ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2014 року Справа № 808/4157/14 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Сіпаки А.В.
при секретарі судових засідань Каганович О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області
до державного підприємства лікувально - оздоровчий пансіонат «Агарський мис» національної академії наук України
про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкової заборгованості в сумі 485 065 грн. 29 коп., за рахунок майна відповідача, яке перебуває у податковій заставі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності в якому також зазначив, що позов підтримує в повному обсязі та просить суд стягнути з відповідача суму податкової заборгованості.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, заяв про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі вищевказаної норми, фіксування судового процесу не відбувалось
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення.
Судом встановлено, що станом на 04.06.2014 за відповідачем рахується податкова заборгованість з земельного податку у розмірі 485 065 грн. 29 коп., який внаслідок наступного.
Відповідачем подано до податкового органу ряд податкових розрахунків земельного податку з самостійним визначенням податкових зобов'язань, а саме: №9006451484 від 14.02.2013 по терміну сплати 30.01.2014 на суму 49 грн. 60 коп.; №9003747441 від 01.02.2014 по терміну сплати 02.03.2014 на суму 3 537 грн. 42 коп.; №9003747441 від 01.02.2014 по терміну сплати 30.03.2014 на суму 3 537 грн. 42 коп.; №9003747441 від 01.02.2014 по терміну сплати 30.04.2014 на суму 3 537 грн. 42 коп.; №9003747441 від 01.02.2014 по терміну сплати 30.05.2014 на суму 3 537 грн. 42 коп..
Також 27.02.2013 податковим органом проведено перевірку господарської діяльності відповідача, за результатами якої складено акт №56/22-14/05447585. На підставі вказаного акту перевірки, податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення форми «Р» №0000071502 від 14.03.2013 яким відповідачеві визначено податкові зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 425 250 грн. 05 коп.. дане податкове повідомлення - рішення було вручено уповноваженій особі відповідача.
Так відповідачем не надано до суду доказів оскарження сум визначених податковим повідомленням - рішенням №0000071502 від 14.03.2013.
За несвоєчасну сплату податкових зобов'язань, податковим органом була нарахована пеня на загальну суму 45 615 грн. 96 коп..
Всі вищевказані податкові зобов'язання не були сплачені відповідачем та набули статусу податкового боргу.
Крім того наявність податкового боргу підтверджується Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 03.04.2014 по справі №808/2368/14.
Згідно із пп.16.1.3 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку (п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI передбачено обов'язок платників податків сплачувати податків та зборів у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Пунктом 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Пунктом 59.3 ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Пунктом 59.4. ст. 59 Податкового кодексу встановлено, що податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. п. 14.1.175 ст.14 Податкового Кодексу України, податковий борг- сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За п.п.14.1.39 ст. 14 Податкового Кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п. п. 41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є: органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи.
Як вбачається із зазначених норм Податкового кодексу України продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі здійснюється лише у разі недостатності коштів в результаті здійснених заходів щодо стягнення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Частиною 3 ст.95 Податкового кодексу України, передбачено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Відповідно до вимог ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що оскільки на час розгляду справи судом відповідачем у добровільному порядку сума податкового боргу не сплачена, суд приходить до висновку, що адміністративний позов про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню
Згідно із вимогами ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись Податковим Кодексом України, ст.ст. 41, 71, 159-163, КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Надати дозвіл Бердянській об'єднаній Державній податкові інспекції Головного управління Міндоходів у Запорізькій області на погашення суми податкового боргу у розмірі 485 065 грн. 29 коп. (чотириста вісімдесят п'ять гривень двадцять дев'ять копійок) за рахунок майна державного підприємства лікувально - оздоровчий пансіонат «Агарський мис» національної академії наук України (ЄДРПОУ 05447585), що перебуває у податковій заставі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А.В. Сіпака