ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКУРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
29 липня 2014 р. Справа № 804/8860/14
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кальника В.В.
при секретарі Шкуті А.А.
за участю:
представника позивача Сивун Т.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську клопотання відповідача про закриття провадження у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротанс-Ф» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування Акту від 27.05.2014 року №3789/04-63-22-03/37731990, -
ВСТАНОВИВ:
02 липня 2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротанс-Ф» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якій позивач просить скасувати Акт від 27.05.2014 року №3789/04-63-22-03/37731990 про результати позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротанс-Ф».
15.07.2014 року представником Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до суду подано клопотання про закриття провадження у справі. Клопотання обґрунтовано тим, що ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Агротанс-Ф» (код за ЄДРПОУ 37731990), за результатами якої складено Акт від 27.05.2014 року №3789/04-63-22-03/37731990. Крім того, представник Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області зазначив, що вчинені податковим органом дії стосовно прийняття акту документальної перевірки не породжують для платника податків настання будь-яких юридичних наслідків та не впливають на його права та обов'язки. Крім того, на теперішній час ДПІ по результатам акту перевірки 1476/04-63-22-03/32351313 від 22.04.2014р. прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.06.2014р. №0005511501, яке оскаржується в суді (справа №804/8814/14). Отже, на думку відповідача, акт документальної виїзної перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні ст. 17 КАС України, оскільки не містить обов'язкових для виконання приписів. Фактично позивач вибрав неналежну форму захисту своїх інтересів в суді.
Представник позивача в судовому засідання проти заявленого клопотання про закриття провадження у справі заперечував, просив у його задоволенні відмовити.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд виходить із наступного.
Справа в адміністративному суді може бути порушена за наявності між сторонами публічно-правового спору, оскільки у розумінні статті 3 цього Кодексу справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, в якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
З наведених норм права випливає, що позивач на власний розсуд визначає, чи порушено його права рішеннями, дією або бездіяльністю суб'єкта владних повноважень. Проте ці рішення, дія або бездіяльність мають бути такими, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
Водночас вчинені контролюючим органом дії щодо складання акту перевірки не породжують для платника податків настання будь-яких юридичних наслідків та не впливають на його права й обов'язки.
Акт перевірки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, лише фіксує допущені порушення та не є остаточним документом, зобов'язуючим до вчинення будь-яких дій, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.
Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Таким чином, заявлений спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки справа не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 165 КАС України, суд, -
.
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у адміністративній справі №804/8860/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротанс-Ф» до Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про скасування Акту від 27.05.2014 року №3789/04-63-22-03/37731990.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя В.В. Кальник