КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/3663/14 Головуючий у 1-й інстанції: Маруліна Л.О. Суддя-доповідач: Шелест С.Б.
У Х В А Л А
Іменем України
24 липня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуюча суддя: Шелест С.Б.
Судді: Романчук О.М., Пилипенко О.Є.
За участю секретаря судового засідання: Горячевої А.О,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.04.14р. у справі №826/3663/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Стріж-Інвест» до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 14.11.13р. №0028821503 та №0028831503.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.04.14р. адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.
Свої вимоги апелянт мотивує тим, що судом першої інстанції не враховано, що позивачем не було вчасно сплачено самостійно узгоджене грошове зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб.
У судовому засіданні представник апелянта підтримав доводи апеляційної скарги.
Представник позивача у судовому засіданні заперечив доводи апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, представників сторін, розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу відповідача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як свідчать обставини справи та встановлено судом першої інстанції, позивачем було подано до контролюючого органу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 06.02.12р. №2232 за 2012 рік на суму 193869,26 грн. (по 16155,77 грн. щомісячно) за земельні ділянки з кадастровими номерами 80000000000:72:081:0001 площею 2,0077 га та 80000000000:72:081:0032 площею 0,0177 га, які знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 47.
Також позивачем було подано до податкового органу уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 26.02.13р. за 2012 рік, в якій скориговано податкове зобов'язання в сторону зменшення - до 1694,42 грн. (по 141,20 грн. щомісячно, за грудень 2012 року - 141,22 грн.). Із зазначеної декларації вбачається, що податкове зобов'язання нараховане лише за земельну ділянку з кадастровим номером 80000000000:72:081:0032 площею 0,0177 га, яка знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 47.
Відповідачем проведено перевірку позивача щодо дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань за період з 01.05.12р. по 28.10.13р., за результатами якої складено акт від 28.10.13р. №31/26-50-15-03-15/32069313.
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, а саме порушення строків сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку.
На підставі акта перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення - рішення від 14.11.13р.:
№0028831503, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення підприємством граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 1 989,16 грн.;
№0028821503, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції за порушення підприємством граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб у розмірі 13 301,72 грн.
За результатами адміністративного оскарження вказаних податкових повідомлень - рішень, рішення залишені без змін, а скарги без задоволення.
Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не було порушено граничного строку сплати самостійно узгодженого грошового зобов'язання, з урахуванням скоригованих грошових зобов'язань шляхом подачі уточнюючої податкової декларації.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Згідно з пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України).
Відповідальність за порушення граничних строків сплати самостійно узгодженого грошового зобов'язання передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
Як встановлено вище, позивачем самостійно було узгоджено податкове зобов'язання з плати за землю за 2012 рік шляхом подання до контролюючого органу податкової декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік №2232 на суму 193869,26 грн.
Разом з тим, позивачем було подано до податкового органу уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 26.02.2013 р. за 2012 рік, в якій позивачем скориговано податкове зобов'язання в сторону зменшення - до 1694,42 грн. (по 141,20 грн. щомісячно, за грудень 2012 року - 141,22 грн.) щодо сплати за земельну ділянку з кадастровим номером 80000000000:72:081:0032 площею 0,0177 га, яка знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 47.
Так, відповідно до пункту 50.1 статті 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Окружним адміністративним судом міста Києва у постанові від 11.04.13р. по справі № 826/1586/13-а було встановлено, що уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 26.02.13р. за 2012 рік було прийнято ДПІ у Голосіївському районі міста Києва ДПС 26.02.13р., що підтверджується квитанцією №2 ДПІ у Голосіївському районі міста Києва ДПС про прийняття податкової звітності. Також встановлено, що вказана декларація направлялась товариством додатково засобами поштового зв'язку та була вручена контролюючому органу, що підтверджується описом вкладення у поштове відправлення, фіскальним чеком від 28.02.2013 р. №1722 та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення з відміткою про отримання.
Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.04.13р. по справі № 826/1586/13-а набрала законної сили відповідно до ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 27.08.13р.
Так, відповідно до ч. 1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Отже, дана норма визначає преюдиційні підстави звільнення осіб, які беруть участь у справі, від доказування обставин з метою досягнення процесуальної економії - за наявності цих підстав у суду не буде необхідності досліджувати докази для встановлення певних обставин.
Враховуючи те, що податковим органом було прийнято уточнюючу податкову декларацію відповідача за 2012 рік, якою скориговано податкове зобов'язання позивача з орендної плати з юридичних осіб за 2012 рік до 1694,42 грн. (по 141,20 грн. щомісячно, за грудень 2012 року - 141,22 грн.), відповідач неправомірно нарахував штрафні санкції за порушення строків сплати земельного податку за травень, червень, грудень, серпень-грудень 2012 р. відповідно до поданої товариством декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 06.02.12р. №2232 за 2012 рік на суму 193869,26 грн. (по 16155,77 грн. щомісячно).
Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, підстави для задоволення апеляційної скарги - відсутні.
Керуючись ст.ст.195, 196, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд
У Х В А Л И В:
апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.04.14р. у справі №826/3663/14 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.04.14р. у справі №826/3663/14- без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуюча суддя Шелест С.Б.
Судді : Романчук О.М.
Пилипенко О.Є.
Повний текст ухвали складений: 24.07.14р.
.
Головуючий суддя Шелест С.Б.
Судді: Романчук О.М
Пилипенко О.Є.