ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2014 р.м.ОдесаСправа № 1522/16688/13-а
Категорія: 2.2 Головуючий в 1 інстанції: Івченко В.Б.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Зуєвої Л.Є.,
суддів Шевчук О.А. та Федусика А.Г.
при секретарі Пальоній І.М.
за участю представника Одеського міського управління земельних ресурсів Одеської міської ради Шкрібляк М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційні скарги Виконавчого комітету Одеської міської ради та Одеського міського управління земельних ресурсів Одеської міської ради на постанову Приморського районного суду м. Одеси від 04.03.2014 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Одеської міської ради, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, Одеське міське управління земельних ресурсів Одеської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
В липні 2013 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Одеської міської ради, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради, Одеське міське управління земельних ресурсів Одеської міської ради визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що 07.06.2013 року позивач звернувся до відповідачів, а також до Головного управління держземагенства у м. Одесі Одеської області із запитами про надання інформації: 1) про усі земельні ділянки комунальної форми власності у межах Суворовського, Київського, Малиновського, районів м. Одеси не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову для подальшої реалізації його права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з метою нанесення відповідних даних на графічні матеріали (для подальшого долучення цих матеріалів до клопотання з ціллю реалізації ним норми ч.6 ст.118 ЗК України); 2) чи внесена відповідна інформація (про вільні земельні ділянки не надані у користування, що можуть бути використані під забудову) до містобудівного і державного земельного кадастрів та чи створювалася ця інформація взагалі (відповідно до вимог ч.5 ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»); 3) інформацію про земельні ділянки комунальної власності, які у період з 01.01.2010 року по 01.06.2013 року безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель, споруд у межах міста Одеси з зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо. Однак відповідачі, порушивши низку чинних правових норм, відповідь на запити не надали та своєю бездіяльністю порушили права позивача відповідно до діючого законодавства.
Постановою Приморського районного суду м. Одеси від 04.03.2014 року позов задоволено частково. Зобов'язано Виконавчий комітет Одеської міської ради надати письмово повну, точну та достовірну інформацію про усі земельні ділянки комунальної форми власності у межах Суворовського, Київського, Малиновського районів м. Одеси не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову для подальшої реалізації права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з метою нанесення відповідних даних на графічні матеріали. Зобов'язано Виконавчий комітет Одеської міської ради надати письмово повну, точну та достовірну інформацію про земельні ділянки комунальної власності, які у період з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у межах міста Одеси із зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо. Зобов'язано Одеське міське управління земельних ресурсів Департаменту комунальної власності Одеської міської ради надати повну, точну та достовірну інформацію на п.2 надісланого інформаційного запиту ОСОБА_3 від 07.06.2013 року. Зобов'язано Одеське міське управління земельних ресурсів Департаменту комунальної власності Одеської міської ради надати повну, точну та достовірну інформацію на п.3 надісланого інформаційного запиту ОСОБА_3 від 07.06.2013 року за період з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року. Зобов'язано Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради надати повну, точну та достовірну інформацію на п.3 надісланого інформаційного запиту ОСОБА_3 від 07.06.2013 року за період з 01.01.2010 року по 01.01.2011 року. Зобов'язано всіх відповідачів в десятиденний строк з моменту набрання постановою суду першої інстанції законної сили подати до суду звіт про виконання судового рішення, а копію цього звіту направити ОСОБА_3. В іншій частині вимог адміністративного позову - відмовлено.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, Виконавчий комітет Одеської міської ради та Одеське міське управління земельних ресурсів Одеської міської ради в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянти вважають, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв'язку з чим в апеляційних скаргах ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із відмовою в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для їх задоволення.
07.06.2013 року ОСОБА_3 звернувся з однорідними запитами до Виконавчого комітету Одеської міської ради, Одеського міського управління земельних ресурсів Департаменту комунальної власності Одеської міської ради, Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради про надання інформації: 1) про усі земельні ділянки комунальної форми власності у межах Суворовського, Київського, Малиновського, районів м. Одеси не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову для подальшої реалізації його права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з метою нанесення відповідних даних на графічні матеріали (для подальшого долучення цих матеріалів до клопотання з ціллю реалізації ним норми ч.6 ст.118 ЗК України); 2) чи внесена відповідна інформація (про вільні земельні ділянки не надані у користування, що можуть бути використані під забудову) до містобудівного і державного земельного кадастрів та чи створювалася ця інформація взагалі (відповідно до вимог ч.5 ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»); 3) про земельні ділянки комунальної власності, які у період з 01.01.2010 року по 01.06.2013 року безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель, споруд у межах міста Одеси з зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо.
