Ухвала суду № 39897893, 03.07.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2014
Номер справи
2а-3928/11/1070
Номер документу
39897893
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-3928/11/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Лапій С.М. Суддя-доповідач: Вівдиченко Т.Р.

У Х В А Л А

Іменем України

03 липня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Вівдиченко Т.Р.

Суддів: Гром Л.М.

Міщука М.С.

За участю секретаря: Свириди Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області до Відкритого акціонерного товариства "Вишгороденергобудтранс" про стягнення податкової заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області звернувся до суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Вишгороденергобудтранс" про стягнення податкової заборгованості в сумі 109 932 грн. 45 коп.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2011 року адміністративний позов задоволено частково.

Стягнуто з Відкритого акціонерного товариства "Вишгороденергобудтранс" на користь Державного бюджету України заборгованість в сумі 99 362,04 грн.

В решті позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з постановою суду, позивач - Державна податкова інспекція у Вишгородському районі Київської області звернувся з апеляційною скаргою, просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позову та прийняти нове рішення, яким адміністративний позов задовольнити повністю.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, Відкрите акціонерне товариство «Вишгороденергобудтранс» зареєстровано Вишгородською районною державною адміністрацією Київської області 14 червня 1994 року.

Відповідач перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції в Вишгородському районі Київської області з 23 квітня 1998 року.

ВАТ «Вишгороденергобудтранс» подано до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності: звітна за 2010 ріку (вхідний № 1951 від 28 січня 2010 року); уточнююча за 2011 рік (вхідний № 29418 від 23 травня 2011 року), якими самостійно визначено податкове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки в розмірі, відповідно, 49 428,54 грн. (за серпень - грудень 2010 року) та 40 432,72 грн.

Позивачем була проведена перевірка дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності сплати ВАТ «Вишгороденергобудтранс» узгодженої суми податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки за період з 01 червня 2009 року по 03 лютого 2011 року.

Під час перевірки встановлено порушення відповідачем вимог ст. 17 Закону України «Про плату за землю», п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», в результаті чого порушено строки сплати узгодженої суми податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки за червень 2009 року.

За наслідками перевірки позивачем складено Акт від 03 лютого 2011 року № 182/15-3/04630703.

На підставі встановлених порушень, Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області прийнято податкове повідомлення-рішення від 04 лютого 2011 року № 0000341503/0, яким ВАТ «Вишгороденергобудтранс» визначено податкове зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки в розмірі 3 582,07 грн.

Судом встановлено, що загальна сума заборгованості ВАТ «Вишгороденергобудтранс» по орендній платі за земельні ділянки, з урахуванням залишку несплаченої пені на суму 1544,79 грн., становить 94988,12 грн.

Також, відповідачем подано до Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області податковий розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2010 рік (вхідний № 5925 від 26 лютого 2010 року (січень - грудень 2010 року), яким самостійно визначено податкове зобов'язання по податку з власників транспортних засобів за III - IV квартали 2010 року в розмірі 11 034,50 грн.

Позивачем проведено невиїзну документальну перевірку ВАТ «Вишгороденергобудтранс» з питань своєчасності сплати узгоджених сум податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів, під час якої встановлено порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, в результаті чого несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання по податку з власників транспортних засобів.

За наслідками перевірки позивачем складено Акт від 02 лютого 2011 року № 19/17-3/04630703.

На підставі встановлених порушень позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 02 лютого 2011 року № 0000941703/0, яким ВАТ «Вишгороденергобудтранс» визначено податкове зобов'язання з податку з власників транспортних засобів в розмірі 7145,75 грн., а також податкове повідомлення-рішення від 02 лютого 2011 року № 0000961703/0, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з податку з власників транспортних засобів в розмірі 1 103,31 грн.

Так, загальна сума заборгованості ВАТ «Вишгороденергобудтранс» з податку з власників транспортних засобів, з урахуванням залишку несплаченої пені на суму 1 177,30 грн. та часткового погашення заборгованості за рахунок переплати на суму 5 516,53 грн., становить 14 944,33 грн.

У зв'язку з несплатою відповідачем податкового боргу, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

В силу ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Пунктом 7 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Як вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з несплатою відповідачем податкової заборгованості, Державною податковою інспекцією у Вишгородському районі Київської області виставлено першу податкову вимогу від 06 травня 2009 року № 1/368 на суму 7416,98 грн. та другу податкову вимогу від 10 червня 2009 року № 2/508 на суму 16754,12 грн.

Вищевказані вимоги отримані представником ВАТ «Вишгороденергобудтранс» 06 травня 2009 року та 10 червня 2009 року відповідно, що підтверджується підписами на корінцях першої та другої податкових вимог.

Судом встановлено, що у липні 2009 року позивачем, у відповідності до вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», прийнято рішення про стягнення коштів та продаж інших активів ВАТ «Вишгороденергобудтранс» в рахунок погашення податкового боргу від 10 липня 2009 року № 59.

З огляду на вищенаведене, загальна сума податкового боргу відповідача становить 109 932,45 гривень.

Так, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції в частині нарахування штрафних санкцій на загальну суму 15 413, 00, з огляду на наступне.

З 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України.

Відповідно до п. 2 розділу XIX «Прикінцевих положень» Податкового кодексу України, з 01 січня 2011 року втратив чинність Закон України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», на підставі якого до 01 січня 2011 року до платників податків застосовувались штрафні (фінансові) санкції за актами перевірок з питань дотримання податкового законодавства.

У зв'язку з цим, у разі встановлення за результатами перевірок порушень вчинених у період до 01 січня 2011 року по податкових повідомленнях-рішеннях, які прийняті після 01 січня 2011 року, застосовуються штрафні (фінансові) санкції (штрафи) передбачені главою 11 розділу II Податкового кодексу України.

Згідно п. 7 підрозділу 10 розділу XX «Перехідних положень» штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 01 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Водночас, при застосуванні до відповідача штрафних санкцій за податковими повідомленнями - рішеннями від 02 лютого 2011 року № 0000961703/0 та № 0000941703/0 у розмірах 20% та 50% відповідно та за податковим повідомленням - рішенням від 04 лютого 2011 року № 0000341503/0 у розмірі 50%, позивачем порушено вимоги ст. 126 Податкового кодексу України.

З огляду на вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що штрафні санкції, застосовані до відповідача відповідно до ст. 126 Податкового кодексу України, становлять 4 842, 79 грн.

Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про часткове задоволення адміністративного позову та стягнення з ВАТ «Вишгороденергобудтранс» податкової заборгованості у суму 99 362, 04 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

При цьому, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не знайшли свого належного підтвердження в суді апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 160, 167, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Вишгородському районі Київської області - залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2011 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення в повному обсязі шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: Вівдиченко Т.Р.

Судді: Гром Л.М.

Міщук М.С.

Повний текст ухвали виготовлено 09.07.2014 року..

Головуючий суддя Вівдиченко Т.Р.

Судді: Гром Л.М.

Міщук М.С.