Ухвала суду № 39910209, 23.07.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.07.2014
Номер справи
826/10347/14
Номер документу
39910209
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

23 липня 2014 року м. Київ № 826/10347/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою

за позовом

Приватного підприємства "Олесь"

до

1) Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного

управління Міністерства доходів і зборів України у м.Києві

2) Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві

про

стягнення коштів,

В С Т А Н О В И В:

Приватне підприємство «Олесь» (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві (далі – відповідач 1), Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві (далі – відповідач 2), третя особа – Київська міська рада про стягнення через допущену державною податковою інспекцією у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві протиправну бездіяльність з місцевого бюджету міста Києва через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві на користь позивача суму помилково сплаченої орендної плати за землю, згідно договору оренди земельної ділянки від 21.12.2004, укладеного з Київською міською радою та позивачем за період з 03.08.2010 по 31.085.2012 включно у розмірі 359 002,74 грн.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Враховуючи положення п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, суд звертає увагу позивача на необхідність уточнення та конкретизації позовних вимог, оскільки ним заявлена вимога про стягнення з місцевого бюджету міста Києва через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві на користь позивача суму помилково сплаченої орендної плати за землю у розмірі 359 002,74 грн. та міститься твердження про допущену державною податковою інспекцією у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві протиправну бездіяльність, проте відсутня вимога позивача про визнання протиправною бездіяльність відповідача-1 по відношенню до позивача, яка виразилась у певних діях.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем вказані як відповідачі: державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві, Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві, в той час як в адміністративному позову міститься лише вимога про стягнення коштів через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві та відсутні вимоги до відповідача-1.

Враховуючи вищевикладене, суд повідомляє, що позивачеві необхідно привести позовні вимоги у відповідність до відповідачів та конкретизувати, згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено позовну вимогу майнового (повернення коштів) та міститься твердження про допущену державною податковою інспекцією у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві протиправну бездіяльність.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

В матеріалах справи відсутнє платіжне доручення про сплату судового збору за подання адміністративного позову.

Законом України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2014 рік” від 16.01.2014 № 719-VІІ передбачено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2014 складає 1 218,00 грн. Таким чином, судовий збір за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру встановлюється у розмірі 73,08 грн.

Відповідно до статті 4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру встановлена у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 (1 827,00 грн.)розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 (4 872,00 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати (відповідно до змін, внесених Законом України від 19.09.2013 № 590-VII).

При цьому, відповідно до частини 3 статті 4 Закону України “Про судовий збір” під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (відповідно до доповнень, внесених Законом України від 19.09.2013 № 590-VII).

Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову належить надати документ на підтвердження сплати судового збору за подання адміністративного позову на суму, яка б відповідала вимогам чинного законодавства України.

Згідно статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Відтак, позивачу необхідно привести позовну заяву та додані до неї документи у відповідність до вимог КАС України шляхом: надання документу про сплату судового збору у розмірі, визначеному вимогами чинного законодавства, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України та уточнення відповідача і позовних вимог, відповідно до ч. 1 ст. 106 КАС України.

Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву приватного підприємства «Олесь» без руху.

2. Встановити позивачу п’ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя Н.В. Клочкова