Ухвала суду № 39961046, 01.07.2014, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2014
Номер справи
9101/75742/2012
Номер документу
39961046
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

і м е н е м У к р а ї н и

01 липня 2014 року

справа № 2а-0470/9335/11

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Божко Л.А.

суддів: Лукманової О.М. Суховарова А.В.

за участю секретаря судового засідання: Сонник А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Державного професійно-технічного навчального закладу «криворізькій навчально-виробничий центр» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2011 року у справі за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Дніпропетровському регіоні до Державного професійно-технічного навчального закладу «Криворізькій навчально-виробничий центр» про стягнення штрафу,-

ВСТАНОВИВ:

В липні 2011 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд» у Дніпропетровському регіоні звернулось з адміністративним позовом до Державного професійно-технічного навчального закладу «криворізькій навчально-виробничий центр», в якому просило стягнути з відповідача на користь держави штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5100 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту від 10 листопада 2009 року №01/11-0957 Державному професійно-технічному закладу «Криворізький навчально-виробничий центр» видано обов’язковий для виконання припис від 10 листопада 2009 року №01/11-0590. В установлений чинним законодавством строк припис від 10.11.2009 року не оскаржений та штраф у добровільному порядку не сплачений, а, отже, підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідач проти позову заперечував, вказував на те, постанову від 31.01.2011 року №01/11-44-025 про накладення штрафу у сумі 5100 грн. було оскаржено до суду, однак, рішення прийняте за результатами розгляду адміністративного позову Державного професійно-технічного навчального закладу «Криворізькій навчально-виробничий центр» ще не вступило в законну силу у зв’язку з розглядом апеляційної скарги.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2011 адміністративний позов задоволено; стягнуто з Державного професійно-технічного навчального закладу «Криворізький навчально-виробничий центр» до Державного бюджету України штраф у розмірі 5100 грн. Постанова, зокрема, обґрунтована тим, що позивачем доведено наявність заборгованості у відповідача по сплаті штрафу у сумі 5100 грн.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу, де просив постанову суду скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Сторони, які належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з’явились, у зв’язку з чим, відповідно до ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалась.

Перевіривши законність та обґрунтованість оскаржуваної ухвали суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду в період з 08.11.2009 року по 10.11.2009 року проведено обстеження Державного професійного навчального закладу «Криворізький навчально-виробничий центр» з питань технічного стану та дотримання режимів споживання теплової енергії, експлуатації тепловикористовувальних установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання, систем збору і повернення конденсату.

За результатами проведеного обстеження було складено акт від 10.11.2009 року №01/11-0957, в якому зафіксовано невиконання вимог законодавства суб’єктом господарювання.

На підставі акту №01/11-0957 від 10.11.2009 року відповідачу видано обов’язковий для виконання припис №01/11-0590 від 10.11.2009 року з переліком заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень і строків їх виконання.

З акту перевірки (протоколу) №01/11-66-011/13 від 25.01.2011 року вбачається, що Державним професійним навчальним закладом «Криворізький навчально-виробничий центр» не виконано пункти 10, 11, 15, 16, 17, 22, 23 припису №01/11-0590 від 10.11.2009 року.

Постановою старшого державного інспектора з енергетичного нагляду від 31.01.2011 року №01/11-44-025 у зв’язку з ухиленням від виконання вимог припису №01/11-0590 від 10.11.2009 року на Державний професійний навчальний заклад «Криворізький навчально-виробничий центр» накладено штраф за порушення у розмірі 5100 грн.

У відповідності до ст 14 Закону україни "Про теплопостачання", п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії (затв. Постановою КМУ від 07.08.1996р. № 929), Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Статтею 9 Закону України "Про електроенергетику" передбачено, що при здійсненні державного нагляду в електроенергетиці державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право:

-безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики;

-давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів;

-вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно- правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії.

При здійсненні заходів енергетичного нагляду старші державні інспектори з енергетичного нагляду та державні інспектори з енергетичного нагляду мають діяти у відповідності до процедури, визначеної вище зазначеним законодавством України та Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" і Інструкції з організації проведення заходів державного енергетичного нагляду за суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії та оформлення їх результатів, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2004 року № 817.

Згідно до ч. 8 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", припис - це обов'язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не

передбачає застосування санкцій щодо суб'єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

Пунктами 7.1 - 7.7 пункту 7 Інструкції з організації проведення заходів державного

енергетичного нагляду за суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії та оформлення їх результатів, затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 24.12.2004 року N 817, визначено, що у разі виявлення під час обстеження підприємства порушень вимог чинного законодавства інспектор зобов'язаний на підставі Акта обстеження підготувати та видати керівнику підприємства Припис. Зміст Припису, формулювання заходів Припису, призначених інспектором для виконання на підставі виявлених під час обстеження порушень вимог чинного законодавства, терміни виконання вказаних в Приписі заходів повинні бути підготовлені так, щоб кінцевий термін дії Припису, як правило, не перевищував трьох місяців.

За абзацем 13 п.5.2.7 "Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж", керівники підприємств, особи, відповідальні за загальний стан теплового господарства та технічний стан і безпечну експлуатацію теплових установок і мереж, повинні забезпечити виконання у встановлені терміни приписів представників Держенергонагляду згідно з постановою КМУ N 929 та своєчасного інформування щодо ходу виконання приписів, а також виконання вимог теплопостачальної організації згідно з договором.

Пункт 1 частини 2 ст.31 Закону України "Про теплопостачання" визначає, що уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України - у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що рішенням Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу від 06.06.2011 року по справі 2а-853/2011 року залишено без задоволення адміністративний позов Державного професійно-технічного навчального закладу «Криворізький навчально-виробничий центр» до старшого державного інспектора з енергетичного нагляду про визнання незаконною та скасування постанови від 31.01.2011 року №01/11-44-025 про накладення штрафу у сумі 5100 грн.

Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 12.01.2012 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державного професійно-технічного навчального закладу «Криворізький навчально-виробничий центр» на постанову Жовтневого районного суду м.Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказується при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Суд апеляційної інстанції зазначає, що оскільки обставини щодо правомірності постанови від 31.01.2011 року №01/11-44-025 про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. були предметом дослідження у справі №2а-852/11, то ці обставини не потребують доказуванню.

З огляду на викладене та у зв’язку з наявністю заборгованості у відповідача по сплаті штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суд апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ч.1 ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державного професійно-технічного навчального закладу «криворізькій навчально-виробничий центр» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2011 року – залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 грудня 2011 року – залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту виготовлення повного тексту до Вищого адміністративного суду України в касаційному порядку.

Головуючий: Л.А. Божко

Суддя: О.М. Лукманова

Суддя: А.В. Суховаров