Рішення № 39956051, 21.07.2014, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
21.07.2014
Номер справи
924/703/14
Номер документу
39956051
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"21" липня 2014 р.Справа № 924/703/14

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Мухи М.Є., розглянувши матеріали справи

за позовом Виконавчого комітету Хмельницької міської ради м. Хмельницький

до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету

України м. Хмельницький

про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. № 21-р/к № 02-08/65-13

Представники сторін:

позивача Кучевська Г.В. - за довіреністю №02-15-556 від 14.04.14р.

відповідача Степанова Т.Ю. - за довіреністю №12 від25.06.14р.

В судовому засіданні відповідно до ч.2 ст.85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: Позивач звернувся з позовом до суду про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. №21-р/к № 02-08/65-13, обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає наступне. Рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 27.02.2005р. №104 визначено Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" виконавцем житлово - комунальних послуг з вивезення та знешкодження твердих побутових відходів. Вказане рішення було прийнято в межах повноважень виконавчого комітету, встановлених ст.30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме: вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, та ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Отже, вважає, що вказане рішення було прийнято на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Звертає увагу суду на ту обставину, що Закон України "Про відходи", а саме, ст. 16 була доповнена пунктом, який встановлює право підприємств, установ, організацій на участь у конкурсах на набуття права виконання послуг у сфері поводження з побутовими відходами на певній території у 2010 році згідно із Законом України від 21.01.2010 р. №1825-УІ). Стаття 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" була доповнена пунктом 55, яким у виключні повноваження міської ради було включено визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів, згідно Закону України від 21.01.2010р. Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів був затверджений постановою КМУ №1173 лише 16.11.2011р. Вважає твердження відповідача, що покладення Хмельницьким МВК обов'язків здійснення діяльності з вивезення побутових відходів у межах м. Хмельницького на КП "Спецкомунтранс" без проведення конкурсу після вступу в дію вищенаведених нормативно-правових актів таким, що не відповідають дійсності, оскільки рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради від 27.02.2005р. №104 було прийнято до набрання дії зазначеними нормативно-правовими актами і ніяк не могло їм "не відповідати". Зауважують, що оскільки правовідносини у сфері вивезення та знешкодження твердих побутових відходів були врегульовані виконавчим комітетом до набрання чинності нормативно-правових актів, які встановили конкурентний спосіб визначення виконавця надання послуг у даній сфері, та жодним нормативно-правовим актом не було зобов'язано приводити у відповідність даних правовідносин із даними нормативно - правовими актами, то на сьогодні немає жодних підстав говорити про антиконкурентні дії виконавчого комітету.

Представник позивача в судове засідання з'явився та позовні вимоги підтримав.

Відповідач у відзиві на позов та його представник в судовому засіданні проти позовних вимог заперечують аргументуючи наступним. Згідно із пунктом 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173, підготовка та проведення конкурсу забезпечується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою державною адміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом. Водночас, Порядком затверджений вичерпний перелік критерій відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам, одним з яких є вартість надання послуг з вивезення побутових відходів.

Отже, зазначають, Хмельницький МВК, як виконавчий орган Хмельницької міської ради, є організатором конкурсу та на конкурсних засадах повинен визначати виконавця послуг у сфері поводження з побутовими відходами, який безпосередньо надає послуги збирання та перевезення побутових відходів у територіальних межах м. Хмельницький. Таким чином, вважають покладення Хмельницьким МВК обов'язків здійснення діяльності з вивезення побутових відходів у межах м. Хмельницький на КП "Спецкомунтранс" без проведення конкурсу після вступу в дію відповідних нормативно-правових актів не відповідає вимогам пункту "е" статті 16 та частині третій статті 35-1 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів. Вказують, що дані дії Хмельницького МВК можуть призвести до недопущення конкуренції на ринку надання послуг із збирання та вивезення побутових відходів через визначення КП "Спецкомунтранс" виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у територіальних межах м. Хмельницький без проведення конкурсу. Повідомляють, що листом від 21.06.2013 №12-2535-02-12 Хмельницький МВК повідомив, що КП "Спецкомунтранс" визначено виконавцем житлово-комунальних послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів рішенням Хмельницького МВК від 24.02.2005 №104. Вказане рішення приймалося на підставі статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" в редакції, яка діяла на час прийняття рішення. Проте, наголошують, що висновки адміністративної колегії відділення ґрунтуються не на діючих на час прийняття рішення Хмельницького МВК від 24.02.2005 №104 нормативно-правових актах, а на нормативно-правових актах, які були прийняті значно пізніше.

