Постанова № 39976349, 24.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.07.2014
Номер справи
826/2946/13-а
Номер документу
39976349
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 липня 2014 року № 826/2946/13-а

О 15 годині 19 хвилин в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Великій Васильківській, 81-а,

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого Бояринцевої М.А. при секретарі судового засідання Калайді К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації"

до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" звернулося до суду з позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 20 листопада 2012 року № 0006632220.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на Податковий кодекс України, Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 22 грудня 2010 року № 985, та зазначає, що податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 20 листопада 2012 року № 0006632220 є протиправним, оскільки вказаним податковим повідомленням-рішенням повторно визначено Товариству з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" грошове зобов'язання на підставі акту перевірки від 15 травня 2012 року № 103/1-22-20-37414393.

Представник відповідача заперечив по суті заявлених позовних вимог з огляду на положення Податкового кодексу України та зазначив, що Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби правомірно та в межах своїх повноважень винесено податкове повідомлення-рішення від 20 листопада 2012 року № 0006632220, оскільки підприємство включило до податкового кредиту суми ПДВ, які не підтверджені податковими накладними.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких грунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" є юридичною особою та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.

В період з 11 травня 2012 року по 15 травня 2012 року Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби на підставі службового посвідчення серії УКМ № 054661 від 6 липня 2009 року, згідно з підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, пунктів 79.1, 79.2 статті 79 Податкового кодексу України та наказу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби № 3164 від 2 листопада 2011 року проведена документальна позапланова невиїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності внесення до бюджету сум податку на додану вартість в частині нарахування податкового кредиту з податку на додану вартість по взаємовідносинам з Товариством з обмеженою відповідальністю "Магірус ЛТД" за період з 1 січня 2012 року по 31 січня 2012 року.

За результатами проведеної перевірки Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби складено акт від 15 травня 2012 року № 103/1-22-20-37414393, яким встановлено порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" пункту 187.1 статті 187, пункту 201.4, пункту 201.6, пункту 201.7 статті 201, пункту 198.3, пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України , внаслідок чого занижено податок на додану вартість за січень 2012 року на загальну суму 103 263 грн.

На підставі складеного акту перевірки Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби винесено податкове повідомлення-рішення від 7 червня 2012 року № 00002072220, яким збільшено Товариству з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" суму грошового зобов'язання за основним платежем - 103 263 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 25 816 грн. за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу 3014010100.

Не погоджуючись з винесеним податковим повідомленням-рішенням позивач оскаржив його в адміністративному порядку.

Рішенням Державної податкової служби у м. Києві від 13 серпня 2012 року № 4962/10/12-114 скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 7 червня 2012 року № 00002072220 в частині основного платежу у розмірі 27 672,60 грн. та штрафних санкцій у розмірі 6 918,15 грн., а скаргу директора Товариства з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" від 15 червня 2012 року № 138 (вхідний Державної податкової служби у м. Києві № 2786/10 від 15 червня 2012 року) залишено без задоволення.

Рішенням Державної податкової служби України від 23 жовтня 2012 року № 4107/0/61-12/10-2115 залишено без змін податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 7 червня 2012 року № 00002072220 з урахуванням рішення Державної податкової служби в м. Києві, прийнятого за результатами розгляду первинної скарги, а скаргу - без задоволення.

20 листопада 2012 року Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби на підставі складеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0006632220, яким збільшено Товариству з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" суму грошового зобов'язання в розмірі 94 488 грн., з якої: за основним платежем - 75 590,40 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 18 897,60 грн. за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу 14010100.

Не погоджуючись винесеним податковим повідомленням-рішенням позивач оскаржив його в адміністративному порядку.

Рішенням Державної податкової служби у м. Києві від 22 січня 2013 року № 660/10/12-1-03 залишено без розгляду скаргу директора Товариства з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" від 3 грудня 2012 року № 180 (вхідний Державної податкової служби у м. Києві від 3 грудня 2012 року № 6362/10) на податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 20 листопада 2012 року № 0006632220.

Відповідно до підпункту 41.1.1 пункту 41.1. статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

У відповідності до підпункту 54.3.2 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Разом з тим, пунктом 55.1 статті 55 Податкового кодексу України встановлено, що податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.

