ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"14" липня 2014 р.Справа № 924/792/14
Господарський суд Хмельницької області у складі:
Суддя Гладій С.В., розглянувши матеріали за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Дамас і Ко" м. Нетішин, Хмельницької області
до виконавчого комітету Нетішинської міської Ради м. Нетішин, Хмельницької області
про стягнення 1797522,00 грн.
Представники сторін:
позивач: Гловацький В.В. - директор
Денисюк А.А. - за довіреністю №834 від 19.06.2014р.
відповідача: Виговська Н.Є. - за довіреністю №24 від 23.06.2014р.
Рішення виноситься 14.07.2014р., оскільки 24.06.2014р. та 01.07.2014р. в судовому засіданні оголошувалась перерва.
В судовому засіданні, відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України, проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору: позивач звернувся з позовом до суду про стягнення з відповідача 1797522 грн. заборгованості, яка виникла внаслідок невиконання відповідачем взятих на себе зобов'язань за договором підряду № 211 від 26.11.2013 року
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 26.11.2013р. між сторонами був укладений договір підряду № 211 згідно якого Замовник доручає, а підрядник зобов'язується в порядку та на умовах визначених у цьому договорі, виконати роботи з реконструкції „Центру надання адміністративних послуг", що знаходиться за адресою проспект Курчатова, 1 в м. Нетішин Хмельницької області.
Відповідач взяті на себе зобов'язання щодо оплати послуг не виконав, у зв'язку з чим, станом на момент звернення до суду сума боргу складає 1797522,00грн.
Відповідач у відзиві на позов та його представник судовому засіданні проти позову заперечує, посилаючись на ч. 2 ст. 19 Конституції України, ч. 2 ст. 4, ст. 23, ст. 48, ст. 57 Бюджетного кодексу України.
Зазначає, що 26.11.2013 року між виконкомом Нетішинської міської ради та ТОВ «ДАМАСК і КО» було укладено договір підряду, предметом якого є виконання робіт з реконструкції Центру наданнях адміністративних послуг № 211 від 26.11.2013 року, а 28.11.2013 року була підписана додаткова угода № 1 до Договору, відповідно до якої другий розділ Договору «Вартість та порядок розрахунків» був доповнений пунктом 2.7 такого змісту: «Згідно з графіком фінансування робіт, за наявності бюджетних призначень, вартість робіт на 2013 рік складає 435583 грн. (чотириста тридцять п'ять тисяч п'ятсот вісімдесят три гривні). Як в Договорі так і в Додатковій угоді до нього передбачено, що фінансування робіт Замовником здійснюється на підставі бюджетних призначень.
Посилається на те, що відповідно до рішення п'ятдесят п'ятої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 28.02.2014 року №55/1227 „Про внесення змін до бюджету міста на 2014 рік" в бюджеті передбачалось призначення на покриття кредиторської заборгованості, а саме передбачались кошти на виконання умови Додаткової угоди №1, відповідно до якої вартість робіт на 2013 рік складала 435583 грн.
На сьогоднішній день кошти в сумі 435583 перераховані на рахунок ТОВ «ДАМАС і КО».
Посилається також на те, що як стверджує позивач, борг виконавчого комітету Нетішинської міської ради станом на 28.05.2014 року становить 1797522,00 грн. Об'єм робіт та їх вартість товариство відобразило в Актах №/№ 1-12 приймання виконаних будівельних робіт. Дану суму позивач вказував і у претензіях від 13.01.2014 року, 24.01.2014 року і 13.03.2014 року, які надходили на адресу виконавчого комітету Нетішинської міської ради.
З метою розгляду вищезгаданих претензій, питання щодо погашення заборгованості у обсягах понад бюджетних призначень тричі було розглянуто на засіданні постійної комісії Нетішинської міської ради з питань бюджету, фінансів, податкової та тарифної політики. Однак, у зв'язку з порушенням вимог Бюджетного кодексу України, депутатами профільної комісії вирішено на відображати в бухгалтерському обліку та не спрямовувати кошти бюджету міста на погашення не бюджетної заборгованості до перевірки ліцензованою організацією, яка підтвердить виконання робіт відповідно до проектно-кошторисної документації.