Згідно відповіді Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 14.06.2013 року за вих. №01-17/36,39-пуб, ОСОБА_3 було повідомлено, що перелік вільних земельних ділянок у м. Одесі, придатних для подальшого надання у власність громадянам України під індивідуальну житлову, дачну, гаражну забудову, не визначений. Придатні під садибну забудову вільні території і земельні ділянки можуть бути визначені на підставі затвердженого Генерального плану розвитку міста.
На цей час провадяться роботи з корегування проекту нового Генерального плану м. Одеси, який планується розглянути на сесії Одеської міської ради найближчим часом.
Що стосується надання інформації про земельні ділянки комунальної власності, які в період з 01.01.2010 року по 01.06.2013 року безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у межах м. Одеси з зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо, то дана інформація є у вільному доступі на офіційному сайті Управління в Розділі «Нормативні акти».
Згідно листа Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 25.06.2013 року за вих. №01-13/244/о, адресованого ОСОБА_3, зазначено, що запитувана інформація не є публічною, оскільки не відповідає вимогам ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка наголошує, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації. Запитувана інформація не відображена та не задокументована на будь - яких носіях та не утворена в процесі виконання управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради своїх повноважень.
Стосовно надання інформації про земельні ділянки комунальної власності, які у період з 01.01.2010 р. по 01.06.2013 р. безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у межах м. Одеси з зазначенням їх місця розташування, розміру, тощо повідомили, що згідно зі ст. 2 Закону Україні «Про захист персональних даних» (далі Закон) персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.
Вирішуючи справу по суті суд першої інстанції дійшов висновку щодо наявності підстав для часткового задоволення позовних вимог, однак судова колегія не погоджується з такими висновками суду з огляду на наступне.
Предметом спору по справі є бездіяльність відповідачів, яка полягає у ненаданні письмової відповіді на інформаційний запит ОСОБА_3 від 07.06.2013 р., а саме те, що ОСОБА_3 не отримав відповідь на інформаційні запит від 07.06.2013 р.
Однак, як було неодноразово зазначено під час судових засідань суду першої та апеляційної інстанції та підтверджено матеріалами справи всі звернення, які надходять до Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради та Одеського міського управління земельних ресурсів, Управління архітектури та містобудування та ГУ Держкомзему в Одеській області направляються до відповідних управлінь для розгляду та по всім зверненням позивача були надані відповіді по суті поставлених питань, враховуючи їх компетенцію та повноваження.
Так, відповідно до п. 1.1. Регламенту виконавчих органів Одеської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 31.10.2005 року № 754 (зі змінами та доповненнями внесеними рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради № 408 від 22.10.2012р.) Регламент виконавчих органів Одеської міської ради (далі - Регламент) визначає організаційно-процедурні питання діяльності виконавчого комітету Одеської міської ради, департаментів, управлінь, відділів, районних адміністрацій та інших виконавчих органів Одеської міської ради.
Згідно п. 5.3.1, 5.3.2, 5.3.5, 5.3.6 вказаного Регламенту прийом, первинна обробка та реєстрація розпорядчих документів органів державної влади й документів загального листування, що надходить до виконавчого комітету Одеської міської ради, здійснюється загальним відділом відповідно до затвердженої керуючим справами виконавчого комітету Одеської міської ради номенклатури справ. Обробка звернень громадян здійснюється департаментом з питань звернень громадян Одеської міської ради. Результати розгляду документів керівництвом фіксуються в резолюції Резолюція - це напис на документі або на аркуші для резолюцій, зроблений міським головою, його заступниками, керуючим справами виконкому, секретарем міської ради, керівником виконавчого органу, що містить вказівки стосовно його виконання. Резолюції керівництва виконкому підлягають безумовному, повному та буквальному виконанню.
Відповідно до п.п. 6.1, 6.2, 6.5, 6.6. зазначеного Регламенту організація роботи з розгляду звернень громадян в Одеській міській раді здійснюється відповідно до Конституції України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про звернення громадян", відповідних указів Президента України, інструкції, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України "З діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації"". Попередній розгляд, реєстрація та облік у мережній комп'ютерній базі звернень громадян здійснюється департаментом з питань звернень громадян Одеської міської ради.
Міський голова і його заступники, керуюча справами виконавчого комітету Одеської міської ради розглядають звернення громадян і дають доручення відповідним виконавчим органам, посадовим особам для вивчення, перевірки і вирішення порушених у зверненнях питань.