Зазначають, що відділенням доводиться не протиправність прийняття Хмельницьким МВК рішення від 24.02.2005 №104, а обов'язок Хмельницького МВК забезпечити визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, після вступу у дію відповідних нормативно-правових актів (пункт 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункт "е" частини першої статті 16 Закону України "Про відходи", частина третя статті 35-1 Закону України "Про відходи", Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173). Хмельницький МВК, у позовній заяві, повідомив, що за загальним правилом, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Згідно із статтею 5 Цивільного кодексу України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, новий акт застосовується до прав і обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Зауважують, що статтею 35-1 Закону України "Про відходи" чітко визначено, збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюється юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами. Відповідно до пункту 2 прикінцевих положень Закону України "Про відходи", до приведення законів України, інших нормативно правових актів у відповідність із цим Законом вони застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Також, зазначають, що виконання постанов Кабінету Міністрів України (постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173) та Законів України (Закон України "Про відходи") є обов'язковими для виконання на території України.

Виходячи з викладеного вище, вважають бездіяльність Хмельницького МВК, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту "е" статті 16 та частині третій статті 35-1 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" та пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції. З огляду на зазначене, в позові просять відмовити.

Розглядом матеріалів справи встановлено.

Рішенням адміністративної колегії Хмельницького обласного відділення Антимонопольного комітету України № 21-р/к від 28.03.14р. у справі № 02-08/65-13 визнано бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту "е" статті 16 та частині тертій статті 3501 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про відходи", пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

В ході розгляду справи встановлено.

У зв'язку із виконанням доручення Голови Антимонопольного комітету України від 02.04.13р. № 13-01/142, відділенням проведено дослідження щодо відповідності дій органів місцевого самоврядування під час визначення виконавців послуг у сфері поводження з побутовими відходами вимогам законодавства про захист економічної конкуренції та надіслано позивачу вимогу про надання інформації.

Листом від 15.05.2013 №12-1499-02-08 Хмельницький МВК повідомив, що конкурси на визначення суб'єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Хмельницький не проводились.

Відповідно до наданої інформації, діяльність на ринку збору, вивезення та захоронення побутових відходів в межах м. Хмельницький здійснює Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" (вул. Толстого, 1, м. Хмельницький, 29008). Таким чином, Хмельницький МВК поклав обов'язки здійснення діяльності з вивезення побутових відходів на КП "Спецкомунтранс".

В ході перевірки встановлено, що Хмельницький МВК, як виконавчий орган Хмельницької міської ради, є організатором конкурсу та на конкурсних засадах повинен визначати виконавця послуг у сфері поводження із побутовими відходами, який безпосередньо надає послуги збирання та перевезення побутових відходів у територіальних межа м. Хмельницький.

Таким чином визначено, що покладення Хмельницьким МВК обов'язків здійснення діяльності з вивезення побутових відходів у межах м. Хмельницький КП "Спецкомунтранс" без проведення конкурсу після вступу в дію відповідних нормативно-правових актів не відповідає вимогам пункту "е" ст.16 та ч.3 ст.35-1 Закону України Про відходи", п.55 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Листом відділення від 28.02.14р. №; 01-19/07-923 на адресу позивача надіслано копію подання № 07/31-п від 27.02.14р. з попередніми висновками у справі № 02-08/65-13.

У відповідь на подання Хмельницький МВК листом від 13.03.14р. № 12-872-02-08, повідомив, що за загальним правилом, закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі. Згідно із статтею 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, новий акт застосовується до прав і обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. При цьому зазначив, що постанова Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173 не містить норму щодо зворотної дії в часі цієї постанови, а тому, на думку Хмельницького МВК, відносини, що виникли до набрання нею чинності продовжують діяти, а нове законодавство застосовується до прав і обов'язків з моменту набрання чинності. Укладені раніше договори не переглядаються.

Виходячи з викладеного вище, рішенням визначено, що бездіяльність Хмельницького МВК, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту «е» статті 16 та частині третій статті 35-1 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Також рішенням № 21-р/к від 28.03.14р. зобов'язано виконавчий комітет Хмельницької міської ради припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції у двомісячний строк з дня отримання рішення шляхом проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький.

Позивач вважаючи, що рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. № 21-р/к № 02-08/65-13 прийнято із порушенням норм чинного законодавства звернувся із позовом до суду про визнання його недійсним та скасування.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом враховується наступне:

Положеннями статті 3 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" №3659-XII від 26 листопада 1993 року (із змінами та доповненнями) визначено, що основним завданням Антимонопольного комітету України є участь у формуванні та реалізації конкурентної політики в частині здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на засадах рівності суб'єктів господарювання перед законом та пріоритету прав споживачів, запобігання, виявлення і припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції; контроль за концентрацією, узгодженими діями суб'єктів господарювання та регулюванням цін (тарифів) на товари, що виробляються (реалізуються) суб'єктами природних монополій; сприяння розвитку добросовісної конкуренції; здійснення контролю щодо створення конкурентного середовища та захисту конкуренції у сфері державних закупівель.