Відповідно до пункту 56.1 статті 56 Податкового кодексу України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення (пункту 56.2 статті 56 Податкового кодексу України).

Згідно пункту 56.3 статті 56 Податкового кодексу України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до державних податкових служб в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, округах (на два і більше регіони).

Скарги на рішення державних податкових служб в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, округах (на два і більше регіони) подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

У разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня (пункту 56.6 статті 56 Податкового кодексу України).

Разом з тим, відповідно до пункту 3.1 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 22 грудня 2010 року № 985 (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин), структурний підрозділ органу державної податкової служби, який склав податкове повідомлення-рішення, уносить його до реєстру податкових повідомлень-рішень, направлених (вручених) платникам податків - юридичним особам (додаток 12), або реєстру податкових повідомлень-рішень, направлених (вручених) платникам податків - фізичним особам (додаток 13), які ведуться в цілому в органі державної податкової служби в електронному вигляді.

Згідно пункту 3.3. Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, при складанні податкового повідомлення-рішення йому присвоюється номер, який вноситься до відповідного реєстру податкових повідомлень-рішень та складається з таких частин:

- порядковий номер у межах підрозділу, який склав податкове повідомлення-рішення, - перші 6 цифр номера;

- номер підрозділу, який склав податкове повідомлення-рішення, - наступні 4 цифри номера.

При цьому, у відповідності до пункту 3.4 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, якщо за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування, та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість зменшується, то до платника податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання, якому присвоюється номер та вноситься до відповідного реєстру податкових повідомлень-рішень у порядку, передбаченому пунктом 3.3 цього розділу.

З урахуванням наведених норм права та з огляду на встановлені у суді обставини суд зазначає, що Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби винесено податкове повідомлення-рішення № 0006632220 від 20 листопада 2012 року не з метою додаткового збільшення Товариству з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" суми грошового зобов'язання, а на виконання своїх обов'язків щодо необхідності направлення до платника податків податкового повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання, оскільки за результатами адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення від 7 червня 2012 року № 00002072220 Державною податковою службою в м. Києві зменшено суму грошового зобов'язання.

Разом з тим, як встановлено під час розгляду справи, Товариством з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" оскаржено податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 7 червня 2012 року № 00002072220 в судовому порядку.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 лютого 2014 року у справі № 2а-15269/12/2670 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 7 червня 2012 року № 00002072220, яка набрала законної сили, у задоволенні адміністративного позову відмовлено повністю.

Вказаним судовим рішенням встановлено, що податкове повідомлення-рішення від 7 червня 2012 року № 00002072220 є відкликаним, а тому не порушує права, свободи та інтереси позивача.

Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини одним з основних елементів верховенства права є принцип правової певності, який серед іншого передбачає, що рішення суду з будь-якої справи, яке набрало законної сили, не може бути поставлено під сумнів (див. рішення Суду у справах: Sovtransavto Holding v., no. 48553/99, § 77, від 25.07.2002; Ukraine-Tyumen v. Ukraine, no. 22603/02, §§ 42 та 60, від 22.11.2007). Таким чином, суд приймає до уваги позицію, наведену у рішенні Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 лютого 2014 року.

З огляду на встановлені у суді обставини суд приходить до висновку про необґрунтованість доводів позивача щодо повторного визначення Товариству з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" суми грошового зобов'язання на підставі акту перевірки від 15 травня 2012 року № 103/1-22-20-37414393. При цьому, суд зазначає, що виконанню підлягає податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби від 20 листопада 2012 року № 0006632220.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що відповідачем правомірно та в межах своїх повноважень винесено податкове повідомлення-рішення від 20 листопада 2012 року № 0006632220.

При цьому, суд не надає оцінки правильності нарахування податкових зобов'язань, оскільки позивачем зазначені доводи не наведені, відповідні докази на підтвердження обгрунтувапння господарських взаємовідносин з Товариством з обмеженою відповідальністю "Магірус ЛТД" суду не пред'явлено.

Відповідно до частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Частиною першою статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

За таких обставин, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог, тому позов визнається таким, що задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 98, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "РРС Комунікації" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя М.А. Бояринцева

Повний текст постанови складений 29 липня 2014 року.