Справа № 570/3701/14-п
Номер провадження 3/570/1031/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2014 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., за участю секретаря Беднарчук Г.П., прокурора Бикова Д.О., розглянувши матеріали, які надійшли від УБОЗ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в АДРЕСА_1, депутата Корнинської сільської ради Рівненського району Рівненської області, за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, будучи депутатом Корнинської сільської ради Рівненського району, згідно пп «б» п.1.ч.1.ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - являючись суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення порушив встановлену Законом вимогу щодо необхідності врегулювання конфлікту інтересів.
А саме, 21 травня 2014 року в приміщенні будинку культури с.Корнин Рівненського району відбулось чергове засідання сесії Корнинської сільської ради, на якому розглядались питання згідно раніше затвердженого регламенту. Одним із питань було надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на загальній площі 18,102га, відповідно до детального плану території кварталу індивідуальної житлової забудови.
Відповідно до додатку №1 до рішення № 954 Корнинської сільської ради від 21 травня 2014 року, на підставі раніше поданих заяв громадян, було затверджено список громадян яким надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлового будинку (присадибна ділянка) на території Корнинської сільської ради.
Разом із тим в ході засідання сесії сільської ради депутатом Корнинської сільської ради ОСОБА_1 не було повідомлено присутніх депутатів у письмовій чи будь-якій іншій формі про наявний конфлікт інтересів під час розгляду на сесії своєї заяви.
Згідно вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» року передбачено, що особам, зазначеним у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4, а це народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Незважаючи на те, що ОСОБА_1 був попереджений про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про засади запобігання і протидії корупції», та усвідомлюючи про наявний конфлікт інтересів, не повідомив про це депутатів сесії Корнинської сільської ради та не вжив усіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, оскільки дані обставини могли вплинути на об'єктивність і неупередженість при прийнятті рішення № 954 від 21.05.2014року.
На момент вчинення даного діяння ОСОБА_1 був суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Вищевказане доведено матеріалами справи та визнанням вини самим правопорушником, що є в матеріалах справи, зокрема у письмовій заяві ОСОБА_1 про розгляд протоколу про корупційне адміністративне правопорушення за його відсутності, з якого вбачається, що вину визнає та зобов'язується в подальшому таких дій не вчиняти.
Крім показів ОСОБА_1, його вина у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю інших досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості. За таких обставин суд дійшов висновку, що в діянні особи є склад правопорушення, що передбачений ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів).
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який характеризується позитивно, до адмінвідповідальності притягається вперше.
При визначенні виду адміністративного стягнення враховується, що такий вид покарання, як штраф забезпечать належний вплив на подальшу поведінку особи та недопущення в подальшому вчинення подібних правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172-7, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 170 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 1217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.