КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 липня 2014 року 810/3313/14
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., при секретарі судового засідання – Роздобудько Я.В., за участю представника позивача, розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві адміністративну справу
за позовом Корпорації «Укртрансбуд»
до Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області
про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Корпорація «Укртрансбуд» звернулось до суду з позовом до Вишгородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області з вимогою визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0001182202 від 12.03.2014 р.
У обґрунтування своєї правової позиції вказує, що на підставі Акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток Корпорації «Укртрансбуд» за 2012 р. (далі - Акт перевірки) виписано податкове повідомлення-рішення №0001182202 від 12.03.2014 р.
Податковим повідомленням-рішенням №0001182202 від 12.03.2014 р. визначено суму грошового зобов’язання за платежем: авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 63656,00 грн., в тому числі 42437,00 грн. за основним платежем та 21219,00 грн. – за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Вказує, що позивач не погоджується з висновками Акту перевірки та вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання та прийняв рішення, що суперечить законодавству та виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених законами України.
У судових засіданнях представник позивача підтвердив обставини викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками Вишгородської ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на прибуток Корпорації «Укртрансбуд» за 2012 р.
Перевіркою встановлено порушення п.57.1 ст.57 ПК України, в результат ті чого Корпорація «Укртрансбуд» занижено авансовий внесок з податку на прибуток (1/12 нарахованої до сплати загальної суми податку на прибуток за звітний (податковий) рік), що підлягатиме сплаті на загальну суму 42437,00 грн., в чому числі по періодам: вересень 2013 р. – 10609,00 грн.; жовтень 2010 р. – 10609, 00 грн.; листопад 2013 р. – 10609,00 грн.; грудень 2010 р. – 10610,00 грн. , в наслідок чого було винесено податкове повідомлення-рішення №0001182202 від 12.03.2014 р. визначено суму грошового зобов’язання за платежем: авансові внески з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 63656,00 грн., в тому числі 42437,00 грн. за основним платежем та 21219,00 грн. – за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Надаючи правову оцінку оскаржуваним податковому повідомленню-рішенню суд вважає за необхідне вказати наступне.
Відповідач вважає, що позивач порушив п.57.1 ст.57 ПК України та заниження авансового внеску з податку на прибуток на загальну суму 42437,00 грн.
Відповідно до н.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, задекларованих у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Як вбачається з матеріалів справи, в акті перевірки як підставу для донарахування грошових зобов’язань зазначено: «Донарахована сума податку на прибуток за результатами проведеної позапланової перевірки не була врахована Корпорацією «Укртрансбуд» при розрахунку авансових внесків на 2013 рік.».
Судом встановлено, що оскільки декларація з податку на прибуток за 2012 р. була подана 08.02.2013 р., а акт позапланової виїзної перевірки складено 06.03.2013 р. підприємство не могло врахувати дані планової документальної перевірки при складанні податкової декларації з податку на прибуток підприємства, оскільки декларацію було подано раніше.
Згідно до абз.10 п.57.1 ПК України у складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно до п. 14.1.156. ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно п.29.1 ст.29 ПК України обчислення суми податку здійснюється шляхом множення бази оподаткування на ставку податку із/без застосування відповідних коефіцієнтів.
Згідно п.п. 134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України у цьому розділі об’єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суми інших витрат звітного податкового періоду...».
Судом встановлено, що податкові зобов’язання підприємства з податку на прибуток за 2013 р. визначені згідно декларації №9090895701 від 28.02.2014 р. у сумі 485226,00 грн. (рядок 11 декларації «Податок на прибуток від діяльності, що не підлягає патентуванню»). Сума авансових внесків за 2013 р. задекларована у рядку 13 «Зменшення нарахованої суми податку» декларації 634714,00 грн. Сума надмірно сплаченого податку на прибуток за 2013 р. становить 149488,00 грн. (рядок 14 декларації). Відповідно до п.п.17.1.10 п.17.1 ст. 17 ПК України, платник податків має право на залік чи повернення надміру стягнутих сум податків та зборів.
Відповідно до абз. 9 п.57.1 ст. 57 ПК України визначена в розрахунку за 2012 рік сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошового зобов’язання (але не с сумою податного зобов’язання, оскільки податкові зобов’язання з податку на прибуток за 2013 р. підприємством визначаються виключно у податковій декларації за 2013 р.)
Податкове повідомлення-рішення №0001182202 прийнято 12.03.2014 р., тобто після подачі декларації з податку на прибуток за 2013 р. та відображення її даних у особовому рахунку підприємства. Враховуючи вказане, узгодження податкового повідомлення-рішення №0001182202 від 12.03.2014 р. призведе до подвійного оподаткування прибутку підприємства за 2013 рік, що порушує ст.67 Конституції України та принципи оподаткування викладеним у п.4.1 ст.4 Податкового Кодексу України.
Відповідно до абз. 4 п.57.1 ст.57 платник податку на прибуток щомісяця сплачує авансовий внесок з податку на прибуток у порядку та в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно поданої позивачем декларації за 2012 р. сума місячного авансового платежу становить: 1/12 * 657638 = 54803 грн.
Згідно платіжних доручень фактична сплата підприємством авансових внесків з податку на прибуток становить: 30.10.2013р.- 65412,00 грн.; 29.11.2013р.-65414,00 грн.; 27.12.2013р.-65412,00 грн.; 29.01.2013р.-65412,00 грн.
Таким чином, позивачем не могло бути встановлено заниження авансових внесків, оскільки вони фактично були сплачені у сумі більшій, ніж було визначено у декларації з податку на прибуток за 2012 рік., а податкове повідомлення-рішення №0001182202 від 12.03.2014 р. є таким, що винесено протиправно та підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 69, 70, 71, 72, 128, 158-163, 167, 2442 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення №0001182202 від 12.03.2014 р. Вишгородської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київській області.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Корпорації «Укртрансбуд» сплачений судовий збір у сумі 182 (сто вісімдесят дві) грн. 70 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Щавінський В.Р.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 14 липня 2014 р.