Організація й контроль проходження та вирішення питань, порушених в пропозиціях, заявах і скаргах покладається на департамент з питань звернень громадян Одеської міської ради.
Крім того, відповідно до п. 6.5 Регламенту якщо питання, порушені в отриманому зверненні не входять до компетенції Одеської міської ради, виконавчого комітету Одеської міської ради, звернення у встановлений строк із супровідним листом, складеним департаментом з питань звернень громадян Одеської міської ради за підписом керуючої справами виконавчого комітету Одеської міської ради, пересилаються за належністю відповідному органу, управлінню або посадовій особі.
На підставі вищевикладеного, згідно резолюції в.о. першого заступника Одеського міського голови Департаментом комунальної власності Одеської міської ради було розглянуто інформаційний запит ОСОБА_3 та листом від 14.06.2013 р. № 01-17/3639-пуб було надано відповідь заявнику в межах повноважень та відповідно до норм діючого законодавства.
Отже, передоручення виконавчого комітету Одеської міської ради отриманого запиту до департаменту з питань звернень громадян, а в подальшому до відповідного виконавчого органу Одеської міської ради, а саме шляхом накладення відповідної резолюції відбулось на підставі положень Регламенту, наведеного вище.
Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що в діях ВК ОМР відсутні ознаки будь-якого порушення права позивача або порушення норм галузевого законодавства України,
Також, слід зазначити, що означеним вище листом, Департамент комунальної власності Одеської міської ради повідомив заявника , що перелік вільних земельних ділянок у м. Одесі, придатних для подальшого надання у власність громадянам України під індивідуальну житлову, дачну, гаражну забудову не визначений. Придатні під садибну забудову вільні території і земельні ділянки можуть бути визначені на підставі затвердженого Генерального плану розвитку міста.
Також, Департаментом комунальної власності Одеської міської ради було зазначено, що, на даний час, проводяться роботи з корегування проекту нового Генерального плану м. Одеси, який планується розглянути на сесії Одеської міської ради найближчим часом.
Керуючись ст. 12 Земельного кодексу України, Положенням «Про земельно-кадастрову інвентаризацію земель населених пунктів», затвердженим наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 26 серпня 1997 року № 85 та з метою визначення вільних земельних ділянок, створення інформаційної бази для ведення державного земельного кадастру, регулювання земельних відносин, раціонального використання і охорони земельних ресурсів, Одеською міською радою було прийнято рішення «Про проведення інвентаризації земель м. Одеси» від 11.07.2003 р. № 1309-ХХІУ, згідно з яким проводяться роботи з інвентаризації земель міста, які, на теперішній час, не завершені у зв'язку з дефіцитом бюджетного фінансування зазначених робіт.
Враховуючи вищевикладене, після затвердження проекту нового Генерального плану м. Одеси та закінчення робіт з інвентаризації земель м. Одеси буде складено перелік вільних земельних ділянок для інформування фізичних осіб.
У зв'язку із відсутністю відповідного фінансування на сьогоднішній час роботи з інвентаризації земель м. Одеси не завершені, перелік вільних земельних ділянок у м. Одесі для подальшого надання у власність громадянам України під індивідуальну житлову, дачну, гаражну забудову не визначений.
Судова колегія дослідивши доводи апеляційної скарги вважає за необхідне зазначити, що приписами чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства встановлено обов'язок громадянина подати заяву про вибір місця розташування земельної ділянки з позначеним на відповідному графічному матеріалі бажаним місцем розташування земельної ділянки з її орієнтовними розмірами, при цьому, процедура вибору земельної ділянки здійснюється саме з метою встановлення можливості відведення тієї чи іншої земельної ділянки для цілей вказаних в заяві, її граничних розмірів та площі, правового режиму, складу угідь земель та вимог щодо відведення земельної ділянки; крім того, відповідачами відповіді на інформаційні запити позивача надано у межах їх повноважень та у встановлений законом строк.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Тобто, за змістом наведеної статті можна виділити такі ознаки публічної інформації:
1) готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством;
2) заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація;
3) така інформація знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації;
4) інформація не може бути публічною, якщо створена суб'єктом владних повноважень не під час виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків;
5) інформація не може бути публічною, якщо створена не суб'єктом владних повноважень.
Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків.
Проте, позивач звернувся до відповідачів з інформаційним запитом, в якому просив надати йому інформацію про всі вільні земельні ділянки.
Відповідно до частини 5 статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" спеціально уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальні органи забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах; до моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову.