Зазначає також, що згідно пункту 2.16 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів від 24.05.1995 року № 88, у разі виявлення невідповідності первинного документа вимогам (бюджетного) законодавства у сфері бухгалтерського обліку такі документи з письмовим обґрунтуванням передаються керівнику підприємства, установи, до окремого письмового рішення керівника такі документи не приймаються до виконання.
Начальником відділу бухгалтерського обліку вищевказані Акти виконаних робіт 11.03.2014 року разом із службовою запискою передані керівнику. З метою вжиття заходів для врегулювання ситуації, що склалася по об'єкту «Центр надання адміністративних послуг по проспекту Курчатова, 1 в м. Нетішин Хмельницької області - реконструкція» проведена нарада, у протокольному рішенні якої зазначено наступне: « 1. Виконавчому комітету міської ради вжити максимальних заходів щодо погашення заборгованості в обсягах встановлених законодавством; 2. Залучити ліцензовану організацію (сертифікованих експертів) для встановлення фактичних об'ємів виконаних робіт, обладнання, меблів, інвентарю та їх вартість, а також якість та вартість проектно-кошторисної документації; 3. За результатами роботи спеціалізованої організації розробити план заходів щодо фінансування робіт з реконструкції ЦНАП.»
Посилається на те, що з 08.04.2014 року по 28.04.2014 року Шепетівською об'єднаною державною фінансовою інспекцією була проведена ревізія окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Нетішинської міської ради, а саме обсяги кредиторської заборгованості за капітальними видатками виконавчого комітету Нетішинської міської ради станом на 01.03.2014 року. В процесі ревізії фінансовою інспекцією було встановлено завищення вартості робіт, відображеній в актах приймання-виконання будівельних робіт ТОВ «ДАМАСК і КО», а також ряд інших суттєвих порушень.
23 травня 2014 року на п'ятдесят восьмій сесії Нетішинської міської ради VI скликання було прийняте рішення № 58/1328, відповідно до якого була створена тимчасова контрольна комісія Нетішинської міської ради по перевірці законності обчислення вартості робіт та матеріалів при реконструкції Центру надання адміністративних послуг, яка мала перевірити відповідність обсягів та вартості фактично виконаних робіт обсягам вартості, визначеним проектно-кошторисною та звітною документацією (форми КБ-2в, КБ-3 т ін.); відповідність сум, витрачених на придбання меблів та обладнання їх фактичній вартості на момент придбання, для цього залучено експертні та інші спеціалізовані організації, представників громадських організацій міста.
Станом на 20 червня 2014 року робота тимчасової комісії триває. По закінченню роботи комісії з погляду на її результати, Нетішинською міською радою буде вирішуватись питання щодо передбачення в бюджеті міста коштів на погашення заборгованості перед позивачем.
На підставі викладеного просить в позові відмовити.
Представником позивача в судовому засіданні, відповідно до ст. 22 ГПК України, подано заяву про зменшення розміру позовних вимог, в частині стягнення суми 31747,33 грн., яка не підтверджена актом ревізії № 3-35/22 від 28.04.2014 року, та просить суд стягнути з відповідача 1765774,67 грн. заборгованості.
Оскільки зменшення розміру позовних вимог не суперечить законодавству, не порушує чиї-небудь права та охоронювані законом інтереси, вони господарським судом приймаються.
Суд, оцінивши подані сторонами по справі докази вважає за можливе прийняти рішення по суті.
Розглянувши матеріали справи господарським судом встановлено:
Рішенням засідання комітету з конкурсних торгів виконавчого комітету міської ради № 2 від 12.11.2013 року, що оформлене протоколом, вирішено визнати переможцем торгів за процедурою закупівлі у одного учасника робіт з проведення реконструкції приміщення по проспекту Курчатова, 1 в м. Нетішин Хмельницької області - предмет закупівлі „Центр надання адміністративних послуг по проспекту Курчатова,1 в м. Нетішин Хмельницької області - реконструкція підприємство „Товариство з обмеженою відповідальністю „ДАМАС і Ко" (код 37596635).
Рішенням Нетішинської міської ради № 340/2013 від 10.10.2013 року „Про затвердження проектно-кошторисної документації на об'єкт Центр надання адміністративних послу по проспекту Курчатова, 1 в м. Нетішин Хмельницької області - реконструкція" затверджено проектно-кошторисну документацію на об'єкт Центр надання адміністративних послуг по проспекту Курчатова, 1 в м. Нетішин Хмельницької області - реконструкція" відповідно до позитивного висновку філії ДП „Укрдержбудекспертиза" у Хмельницькій області від 10.10.2013 року № 23-01153-13, загальною кошторисною вартістю 2466803,00 грн.
Між товариством з обмеженою відповідальністю "Дамас і Ко" м. Нетішин, Хмельницької області (Підрядник) та виконавчим комітетом Нетішинської міської Ради м. Нетішин, Хмельницької області (Замовник) укладено договір підряду № 211.
Відповідно до п. 1.1 Договору, Замовник доручає, а Підрядник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, виконати роботи «Центр надання адміністративних послуг по пр-т Курчатова,1 в м. Нетішин Хмельницької області - реконструкція». Роботи виконувати із залученням власних людських та матеріально-технічних ресурсів.
Відповідно до п. п. 1.2, 1.3 Договору, 3амовник зобов'язується прийняти та оплатити такі роботи у строки та на умовах цього Договору, згідно з актом - приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3. Зазначені у п. 1.1. види робіт проводяться у відповідності до затвердженої в установленому порядку проектно-кошторисної документації. Проектно - кошторисна документація є невід'ємною частиною даного Договору.
Згідно до п. п. 2.1, 2.2 Договору, договірна ціна робіт по договору визначена за результатами проведення процедури у одного учасника за державні кошти (протокол № 2 від 12.11.2013 року) та розрахована відповідно до державних будівельних норм. Договірна ціна є невід'ємною частиною договору (додаток № 1). Договірна ціна на момент підписання договору складає 2322700,00 грн. Вартість робіт за погодженням Сторін може уточнюватись шляхом укладання додаткових угод в разі: зміни об'ємів та складу робіт; прийняття нових законодавчих та нормативних актів, що впливають на вартість робіт; зупинки робіт по рішенню Замовника та з Форс-мажорних обставин.
Відповідно до п. п. 2.3, 2.4, 2.5, 2.6 договору, оплата вартості виконаних робіт, що передбачені пунктом 1.1 Договору, проводиться на підставі підписаних Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3, протягом 5-ти календарних днів, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця. Проміжні платежі за виконані роботи здійснюються в межах не більш як 95 відсотків їх загальної вартості за договірною ціною. Кінцеві розрахунки здійснюються у двотижневий термін після виконання і приймання всіх передбачених договором робіт та закриття декларації про готовність об'єкта до експлуатації та здачі технічної документації в установленому порядку. 3амовник забезпечує фінансування робіт, згідно з графіком фінансування робіт, який є невід'ємною частиною договору, за наявності бюджетних призначень.
Згідно п. 3 договору, Замовник не пізніше 2 днів після набуття чинності цим Договором передає Підрядникові об'єкт і проектно-кошторисну документацію. Роботи, передбачені цим Договором, виконуються з матеріалів Підрядника. Якість матеріалів, що використовуються Підрядником під час виконання обумовлених даним Договором робіт, повинна відповідати сертифікатам якості та відповідним Держстандартом. За неякісні використані матеріали відповідальність несе Підрядник. Якщо в ході виконання робіт Підрядник допустить відхилення від вимог проектно-кошторисної документації, які погіршують якість виконання робіт, то Підрядник зобов'язаний усунути їх за свій рахунок. При виникненні необхідності внесення змін в порядок виконання робіт або кошторис, Підрядник приймає рішення з цих питань лише за згодою Замовника. Для виконання окремих обсягів робіт Підрядник за погодженням із Замовником залучає субпідрядні організації та координує їх діяльність в процесі виконання робіт в даному випадку Підрядник є Генпідрядником.
Відповідно до п. 4 Договору, здача-приймання виконаних робіт здійснюється сторонами за Актом приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в. Замовник повертає Підряднику підписані акти приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2 в протягом п'яти календарних днів з моменту подачі актів Замовнику.
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками.
28.11.2013р. між сторонами укладено додаткову угоду №1 до договору підряду №211 від 26.11.2013р.
Згідно п. 1 додаткової угоди, згідно наявного у Замовника фінансування, Підрядник в 2013 році приймає на себе зобов'язання щодо виконання робіт, пов'язаних з „Центр надання адміністративних послуг по проспекту Курчатова, 1, м. Нетішин, Хмельницька обл. - реконструкція" по договору підряду № 221 від 26.11.2013 року.
Відповідно до п.2 додаткової угоди, вартість (договірна ціна) доручених Підряднику на 2013 рік робіт, на момент підписання даної угоди складає 2322700 грн., в т.ч. ПДВ 387116,67 грн.
Згідно п. 3 додаткової угоди, згідно з графіком фінансування робіт, за наявності бюджетних призначень, вартість робіт на 2013 рік складає 435583 грн. 00 копійок.
На виконання умов договору позивач ТОВ «ДАМАС і КО» свої зобов'язання виконав в повному обсязі будівельні роботи з реконструкції Центру надання адміністративних послуг по пр-т. Курчатова, 1 в м. Нетішин, Хмельницької області на загальну суму 2233105,00 грн. в період з 26.11.2013 по 20.12.2013 року.
Об'єм та вартість робіт підтверджується актами приймання виконаних будівельних робіт форми № КТ-2в, зокрема:
- № 1 за листопад 2013 року на суму 151534,80 грн.;
- № 2 за листопад 2013 року на суму 284048,20 грн.;
- № 3 за грудень 2013 року на суму 1242890,40 грн.;
- № 4 за грудень 2013 року на суму 31578,00 грн.;
- № 5 за грудень 2013 року на суму 31813,20 грн.;
- № 6 за грудень 2013 року на суму 79970,40 грн.;
- № 7 за грудень 2013 року на суму 161391,60 грн.;
- № 8 за грудень 2013 року на суму 31746,00 грн.;
- № 9 за грудень 2013року на суму 76254,00 грн.;
- № 10 за грудень 2013року на суму 107630,40 грн.;
- № 11 за грудень 2013року на суму 16551,60 грн.;
- № 12 за грудень 2013року на суму 17696,40 грн.
Акти приймання виконаних будівельних робіт позивачем передано голові робочої групи по створенню "Центр надання адміністративних послуг по просп. Курчатова, 1 в м. Нетішин, Хмельницької області - реконструкція", т.в.о. першого заступника міського голови Скакуну П.С., за листопад 2013 року відповідно до вихідного листа від 28 листопада 2013 року № 14 та за грудень 2013 року відповідно до вихідного листа від 18 грудня 2013 року № 18.
Отримання вищевказаних актів на вихідних листах головою робочої групи по створенню "Центр надання адміністративних послуг по просп. Курчатова, 1 в м. Нетішин, Хмельницької області - реконструкція", т.в.о. першим заступником міського голови Скакуном П.С. зроблено відмітки, а саме зазначено дату: за листопад 2013 року - 28.11.2013, за грудень 2013 року - 20.12.2013 та поставлено підпис.
Зазначені акти підписані та скріплені печатками зі сторони замовника без жодних застережень.
Також замовнику була передана виконавча документація по об'єкту «Центру надання адміністративних послуг» по проспекту Курчатова, 1 в м. Нетішин, Хмельницької області», що підтверджують підписи про отримання документів на відповідних реєстрах.
Відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації, яка підписана та скріплена печаткою секретаря Нетішинської міської ради Степаненком М. М., об'єкт "Центр надання адміністративних послуг» по проспекту Курчатова, 1/1 в м. Нетішин, Хмельницької області», який віднесено до III категорії складності, проектна документація по якому затверджена рішенням Нетішинської міської ради від 10.10.2013р. № 340/2013, розпорядженням від 20.12.2013 № 177/2013-р, кошторисною вартістю 2466803,00 гривень вважається таким, що закінчений будівництвом та є готовим до експлуатації.
30.12.2013 року декларація про готовність об'єкта до експлуатації зареєстрована в Інспекції архітектурно - будівельного контролю у Хмельницькій області за № ХМ143133640257.
Відповідно до звітів (банківських виписок) наданих ПАТ КБ «Приватбанк» за період з 09.12.2013 по 27.05.2014 по дебетових та кредитових оборотах по рахунку № 26030052418163 відкритому в ХФ ПАТ КБ "Приватбанк" для ТОВ "ДАМАС і Ко" від виконкому Нетішинської міської ради надійшли кошти за виконані роботи з реконструкції Центру надання адміністративних послуг по пр-т Курчатова, 1 в м. Нетішин, Хмельницької області на загальну суму 435583,00 грн., з яких: 09.12.2013 в сумі 10000,00 грн.; 11.12.2013 в сумі 1000,00 грн.; 23.12.2013 в сумі 6314,41 грн.; 27.12.2013 в сумі 40000,00 грн.; 27.05.2014 в сумі 284048,20 грн.; 27.05.2014 в сумі 85220,39 грн.
Інших платежів за виконані роботи на підставі зазначених актів виконавчим комітетом Нетішинської міської ради перед ТОВ "ДАМАС і Ко" не здійснено.
У зв'язку з неоплатою вартості виконаних робіт за договором, ТОВ «ДАМАС і КО» звертався з претензіями (№ 2 від 13.01.2014р.; № 5 від 24.01.2014р.; № 10 від 13.03.2014р.) про проведення розрахунків за виконані роботи, однак у відповідях на претензії (вих.№38/01-08-952/2014 від 13.03.2014; вих.№38/01-07-1164/2014 від 28.03.2014) відповідачем визнавалося виконання робіт по договору у сумі 435583,00 грн., а заборгованість з врахуванням раніше проведених розрахунків 66314,41грн. станом на 21.03.2014 року визнано в сумі 369268,59грн., та повідомлено що таку буде сплачено після проведення Держфінінспекцією контрольних заходів з перевірки достовірності обсягів кредиторської заборгованості розпорядників та одержувачів коштів державного бюджету з оплати товарів, робіт і послуг, на закупівлю яких поширюється дія Закону України «Про здійснення державних закупівель». Стосовно погашення суми заборгованості за виконані роботи за грудень 2013р. в сумі 1797522,00 грн. у відповідях на претензію нічого не зазначено.
Шепетівською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено ревізію обсягів кредиторської заборгованості за капітальними видатками виконавчого комітету Нетішинської міської ради, за результатами якої складено акт № 3-35/22 від 28.04.2014 року, розділом 4 якого встановлено, в порушення вимог п. 1. п. 2 ст. 48 Бюджетного кодексу України, п. 2.1 вимог Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 ВК Нетішинської міської ради у грудні 2013 року взято зобов'язання за КФКВ 010116 „Органи місцевого самоврядування КЕКВ 3142 „Реконструкція та реставрація інших об'єктів" понад встановлені кошторисом на 2013 рік бюджетні асигнування на загальну суму 1797522 грн., що призвело до утворення не бюджетної заборгованості на дану суму на 01.01.2014 року. Станом на момент завершення ревізії не бюджетна заборгованість становить 1765776 грн. (1797522 грн. - 31746 грн.).
В зв'язку з несплатою позивач звернувся з позовом до господарського суду про стягнення з відповідача 1765774,67 грн.
Аналізуючи матеріали справи та оцінюючи їх у сукупності, господарським судом враховується таке:
Згідно ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Правовідносини, які виникли між сторонами за своїм характером являються господарськими, виходячи зі змісту ст. ст. 173, 174 ГК України, як такі, що виникли з господарського договору, і відповідно до ст. 1 Господарського кодексу України є предметом його регулювання.
Згідно ст. 175 ГК України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утримуватися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Правовідносини сторін виникли з договору, який за своєю правовою природою є договором підряду.
Відповідно до ст. 837 ЦК України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Частиною 1 ст. 853 ЦК України передбачено, що замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові. Якщо замовник не зробить такої заяви, він втрачає право у подальшому посилатися на ці відступи від умов договору або недоліки у виконаній роботі.
Пунктом 1 розділу 2 договору підряду № 211 передбачено, що договірна ціна на момент підписання договору складає 2322700,00 грн.
Згідно п. 3 договору, Замовник не пізніше 2 днів після набуття чинності цим Договором передає Підрядникові об'єкт і проектно-кошторисну документацію. Роботи, передбачені цим Договором, виконуються з матеріалів Підрядника. Якість матеріалів, що використовуються Підрядником під час виконання обумовлених даним Договором робіт, повинна відповідати сертифікатам якості та відповідним Держстандартом. За неякісні використані матеріали відповідальність несе Підрядник. Якщо в ході виконання робіт Підрядник допустить відхилення від вимог проектно-кошторисної документації, які погіршують якість виконання робіт, то Підрядник зобов'язаний усунути їх за свій рахунок. При виникненні необхідності внесення змін в порядок виконання робіт або кошторис, Підрядник приймає рішення з цих питань лише за згодою Замовника. Для виконання окремих обсягів робіт Підрядник за погодженням із Замовником залучає субпідрядні організації та координує їх діяльність в процесі виконання робіт в даному випадку Підрядник є Генпідрядником.
Відповідно до п. 4 Договору, здача-приймання виконаних робіт здійснюється сторонами за Актом приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в. Замовник повертає Підряднику підписані акти приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2 в протягом п'яти календарних днів з моменту подачі актів Замовнику.
Свої зобов'язання по вказаному договору позивач - ТОВ «ДАМАС і КО» з реконструкції Центру надання адміністративних послуг по пр-т. Курчатова, 1 в м. Нетішин, Хмельницької області виконав в повному обсязі, на загальну суму 2233105,00 грн. в період з 26.11.2013 по 20.12.2013 року.
Об'єм цих робіт та їх вартість підтверджується актами приймання виконаних будівельних робіт, зокрема: №1 за листопад 2013 року на суму 151534,80 грн.; №2 за листопад 2013 року на суму 284048,20 грн.; №3 за грудень 2013 року на суму 1242890,40 грн.; №4 за грудень 2013 року на суму 31578,00 грн.; №5 за грудень 2013 року на суму 31813,20 грн.; №6 за грудень 2013 року на суму 79970,40 грн.; №7 за грудень 2013 року на суму 161391,60 грн.; №8 за грудень 2013 року на суму 31746,00 грн.; №9 за грудень 2013року на суму 76254,00 грн.; №10 за грудень 2013року на суму 107630,40 грн.; №11 за грудень 2013року на суму 16551,60 грн.; № 12 за грудень 2013року на суму 17696,40 грн.