Статтею 7 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" визначено повноваження Антимонопольного комітету у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції , зокрема, розглядати заяви і справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та проводити розслідування за цими заявами і справами (п.1); приймати передбачені законодавством про захист економічної конкуренції розпорядження та рішення за заявами і справами, перевіряти та переглядати рішення у справах, надавати висновки щодо кваліфікації дій відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції (п. 2); визначати наявність або відсутність контролю між суб'єктами господарювання або їх частинами та склад групи суб'єктів господарювання, що є єдиним суб'єктом господарювання (п.12).

Як вбачається із матеріалів справи рішенням адміністративної колегії Хмельницького обласного відділення Антимонопольного комітету України № 21-р/к від 28.03.14р. у справі № 02-08/65-13 визнано бездіяльність виконавчого комітету Хмельницької міської ради, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію пункту "е" статті 16 та частині тертій статті 3501 Закону України "Про відходи", пункту 55 частини першої статті 26 Закону України "Про відходи", пункту 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачених пунктом3 статті 50 та частиною першою статті 15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Матеріалами справи встановлено, що в ході виконання доручення Голови Антимонопольного комітету України від 02.04.13р. № 13-01/142, відповідачем було проведено дослідження щодо відповідності дій органів місцевого самоврядування під час визначення виконавців послуг у сфері поводження з побутовими відходами вимогам законодавства про захист економічної конкуренції.

Листом від 15.05.2013 №12-1499-02-08 Хмельницький МВК повідомив, що конкурси на визначення суб'єкта господарювання виконавцем послуг з вивезення побутових відходів на території м. Хмельницький не проводились.

Відповідно до наданої інформації, діяльність на ринку збору, вивезення та захоронення побутових відходів в межах м. Хмельницький здійснює Хмельницьке комунальне підприємство "Спецкомунтранс" (вул. Толстого, 1, м. Хмельницький, 29008). Таким чином, Хмельницький МВК поклав обов'язки здійснення діяльності з вивезення побутових відходів на КП "Спецкомунтранс".

В ході перевірки встановлено, що Хмельницький МВК, як виконавчий орган Хмельницької міської ради, є організатором конкурсу та на конкурсних засадах повинен визначати виконавця послуг у сфері поводження із побутовими відходами, який безпосередньо надає послуги збирання та перевезення побутових відходів у територіальних межа м. Хмельницький.

Таким чином визначено, що покладення Хмельницьким МВК обов'язків здійснення діяльності з вивезення побутових відходів у межах м. Хмельницький КП "Спецкомунтранс" без проведення конкурсу після вступу в дію відповідних нормативно-правових актів не відповідає вимогам пункту "е" ст.16 та ч.3 ст.35-1 Закону України Про відходи", п.55 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Судом враховується, що відповідно до п.55 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься зокрема, визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Згідно із пунктом "е" частини першої статті 16 Закону України "Про відходи" підприємства, установи та організації усіх форм власності у сфері поводження з відходами мають право, зокрема, на участь у конкурсах на набуття права виконання послуг у сфері поводження з побутовими відходами на певній території.

Частиною третьою статті 35-1 Закону України "Про відходи" збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюється юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Згідно із пунктом 4 Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів (надалі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173, підготовка та проведення конкурсу забезпечується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або місцевою державною адміністрацією у разі делегування їй повноважень відповідними радами у порядку, встановленому законом.

Водночас, Порядком затверджений вичерпний перелік критерій відповідності конкурсних пропозицій кваліфікаційним вимогам, одним з яких є вартість надання послуг з вивезення побутових відходів.

Як вбачається із матеріалів справи листом від 21.06.13р. № 12-2535-02-12 позивач повідомив відділення, що КП "Спецкомунтранс" визначено виконавцем житлово-комунальних послуг з вивезення та знешкодження побутових відходів рішенням Хмельницького міськвиконкому від 24.02.2005р. № 104, яке приймалось на підставі ст.7 Закону України "Про житлово - комунальні послуги" в редакції, яка діяла на час його прийняття.

