241/817/14-п 3/241/176/2014
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.07.2014 року Першотравневий районний суд
Донецької області
у складі :
головуючого судді Топузової Н.М.
за участю
прокурора Авдан Н.В.
при секретарі Орчелота І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у с.м.т. Мангуш адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у Донецькій області, громадянина України, не працюючого,депутата Урзуфської селищної ради Пепшотравневого району Донецької області, з вищою освітою,одруженого,який мешкає за адресою : АДРЕСА_1, -
в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 є депутатом Урзуфської селищної ради с. Урзуф Першотравневого району Донецької області VI скликання з 01.11.2010 року по теперішні й час.
Таким чином, ОСОБА_1, як депутат Урзуфської селищної ради П ершотравневого району Донецької області, відноситься до осіб вказаних у п.п. «б» пункту 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» та є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у пункті 1 ст. 4 цього Закону, зобов'язані ,щорічно, до 1 квітня ,подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону. Крім того, згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України № 16 від 1 1.01 2012 р.«Про затвердження порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей, щодо відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезидента», декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів /місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, Зазначених у п. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції ».
Відповідно до ч. З ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати місцевих рад зобов'язані ,щороку до 1 квітня, подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або виконавчих комітетів.
Крім того, згідно ч.1 ст. 1 2 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зазначено, що особи, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Особи, які не подали декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік із зазначених причин і звільняються з цього місця роботи, зобов'язані подати таку декларацію до розірвання трудового договору.
ОСОБА_1, в порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» ,до 01.04.2014р., а також до 11.07.2014р. декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» до Урзуфської селищної ради не подав.
Під час проведення перевірки,ОСОБА_1 пояснив, що не подав декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» до Урзуфської селищної ради, але поважних причин не навів.
Згідно відповіді з Урзуфської селищної ради від 11.07.2014р., ОСОБА_1 декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік за формою, що додасться до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» станом на 11.07.2014 року не подавав.
Вказаний факт підтверджується поясненнями секретаря Урзуфської селищної ради ОСОБА_2, спеціаліста 2 категорії-юриста Урзуфської селищної ради ОСОБА_3, які пояснили, що всім депутатам неодноразово було роз'яснено, які декларації потрібно надавати, в який термін та як їх потрібно заповнювати. Протоколами проведення сесій Урзуфської селищної ради, а також листом № 127 від 26.02.2014 року, відповідно до якого всім депутатам Урзуфської селищної ради, особисто доводилась інформація про обов'язковість падання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. ОСОБА_1 у зазначений термін своєї декларації не надав.
Таким чином, ОСОБА_1, в порушення вимог фінансового контролю, не подав до 01.04.2014 року , а також до 11.07.2014року декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»,чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.172-6 КУпАП
Особа ,що притягується до адміністративної відповідальності -ОСОБА_1 , у судове засідання не з*явився,про місце та час слухання справи був належним чином повідомлений. ОСОБА_1 надав заяву про розгляд справи за його відсутності, про те,що вину визнає цілком.
Справу вирішено розглянути за відсутності ОСОБА_1
Прокурор у судовому засіданні просив визнати винним та притягнути
ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього штраф у вигляді 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
У судовому засіданні були досліджені: лист /а.с. 7-8/,пояснення ОСОБА_2/а.с.910/,пояснення ОСОБА_3/а.с. 11/,пояснення ОСОБА_1/а.с. 12/,список депутатів Урзуфської сільської ради/а.с. 13,19/, повідомлення з Урзуфської сільської ради/а.с. 15/,декларація про майно,доходи,витрати і зобов*язання фінансового характеру за 2012 рік/а.с. 16-17/, рішення Урзуфської сільради /а.с. 18,20/протокол №9 засідання Урзуфської сільради/а.с. 21/,розпорядження сільського голови Урзуфської сільради/а.с. 22/,витяг з журналу реєстрації вхідної кореспонденції Урзуфської сільради за 2014 рік/а.с. 23-24/, повідомлення сільського голови/а.с. 25/,протокол засідання 3,4,7,2,64 сесії Урзуфської сільської ради УІ скликання/а.с. 26-55/,повідомлення /а.с. 56-57/.
Суд, з урахуванням доказів, які були дослідженні у судовому засіданні,вислухавши думку прокурора, приходить до висновку, що ОСОБА_1 ,своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч.І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, приймаючи до уваги відомості про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, а саме, що ОСОБА_1 раніше не скоював правопорушення, вину визнав повністю, вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Керуючись ст.ст. 221,294, ч.І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у скоєні ним адміністративного корупційного правопорушення,передбаченого ч.І ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та підвергнути його адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 170/сто сімдесят/гривень / Р / с 31118106700330 МФО 834016 ОКПО 37870942 код рахунку 21081100, одержувач держбюджет - Першотравневий район, Банк одержувача ГУДКСУ в Донецькій області./
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки. Р/р 31212206700330, код за ЄДРПОУ 37870942, МФО 834016 , код класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач коштів ГУДКСУ у Першотравневому районі, Банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області.
Штраф має бути сплачений не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, згідно ст. 307 КУпАП.
Згідно зі ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу у зазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання, де буде стягуватися подвійний розмір штрафу за вчинене правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги або протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Донецького Апеляційного суду в місті Маріуполі через Першотравневий районний суд.
Суддя: Н.М. Топузова