Вартість робіт за погодженням Сторін може уточнюватись шляхом укладання додаткових угод в разі: зміни об'ємів та складу робіт; прийняття нових законодавчих та нормативних актів, що впливають на вартість робіт; зупинки робіт по рішенню Замовника та з Форс-мажорних обставин (п. 2.2 договору підряду №211).
Доказів щодо виставлення замовником претензій підряднику щодо якості виконаних послуг (робіт), їх обсягу та вартості, жодною зі сторін не надано.
Згідно ч. 1 статті 843 ЦК України, у договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення.
За приписами ст. 854 ЦК України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.
Відповідно до п. п. 2.3, 2.4, 2.5, 2.6 договору, оплата вартості виконаних робіт, що передбачені пунктом 1.1 Договору, проводиться на підставі підписаних Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-З, протягом 5-ти календарних днів, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця. Проміжні платежі за виконані роботи здійснюються в межах не більш як 95 відсотків їх загальної вартості за договірною ціною. Кінцеві розрахунки здійснюються у двотижневий термін після виконання і приймання всіх передбачених договором робіт та закриття декларації про готовність об'єкта до експлуатації та здачі технічної документації в установленому порядку. 3амовник забезпечує фінансування робіт, згідно з графіком фінансування робіт, який є невід'ємною частиною договору, за наявності бюджетних призначень.
Отже, враховуючи приписи п. 2.3 договору підряду №211, оплата вартості виконаних робіт, що передбачені пунктом 1.1 Договору, проводиться на підставі підписаних Актів приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в та довідки про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3, протягом 5-ти календарних днів, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця.
Згідно із ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
На підставі вищевикладеного, вбачається, що у відповідача виникло зобов'язання перед позивачем за невиконання зобов'язань по оплаті виконаних послуг (робіт) відповідно до вищевказаних актів виконаних послуг за період: 26.11.2013р. по 20.12.2013р. на загальну суму 2233105,00 грн.
За виконані роботи відповідачем частково було сплачено кошти в сумі 85220,39 грн., що підтверджується банківськими виписками.
Враховуюче вищевикладене та той факт, що на момент розгляду спору по суті відповідач не надав доказів оплати заборгованості в повному обсязі, за договором підряду № 211, вимога позивача про стягнення 1765774,67 грн. боргу обґрунтована і підлягає задоволенню.
При цьому, судом не приймаються посилання відповідача на відсутність бюджетних коштів, оскільки відсутність бюджетних призначень на є підставою для звільнення від відповідальності за порушення зобов'язання.
Відповідно до ст. ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по оплаті судового збору покладаються на відповідача, в зв'язку із задоволенням позову.
Керуючись ст.ст. 1, 4-5, 4-7, 12, 22, 33, 44, 49, 82-84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов товариства з обмеженою відповідальністю "Дамас і Ко" м. Нетішин, Хмельницької області до виконавчого комітету Нетішинської міської Ради м. Нетішин, Хмельницької області про стягнення 1765774,67 грн. задовольнити.
Стягнути з виконавчого комітету Нетішинської міської Ради (м. Нетішин, Хмельницької області, вул.. Шевченка,1, код 05399231) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Дамас і Ко" (м. Нетішин, Хмельницької області, а/с 484, пр-т Незалежності,2а, код 37596635) - 1765774,67 грн. (один мільйон, сімсот шістдесят п'ять тисяч сімсот сімдесят чотири гривни 67 коп.) основного боргу, 35315,49 грн. (тридцять п'ять тисяч триста п'ятнадцять гривень 49 коп.) витрат по оплаті судового збору.
Видати наказ.
Повне рішення складено 21.07.2014р.
Суддя С.В. Гладій
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу, (м. Нетішин, Хмельницької обл., пр-т Незалежності,2а, а/с 484)
3 - відповідачу.(м. Нетішин, Хмельницької обл., вул. Шевченка,1)