Відповідно до статті 1 Закону України „Про захист економічної конкуренції" економічна конкуренція (конкуренція) - це змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку; контроль - вирішальний вплив однієї чи декількох пов'язаних юридичних та/або фізичних осіб на господарську діяльність суб'єкта господарювання чи його частини, який здійснюється безпосередньо або через інших осіб, зокрема завдяки: праву володіння чи користування всіма активами чи їх значною частиною; праву, яке забезпечує вирішальний вплив на формування складу, результати голосування та рішення органів управління суб'єкта господарювання; укладенню договорів і контрактів, які дають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління суб'єкта господарювання; заміщенню посади керівника, заступника керівника спостережної ради, правління, іншого наглядового чи виконавчого органу суб'єкта господарювання особою, яка вже обіймає одну чи кілька із зазначених посад в інших суб'єктах господарювання; обійманню більше половини посад членів спостережної ради, правління, інших наглядових чи виконавчих органів суб'єкта господарювання особами, які вже обіймають одну чи кілька із зазначених посад в іншому суб'єкті господарювання. Пов'язаними особами є юридичні та/або фізичні особи, які спільно або узгоджено здійснюють господарську діяльність, у тому числі спільно або узгоджено чинять вплив на господарську діяльність суб'єкта господарювання. Зокрема, пов'язаними фізичними особами вважаються такі, які є подружжям, батьками та дітьми, братами та (або) сестрами.

Пунктом 1 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлено, що крім іншого порушенням законодавства про захист економічної конкуренції є антиконкурентні узгоджені дії.

Згідно зі ст. 5 зазначеного Закону узгодженими діями є укладення суб'єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об'єднаннями рішень у будь-якій формі, а також будь-яка інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб'єктів господарювання. Узгодженими діями є також створення суб'єкта господарювання, об'єднання, метою чи наслідком створення якого є координація конкурентної поведінки між суб'єктами господарювання, що створили зазначений суб'єкт господарювання, об'єднання, або між ними та новоствореним суб'єктом господарювання, або вступ до такого об'єднання.

Аналізуючи обставини справи та наявні в матеріалах справи докази, суд погоджується з висновком відділення про те, що бездіяльність Хмельницького міськвиконкому, яка полягає у не проведенні конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів в територіальних межах м. Хмельницький після вступу в дію п."е" ст.16 та ч.3 ст.35-1Закону України "Про відходи", п.55 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та п.4 Поряджу проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого п.3 ст.50 та ч.1 ст.15 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді антиконкурентних узгоджених дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Доводи позивача про те, що правовідносини і сфері вивезення та знешкодження твердих побутових відходів були врегульовані виконавчим комітетом до набрання чинності нормативно - правових актів, які встановили конкурентний спосіб визначення виконавця надання послуг у даній сфері, та жодним нормативно - правовим актом не було зобов'язано позивача проводити у відповідність до них даних правовідносин судом оцінюється критично виходячи із наступного.

Відповідно до ст.5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності, новий акт застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі.

В даному випадку відповідачем у оскаржуваному рішенні доводиться не протиправність прийняття позивачем рішення від 24.02.2005р №104. а обов'язок забезпечити на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами, після вступу у дію відповідних нормативно - правових актів (пункт 55 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункт "е" частини першої статті 16 Закону України Про відходи», частина третя статті 35-1 Закону України "Про відходи", Порядок проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173). Тобто виконати приписи закону.

Статтею 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення.

Відповідно до частини першої статті 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" підставами для зміни, скасування чи визнання недійсними рішень органів Антимонопольного комітету України є: неповне з'ясування обставин, які мають значення для справи; не доведення обставин, які мають значення для справи і які визнано встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні, обставинам справи; порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Згідно ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Враховуючи вищенаведені обставини, норми чинного законодавства, повноваження органів Антимонопольного комітету України щодо оцінки та кваліфікації наявних дій як відповідного порушення, суд вважає, що територіальним відділенням Антимонопольного комітету у межах наданих йому повноважень прийнято оскаржуване рішення, підстав для визнання рішення "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. № 21-р/к № 02-08/65-13 недійсним та його скасування суд не вбачає.

З огляду на зазначене в позові належить відмовити.

Судові витрати відповідно до ст.49 ГПК України покладаються на позивача у зв'язку із відмовою в позові.

Керуючись ст.ст.1, 12, 33, 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

У позові Виконавчого комітету Хмельницької міської ради м. Хмельницький до Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України м. Хмельницький про визнання недійсним та скасування рішення адміністративної колегії Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України "Про припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції" від 28.03.14р. № 21-р/к № 02-08/65-13 відмовити.

Повний текст рішення складено 25.07.2014р.

Суддя М.Є. Муха

віддруковано 1 примірник до матеріалів справи.