Постанова № 39981086, 31.07.2014, Зарічний районний суд м. Суми

Дата ухвалення
31.07.2014
Номер справи
591/2503/14-а
Номер документу
39981086
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 591/2503/14-а Провадження № 2-а/591/204/14

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2014 року м. Суми.

Зарічний районний суд м. Суми в складі : головуючого - судді ІІІершак М.І.,

при секретарі - Кузьмичовій Н.О.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради про зобов'язання вчинити дію ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом, мотивує вимоги тим, що відповідно до договору купівлі- продажу земельної ділянки за № 471 та державного акту серія СМ № 116826 від 16.04.2004 року, позивачці належить на праві власності земельна ділянка площею 0,1000 га, яка розташована в АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. На вказаній земельній ділянці розташований її житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.

Між фасадною частиною належної їй на праві власності земельної ділянки та лінією по якій проходять фасадні паркани сусідніх домоволодінь та фасадний паркан її домоволодіння, розташована не приватизована земельна ділянка площею 0,0213 га, яка фактично вже більше 10 років перебуває в її користуванні.

Позивачкою до Сумської міської ради 10.01.2014 року була подана заява про на дання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. У відповідності до Генерального плану та Плану зонування території міста Суми земельна ділянка, відноситься до садибної житлової забудови.

Вказана заява про видачу дозволу на розроблення проекту землеустрою 23.01.2014 року була розглянута на Постійній комісії з питань архітектури, будівництва, регулювання земельних відносин Сумської міської ради, відповідно до якого було прийнято рішення ініціювати розгляд даного питання на черговій сесії Сумської міської ради, однак департамент містобудування та земельних відносин Сумської міської ради листом від 08.02.2014 року № 41/02.02.01-01 повідомив її, що відповідно до підпункту 2.2 рішення Сумської міської ради від 27.03.2013 № 2224-МР, до моменту затвердження детальних планів території йому заборонено готувати відповідні проекти рішення на розгляд сесії міської ради.

Вважає дані дії відповідача не правомірні, оскільки ст. 118 ЗКУкраїни встановлює порядок приватизації земельних ділянок громадянами, даним рішенням цей порядок порушується, просить суд задовольнити вимоги .

У судовому засіданні представник позивача вимоги підтримав.

Відповідач до суду не з'явився, хоча пр. час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в силу ст. 128 КАС України суд вважає за погодженням з представником позивача, можливим розглянути справу без участі відповідача, оскільки в справі достатньо доказів про права і відносини сторін необхідних для прийняття рішення по суті.

Суд заслухавши представника позивача, дослідивши зібрані докази по справі в їх сукупності вважає, що позов підлягає задоволенню згідно наступного:

Як було встановлено під час судового розгляду, що відповідно до договору купівлі- продажу земельної ділянки за № 471 та державного акту серія СМ № 116826 від 16.04.2004 року позивачці ОСОБА_1, належить на праві власності земельна ділянка площею 0,1000 га, яка розташована в АДРЕСА_1, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, матеріали справи а.с.а.с.7-11. На вказаній земельній ділянці розташований її житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами а.с.10.

Між фасадною частиною належної позивачці на праві власності земельної ділянки та лінією по якій проходять фасадні паркани сусідніх домоволодінь та фасадний паркан її домоволодіння, розташована не приватизована земельна ділянка площею 0,0213 га, а.с. 13, якою позивачка вже більше 10 років користується .

Позивачкою до Сумської міської ради 10.01.2014 року була подана заява про на дання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення цієї земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. У відповідності до Генерального плану та Плану зонування території міста Суми земельна ділянка, відноситься до садибної житлової забудови а.с.12.

Вказана заява про видачу дозволу на розроблення проекту землеустрою 23.01.2014 року була розглянута на Постійній комісії з питань архітектури, будівництва, регулювання земельних відносин Сумської міської ради. Відповідно до якого було прийнято рішення ініціювати розгляд даного питання на черговій сесії Сумської міської ради, а.с.14., однак департамент містобудування та земельних відносин Сумської міської ради листом від 08.02.2014 року № 41/02.02.01-01 повідомив її, що відповідно до підпункту 2.2 рішення Сумської міської ради від 27.03.2013 № 2224-МР, до моменту затвердження детальних планів території йому заборонено готувати відповідні проекти рішення на розгляд сесії міської ради, а.с.а.с.15,16,17.

Ст. 118 ЗК України встановлює порядок приватизації земельних ділянок громадянами. Згідно частини шостої вказаної статті передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, зокрема, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу.

Частиною 7 ст. 118 ЗК України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою для відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко- економічних обґрунтувань, використання та охорони земель адміністративно- територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Тобто ч.7 ст. 118 ЗК України визначений вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до містобудівної документації - Генерального плану міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 16.10.2002 № 139-МР зі змінами, внесеними рішенням Сумської міської ради від 19.12.2012 № 1943-МР, та містобудівної документації - Плану зонування території міста Суми, затвердженого рішенням Сумської міської ради від 06.03.2013 № 2180-МР, земельна ділянка, яку просить позивачка надати у власність, відноситься до земель садибної житлової забудови, тобто земель які використовуються для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Таким чином, враховуючи вимоги ст. 19 Конституції України, ч. 7 ст. 118 ЗК України та приймаючи до уваги затверджену містобудівну документацію, Сумська міська рада повинна була надати позивачці дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, оскільки відсутні встановлені ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України підстави для відмови у видачі такого дозволу. Крім цього суд вважає за необхідне зазначити, що Сумська міська рада своїми рішеннями не може обмежувати дію норм ЗК України, у тому числі ст. 118, яка встановлює порядок приватизації земельних ділянок громадянами.

На підставі наведеного суд вважає, що є всі правові підстави задовольнити позов позивачки.

Керуючись ст.ст. 6. 17. 18. 21. 104, 105. 106 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов'язати Сумську міську раду на найближчому пленарному засіданні чергової сесії розглянути заяву громадянки ОСОБА_1 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0.0213 га., у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташованої в АДРЕСА_1, та прийняти рішення у відповідності до вимог ч.7 ст. 118 Земельного кодексу України.

Стягнути з місцевого бюджету м. Суми на користь ОСОБА_1 73,08 грн. витрат по сплаті судового збору та 1500,00 гри. витрат на правову допомогу.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя