ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
31 липня 2014 року № 826/8689/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу
за позовом
Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
Приватного акціонерного товариства "УКРБРОНЕКОМПЛЕКТ"
про
стягнення заборгованості в сумі 1 700,00 грн
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до приватного акціонерного товариства «Укроборонекомплект» про стягнення штрафу в сумі 1 700 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазнає, що відповідачем порушено вимоги чинного законодавства про цінні папери та фондовий ринок, за що накладено штраф у розмірі 1700 грн. Проте відповідачем у строк встановлений ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” штраф у вказаній сумі не сплачено.
Відповідач – приватного акціонерного товариства «Укроборонекомплект» - письмових заперечень проти позовних вимог не надав, хоча був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження у справі.
Ухвала про відкриття скороченого провадження направлена поштовим відправленням на адресу відповідача, повернулась не вручена з незалежних від суду причин, а відтак керуючись ч. 11 ст. 35 КАС України, суд дійшов висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, комплексні заходи щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням, порушенням у цій сфері, а отже і органом, уповноваженим державою на здійснення відповідних функцій на ринку цінних паперів.
Відповідно до ст. 6 Закону України “Про державне регулювання в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ПрАТ «Укроборонекомплект» складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 12.11.2013 №3312-ЦД-1-Е, яким встановлено ознаки порушення відповідачем вимог ст. 40 Закону України “про цінні папери та фондовий ринок” та п. 1 гл. 7 розділу 5 “Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 №1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за №97/13364 а саме: не подання відповідачем регулярної річної інформації за 2012 рік до територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах.
Відповідно до вимог ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” - регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:
- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;
- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
- розміщення на власному веб-сайті.
Відповідно до п.1 гл.7 розділу V Положення № 1591 - Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем не подано регулярної річної інформації про результати фінансово-господарської діяльності за 2012 рік до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, зокрема, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Укроборонекомплект» прийнято постанову про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.11.2013 №3248-ЦД-1-Е, якою до відповідача застосовано штраф у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.
Пунктом 3 р. XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.07 №2272 встановлено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.
З матеріалів справи вбачаться, що на час вирішення справив вказана вище постанова не оскаржена, зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Беручи до уваги те, що доказів сплату відповідачем штрафу у розмірі 1700 грн. відповідачем у встановлені законодавством строки станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимогти задовольнити.
2. Стягнути з приватного акціонерного товариства «Укроборонекомплект» (код ЄДРПОУ 31362007) штраф в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн., який слід перерахувати на рахунок відкритий в Управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, по коду бюджетної класифікації 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції”, символ звітності 106.
Постанова набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя В.І. Келеберда