УХВАЛА
про розстрочення виконання судового рішення
28 липня 2014 року
Справа № 803/605/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Андрусенко О. О.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Колективного підприємства «Ковельбуд» про розстрочення виконання судового рішення у справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області до Колективного підприємства «Ковельбуд» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 17.04.2014 року стягнуто з Колективного підприємства «Ковельбуд» на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у сумі 102596,79 грн.
17.07.2014 року Колективне підприємство «Ковельбуд» звернулося із заявою про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 17.04.2014 року у даній справі. Заява про розстрочення виконання судового рішення обґрунтована скрутним фінансовим становищем, в якому перебуває підприємство. Просить розстрочити виконання судового рішення на 60 календарних місяців, починаючи з вересня 2014 року.
28.07.2014 року позивач подав клопотання про розгляд заяви про розстрочення виконання судового рішення за відсутності представника.
28.07.2014 року відповідач подав заяву про розгляд заяви про розстрочення виконання рішення суду без участі представника.
Згідно із частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки у судове засідання представник позивача та представник відповідача не прибули, що не перешкоджає судовому розгляду, тому розгляд заяви про розстрочення виконання судового рішення здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява Колективного підприємства «Ковельбуд» про розстрочення виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 17.04.2014 року підлягає до часткового задоволення, з огляду на таке.
Згідно із частиною другою статті 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до частини першої статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження – із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
З матеріалів справи вбачається, що у Колективного підприємства «Ковельбуд» станом на 14.07.014 року наявна дебіторська заборгованість у розмірі 50134,48 грн., що підтверджується довідкою від 16.07.2014 року № 222. Щомісячно підприємство сплачує Управлінню Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області нараховані пільгові пенсії в межах 25000,00 – 30000,00 грн., своєчасно та в повному обсязі погашає заборгованість за попередні періоди згідно судових рішень.
Зазначені обставини, на думку суду, свідчать про важкий фінансовий стан підприємства та перешкоджають належним чином виконати судове рішення в адміністративній справі. Однак, на думку суду, вимога КП «Ковельбуд» про розстрочення виконання судового рішення саме на п’ять років є необґрунтованою.
Таким чином, враховуючи те, що на даний час наявні обставини, що ускладнюють виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 17.04.2014 року у даній справі (зокрема, відсутність коштів у відповідача, перебування його у важкому матеріальному становищі, наявність поточної заборгованості перед Пенсійним фондом), суд дійшов висновку про часткове задоволення заяви про розстрочення виконання судового рішення на 12 місяців з вересня 2014 року по серпень 2015 року рівними частинами.
Керуючись ст. ст. 165, 263 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Колективного підприємства «Ковельбуд» про розстрочення виконання судового рішення задовольнити частково.
Розстрочити виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2014 року у справі № 803/605/14 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі та Ковельському районі Волинської області до Колективного підприємства «Ковельбуд» про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у сумі 102596,79 грн. на 12 (дванадцять) місяців:
- до 30.09.2014 року – 8552,29 грн.;
- до 31.10.2014 року – 8549,50 грн.;
- до 30.11.2014 року – 8549,50 грн.;
- до 31.12.2014 року – 8549,50 грн.;
- до 31.01.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 28.02.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 31.03.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 30.04.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 31.05.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 30.06.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 31.07.2015 року – 8549,50 грн.;
- до 31.08.2015 року – 8549,50 грн.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий - суддя О. О. Андрусенко