Проте, запит позивача не стосувався відомостей, що вже зафіксовані в офіційному документі, створеному в процесі здійснення відповідачами своєї діяльності. Враховуючи, що відповідачі не мали будь-якого офіційного документа, який би містив запитувану інформацію, їх відповідь про неможливість надання такої інформації є правомірною.
Крім того, частиною 6 статті 118 Земельного кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
Отже, вибір місця розташування земельної ділянки є прерогативою громадянина, зацікавленого в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва.
Таким чином, виходячи з наведеного, колегія суддів приходить до висновку, що процедура вибору земельної ділянки здійснюється саме з метою встановлення можливості відведення тієї чи іншої земельної ділянки для цілей вказаних в клопотанні, її граничних розмірів та площі, правового режиму, складу угідь земель та вимог щодо відведення земельної ділянки, у зв'язку з чим саме на громадянина, який бажає отримати безоплатно у власність земельну ділянку державної або комунальної форми власності покладається обов'язок подати разом з клопотанням графічні матеріали з позначенням на них бажане місце розташування земельної ділянки, її орієнтований розмір.
Водночас, як вбачається з інформаційного запиту, позивачем не зазначено орієнтований розмір бажаної земельної ділянки, не додано до запитів графічних матеріалів з зазначенням на них відомостей, у зв'язку з чим колегія суддів приходить до висновку, про відсутність протиправності у діях відповідачів.
Разом з тим, відповідно до ч.5 ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. №3038-VI спеціально уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальні органи забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах.
Функція щодо ведення Державного земельного кадастру та містобудівного кадастру покладається на відповідні компетентні органи влади.
Зокрема, відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про Державний земельний кадастр» ведення та адміністрування Державного земельного кадастру забезпечуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, зокрема, управлінням Держземагентства у м. Одесі Одеської області .
Враховуючи викладене, Одеське міське управління земельних ресурсів не є розпорядником інформації щодо даних державного земельного та містобудівного кадастру, що виключає наявність в діях Управління порушення норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».
З аналізу вказаної правової норми, колегія суддів приходить до висновку, що до повноважень відповідачів належить надання інформації щодо наявності конкретної земельної ділянки земель державної та комунальної власності, яка може бути передана фізичній особі безоплатно у власність.
В даному випадку, позивач просив надати відповідачів інформацію щодо усіх земельних ділянок комунальної форми власності у межах Суворовського, Київського, Малиновського, районів м. Одеси не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову для подальшої реалізації права позивача на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд з метою нанесення відповідних даних на графічні матеріали, проте пошук земельних ділянок державної та комунальної власності, які не надані у користування й можуть бути використані фізичними особами під забудову, не належить до обов'язків відповідачів, такий обов'язок покладений саме на фізичну особу, яка бажає отримати безоплатно у власність земельну ділянку державної та комунальної власності.
Крім того, стосовно запиту про надання інформації про земельні ділянки комунальної власності, які в період з 01.01.2010 року по 01.06.2013 року безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у межах м. Одеси з зазначенням їх місця розташування, розміру, позивач посилався на ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-IV, відповідно до якого не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.
Однак судова колегія не може погодитись з позицією позивача про те, що даної підстави достатньо для зобов'язання надання відповідачами інформації про земельні ділянки комунальної власності, які в період з 01.01.2010 року по 01.06.2013 року безоплатно надавались громадянам для будівництва та обслуговування жилого будинку, оскільки по суті запиту він також складає собою запит на інформацію, якої як готового, а саме створеного у процесі виконання своїх обов'язків та зафіксованого розпорядником інформації, продукту не існує, що виключає можливість надання такої інформації запитувачу.
Крім того, виконавчий комітет у своєму листі посилався на можливість отримати запитувану інформацію у вільному доступі на офіційному сайті м. Одеса (www.odessa.ua) в розділі «Нормативні акти».
Таким чином, враховуючи, що судом першої інстанції при вирішенні справи порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також те, що висновки суду не відповідають обставинам справи, колегія суддів, керуючись п.п.3,4 ч.1 ст. 202 КАС України вважає необхідним скасовуючи постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 відмовити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, апеляційний суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційні скарги Виконавчого комітету Одеської міської ради та Одеського міського управління земельних ресурсів Одеської міської ради - задовольнити.
Постанову Приморського районного суду м. Одеси від 04.03.2014 року - скасувати.
Прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 відмовити в повному обсязі.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після складання повного тексту постанови.
Повний текст постанови складено та підписано 21.07.2014 р.
Головуючий: суддя Зуєва Л.Є.
суддя Шевчук О.А.
суддя Федусик А.Г.