Постанова № 39932547, 08.07.2014, Ленінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
08.07.2014
Номер справи
205/4925/14-а
Номер документу
39932547
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

08.07.2014 Єдиний унікальний номер 205/4925/14-а

2а/205/151/14

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2014 року м. Дніпропетровськ

Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі: головуючого судді Мовчан Д.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надмірно сплачених бюджетних коштів в вигляді житлових субсидій, -

В С Т А Н О В И В:

Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради (далі - Позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій.

В обґрунтування позовних вимог зазначили, що на підставі особистих заяв: за № 61023 від 09.08.2010 року та від 29.11.2011 року, декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та інших документів, гр. ОСОБА_1 була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. В результаті проведеної перевірки встановлено, що відповідач, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надав неповну інформацію про доходи. Таким чином, в результаті надання неповної інформації про доходи гр. ОСОБА_1 було надмірно сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у розмірі 2 904 (дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 08 коп. У зв'язку з чим, Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради змушено звернутися до суду і просити стягнути з відповідача ОСОБА_1 надмірно сплачені бюджетні кошти, у вигляді житлових субсидій, в сумі 2 904 (дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 08 коп.

Представник Позивача в судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити (а.с.32).

Відповідач також в судове засіданні не з'явився, про день та час повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв чи клопотань від такої особи до суду не надходило.

У відповідності до ч. 6. ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Тому суд ухвалив розглянути справу за відсутністю сторін в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи.

Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 була отримувачем субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг, наданих відповідно до її особистих заяв: за № 61023 від 09.08.2010 року (а.с.6) та від 29.11.2011 року (а.с.15).

Судом також з'ясовано, що згідно рішень про призначення субсидій Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради з 01.08.2010 року по 30.09.2010року, з 01.10.2010 року по 30.04.2011 року, з 01.10.2011 року по 30.04.2012 року, та з 01.05.2012 року по 30.09.2012 року на підставі заяв та доданих до них документів ОСОБА_1 була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Згідно абзацу 1 п. 3 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050, зі змінами та доповненнями (далі - Положення), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється Управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).

Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора» державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників - отримувачів житлової субсидії.

Із матеріалів справи вбачається, що в результаті проведеної державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної м. Дніпропетровську ради перевірки встановлено, що відповідач, при оформлені документів для призначення житлової субсидії, надала неповну інформацію про доходи. При зверненні за призначенням житлової субсидії гр. ОСОБА_1 не надав інформацію про отриманні ним регресні виплати з ВВД ФССНВУ у м. Дніпропетровську за періоди з 01.08.2010 року по 30.09.2010року, з 01.10.2010 року по 30.04.2011 року, з 01.10.2011 року по 30.04.2012 року, та з 01.05.2012 року по 30.09.2012 року. Таким чином, на момент звернення за призначенням житлової субсидії за ці періоди ОСОБА_1 не мав права на призначення житлової субсидії на загальних підставах.

Згідно п.5, п.п 5.1 «Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для усіх видів соціальної допомоги», затвердженої Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерством фінансів України, Державним комітетом статистики України, Державним комітетом молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 року № 486/202/524/455/3370, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.02.2002 року за № 112/6400, із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства соціальної політики - до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить нарахована заробітна плата. Таким чином, в результаті надання неповної інформації про доходи гр. ОСОБА_1 було надміру сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій у розмірі 1 2 904 (дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 08 коп. У відповідно до п.13 Положення «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (в редакції постанови КМУ від 22.09.1997 року №1050) із змінами та доповненнями, громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидій та на визначення її розміру.

Згідно з п. 20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надмірно внаслідок свідомого подання громадянами документів з недостовірними відомостями, повертаються ними за вимогою органу, що призначив субсидію та надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

На підставі абзацу 2 п. 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого їй була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Відповідно до абз. 6, 7 п. 20 Положення, в редакції, яка діяла на момент виявлення порушення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надмірно перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Відповідно до довідки про необґрунтовано сплачену субсидію житлово-комунальної послуги, ОСОБА_1 у вищевказані періоди надмірно отримав 2 904 (дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 08 коп. субсидії.

Таким чином, внаслідок надання неповної інформації Управлінню праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради про доходи, а саме, те, що при зверненні за призначенням житлової субсидії гр. ОСОБА_1 не надав інформації про отриманні ним регресні виплати з ВВД ФССНВУ у м. Дніпропетровську за періоди з 01.08.2010 року по 30.09.2010року, з 01.10.2010 року по 30.04.2011 року, з 01.10.2011 року по 30.04.2012 року, та з 01.05.2012 року по 30.09.2012 року., відповідач безпідставно отримував житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

В зв'язку з виявленими обставинами 28 травня 2013 року Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради було направлено повідомлення про припинення надання житлової субсидії, в якому зазначено, що йому надмірно виплачені державні кошти в сумі 2 904 (дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 08 коп. субсидії, які він зобов'язаний повернути до 30.09.2013 року. У разі відмови на перерахування коштів у зазначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку. Відповідач на означену вимогу не відреагував, означених порушень не усунув.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, необхідно задовольнити в повному обсязі.

У зв'язку з тим, що позивач в силу п.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" звільнена від сплати судових витрат, то в силу ст. 94 КАС України, судовий збір у розмірі 243(двісті сорок три) грн. 60 коп. необхідно стягнути з відповідача у дохід держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 17, 18, 98, 158-163 КАС України, Положенням «Про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року №848, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій - задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., і.п.н. НОМЕР_1 (49128, АДРЕСА_1) на користь держави в особі Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради, (код 03192483, р/р № 35417021048353 банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, для відділу субсидій МФО 805012) надмірно сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій у розмірі 2 904 (дві тисячі дев'ятсот чотири) грн. 08 коп.

3. Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., і.п.н. НОМЕР_1 (49128, АДРЕСА_1) на користь держави судові витрати по справі у вигляді судового збору у розмірі 243(двісті сорок три) грн. 60 коп.

Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного Адміністративного суду Дніпропетровської області через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська, шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом 10-ти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови , можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Суддя: Д.В. Мовчан