П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.07.2014 Справа №607/6988/14-а Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі : головуючого Грицака Р.М. з участю секретаря Палашовської У.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Управління соціальної політики Тернопільської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач Управління соціальної політики Тернопільської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених коштів в сумі 3163,20 грн. В обґрунтування заявлених вимог вказує на те, що перевіркою проведеною Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради встановлено, що у зв'язку з поданням ОСОБА_2 недостовірних відомостей про склад її сім'ї, їй було надміру нараховані кошти у вигляді державної соціальної допомоги при народженні дитини в розмірі 3163,20 грн. Оскільки ОСОБА_2 добровільно кошти не повертає, просить стягнути з відповідача вищевказану суму коштів надмірно виплачених у вигляді державної соціальної допомоги при народженні дитини.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з підстав і мотивів викладених в позовній заяві та просить його задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2, яка належним чином повідомлялася про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилась, не повідомивши суд про причини неявки. Приймаючи до уваги вимоги ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе проводити розгляд справи у її відсутності.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази та обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав:
ІНФОРМАЦІЯ_1 року у ОСОБА_2 народилася дочка ОСОБА_3 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 видане відділом РАЦС Тернопільського міського управління юстиції). Відповідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про реєстрацію народження для виплати допомоги у зв'язку з народженням дитини № 00010518806 від 22 травня 2012 року ОСОБА_3 являється четвертою дитиною відповідача ОСОБА_2
03 липня 2012 року ОСОБА_2 із заявою про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації, субсидій та пільг і доданих до неї документів звернулась до управління соціальної політики Тернопільської міської ради з заявою про призначення їй допомоги при народженні дитини, як на четверту та згідно п.10-11 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 27.12.2001 року № 1751 з наступними змінами та доповненнями.
Рішенням Тернопільського міського центру з нарахування та виплати допомоги від 11.07.2012 р. ОСОБА_2 була призначена державна соціальна допомога при народженні дитини з ІНФОРМАЦІЯ_1 р. по 31.05.2012 р. - 9110 грн., з 01.06.2012 р. по 31.05.2018р. -1 391,81 грн. щомісячно.
В заяві про призначення всіх видів соціальної допомоги відповідач власноруч ставила свій підпис під цими попередженнями усвідомлюючи, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України та одночасно давала згоду на збір інформації про сім'ю та доходи, що необхідно для призначення допомоги.
Частиною 2 ст.12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та п.п.3 п.13 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 27.12.2001 № 1751 передбачено, що допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, - на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень ч.І ст.12 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та п.п.4 п.13 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 27.12.2001 № 1751 передбачено, що допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини.
Згідно ст.12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" зазначено, що у 2012 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня - 1017 гривень, з 1 квітня -1037 гривень, з 1 липня - 1044 гривні, з 1 жовтня - 1060 гривень, з 1 грудня - 1095 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: - дітей віком до 6 років: з 1 січня - 893 гривні, з 1 квітня -911 гривень, з 1 липня -917 гривень, з 1 жовтня - 930 гривень, з 1 грудня - 961 гривня.
Оскільки, ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а прожитковий мінімум на дітей віком до 6-ти років складав 911 грн., згідно чинного законодавства України ОСОБА_2 була виплачена одноразова допомога при народженні четвертої дитини ОСОБА_3 у розмірі - 9110 грн., інша частина допомоги при народженні дитини повинна була виплачуватися протягом 72-ох місяців рівними частинами у розмірі - 1391,81 грн.
Відповідно до п.49 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім" ям з дітьми" від 27.12.2001 року № 1751 особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22 травня 2008 року по справі № 2-2223/08 від батьків ОСОБА_2, ОСОБА_4 відібрано дітей ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.
Згідно рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 9 липня 2008 року № 1282 "Про надання соціального статусу малолітнім дітям» влаштування їх у дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного і шкільного віку "Віфлеєм" та закріплення за ними житлової площі" ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 надано соціальний статус та влаштовано у дитячий будинок змішаного типу для дітей дошкільного і шкільного віку "Віфлеєм".
Згідно ст.11 Закону України "Про державну допомогу сім" ям з дітьми" та п.13 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 27.12.2001 № 1751 виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав.
Оскільки рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 22 травня 2008 року по справі № 2-2223/08 від ОСОБА_2, ОСОБА_4 відібрано дітей ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, виплата допомоги на ОСОБА_3 повинна була виплачуватися, як на першу дитину у розмірі 30 прожиткових мінімумів.
Згідно рішення Тернопільського міського центру з нарахування та виплати допомоги від 18.10.2012 р. було зроблено перерахунок допомоги при народженні дитини, згідно якого ОСОБА_2 повинна отримувати допомогу при народженні своєї дочки ОСОБА_3 з 01.06.2012 р. по 31.05.2014 р. - 759,17 грн. щомісячно.
Управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради був проведений перерахунок суми переплати ОСОБА_2 державної соціальної допомоги при народженні дитини з 01.06.2012 р. по 31.10.2012 р., яка склала 3 163,20 грн.
Відповідно до ч.2. ст.22 Закону України "Про державну допомогу сім"ям з дітьми", п.49 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім" ям з дітьми" від 27.12.2001 року № 1751 суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.
Відповідач ОСОБА_2 була письмово повідомлена управлінням соціальної політики Тернопільської міської ради про необхідність повернення надміру виплачених коштів згідно повідомлень від 24.10.2012 р. № 148/13.5.3, 12.02.2013 р. № 148/13.5.3, 18.05.2013 р. № 148/13.5.3, 30.01.2014 р. № 274/13.8, однак добровільно кошти не повертає.
Враховуючи вищенаведене вважаю, що позов слід задовольнити та стягнути з ОСОБА_2 на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради надміру виплачені кошти у вигляді державної соціальної допомоги при народженні дитини в сумі 3 163,20 грн. на рахунок ВДК в м. Тернополі ін. код 23588119, р/р 31118106700002, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.11, 70, 71, 76, 128, 159-163, 167, 185, 186 КАС України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 27.12.2001 № 1751, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Cтягнути з ОСОБА_2 на користь управління соціальної політики Тернопільської міської ради 3 163,20 грн. надміру виплачених коштів державної соціальної допомоги при народженні дитини на рахунок ВДК в м. Тернополі ін. код 23588119, р/р 31118106700002, банк одержувача ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Головуючий суддяР. М. Грицак