Ухвала суду № 39870320, 03.07.2014, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
03.07.2014
Номер справи
2а-17403/10/2670
Номер документу
39870320
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 липня 2014 року м. Київ К/9991/32368/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого Степашка О.І.

Суддів Островича С.Е.

Федорова М.О.

розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Київської

регіональної митниці

на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2011

та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011

у справі № 2а-17403/10/2670

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Моноліт М»

до Київської регіональної митниці

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Моноліт М» (далі по тексту - позивач, ТОВ «Моноліт М») звернулося до суду з позовом до Київської регіональної митниці (далі по тексту - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2011, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011, позов задоволено.

В касаційній скарзі відповідач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як встановлено судами попередніх інстанцій, у термін з 10.08.1010 по 20.08.2010 проведено камеральну перевірку дотримання TOB «Моноліт М» вимог законодавства України з питань митної справи при декларуванні товарів за кодом 5703 20 19 00 згідно з УКТЗЕД у вантажних митних деклараціях (далі по тексту - ВМД): від 20.07.2010 №100000014/2010/553414; від 26.07.2010 №100000014/2010/553865; від 27.07.2010 №100000014/2010/553892; від 03.08.2010 №100000014/2010/554321.

При перевірці використовувалась облікова картка суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності від 22.12.2009 №10000/10/2009/309 та електронні копії вказаних вище ВМД.

Судами встановлено, що позивач здійснює зовнішньоекономічну діяльність з імпорту в Україну товарів, зокрема, товару - «Вибивне тафтингове килимове покриття з необробленими краями в якому ворс - полімідні нитки 100% становлять лицьову поверхню»виробництва «В. I. G. Floorcovering N.V.», Бельгія, та Weavers», Бельгія.

При проведенні перевірки митної вартості товарів задекларованих за кодом 5703 20 19 00 згідно з УКТ ЗЕД ВМД від 20.07.2010 №100000014/2010/553414, від 26.07.2010 №100000014/2010/553865, від 27.07.2010 №100000014/2010/553892, від 03.08.2010 №100000014/2010/554321 виявлено що витрати на виробництво товару «Вибивне тафтингове килимове покриття з необробленими краями в якому ворс- полімідні нитки 100% становлять лицьову поверхню», в тому числі вартість сировини - поліамідних ниток (згідно цінової інформації, наявній в базі даних ЄАІС ДМСУ становить 2,7 долари США/кг), перевищує вартість товару заявлену до митного оформлення. Тобто, підприємством було занижено митну вартість вказаних товарів ввезених до України за наведеними вище ВМД.

Враховуючи виявлене, митна вартість товарів задекларованих за кодом 5703 20 19 00 згідно з УКТ ЗЕД, відповідно, складає:

за ВМД від 20.07.2010 №100000014/2010/553414 - 259622,19 грн.;

за ВМД від 26.07.210 №100000014/2010/553865 - 184867,07 грн.;

за ВМД від 27.07.2010 №100000014/2010/553892 - 132584,10 грн.;

за ВМД від 03.08.2010 №100000014/2010/554321 - 198952,63 грн.

Таким чином, заявлені позивачем неправильні відомості про товар призвели до порушення вимог Закону України від 03.04.1997 №168/97 «Про податок на додану вартість» у частині визначення бази оподаткування ПДВ для товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України, що розраховується відповідно до вимог пункту 4.3 Закону та пункту 2.1. б) Порядку справляння податку на додану вартість під час митного оформлення товарів, імпортованих на митну територію України, затвердженого наказом Держмитслужби України від 27.09.2006 №821.

Виявлене порушення призвело до заниження податкових зобов'язань по сплаті податку на додану вартість на суму 118910,45 грн.

За результатами камеральної перевірки ВМД був складений відповідний акт від 20.08.2010 №к/25/10/100000000/36861665.

Київською регіональною митницею 16.11.2010 виставлено податкові повідомлення №202, №203.

Відповідно до ст. 86 Митного кодексу України митна декларація приймається та реєструється митним органом у порядку, що визначається Кабінетом міністрів України, або уповноваженим ним органом.

Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи.

Відповідно до статті 265 Митного кодексу України (далі Кодекс) митний орган здійснює контроль правильності визначення митної вартості товарів згідно з положеннями Кодексу. Такий контроль може здійснюватися в установленому порядку із застосуванням різних форм, у тому числі відповідно до статей 60 і 69 Кодексу, після закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів. Порядок контролю правильності визначення митної вартості товарів після закінчення операції митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів та донарахування обов'язкових платежів визначається Кабінетом Міністрів України.

Митний орган має право упевнитися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи декларації, поданої для цілей визначення митної вартості.

Якщо митний орган дійшов висновку, що визначена декларантом митна вартість нижча, ніж прямі витрати на виробництво цього товару, в тому числі сировини, матеріалів та/або комплектуючих, які входять до складу товару, митний орган має право зобов'язати декларанта визначити митну вартість іншим способом, ніж він використав для її визначення.

Відповідно до Наказу Держмитслужби України №314 «Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації» від 20.04.2005 встановлено, що працівники митної служби здійснюють вичерпний перелік дій щодо прийняття ВМД до оформлення, та здійснення митного контролю. При цьому у пункті 17 розділу 3 «Здійснення митних процедур» вказано, що при митному контролі здійснюється перевірка правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами). Пункт 25 Порядку містить норму, за якою посадова особа митного органу ініціює проведення митного огляду, якщо документів, поданих декларантом, недостатньо для прийняття рішення про повноту та/або достовірність відомостей, що перевіряються або результати перевірки правильності класифікації та кодування товарів, визначення країни походження тощо, потребуються проведення такого огляду.

Рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими для підприємств та громадян. Таким чином, митний орган самостійно класифікує товар, а відповідно і визначає суму мита, збору, податку на додану вартість до сплати.

Частиною 7 Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 №1766 встановлено, що для підтвердження заявлених відомостей про митну вартість товарів декларант зобов'язаний подати: «...рішення митного органу про визначення митної вартості раніше ввезених ідентичних та/або подібних (аналогічних) товарів, якщо воно прийнято за одним договором (контрактом)...».

У відповідності з вищевказаними рішеннями Київської регіональної митниці позивачем були оформлені відповідні вантажно-митні декларації: від 26.07.2010 №100000014/2010/553865, від 27.07.2010 №100000014/2010/553892, від 03.08.2010 №100000014/2010/554321 (на підставі рішення №100000006/2010/411487/1 від 23.07.2010), та від 20.07.2010 №100000014/2010/553414 (на підставі рішення №100000006/2010/410610/1 від 15.04.2010).

Таким чином, при здійсненні митного оформлення ВМД позивач виконав вимоги, передбачені Наказом Державної митної служби України №314 від 20.04.2005 «Про затвердження порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації», зареєстрованого Міністерством юстиції України 27.04.2005 за №439/10719. При цьому, працівниками Київської регіональної митниці здійснено необхідні процедури щодо прийняття ВМД до оформлення шляхом поставлення відбитка штампа «Під митним контролем», що підтверджується відповідними відмітками в ВМД.

Здійснено також митний контроль, який включає в себе згідно п. 17 Наказу Державної митної служби України №314 від 20.04.2005 «перевірку правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами)» та згідно п. 21 «перевірку правильності нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) за ВМД та застосування пільг у їх сплаті відповідно до законодавства».

Під час здійснення митного контролю з боку посадових осіб відповідача зауваження до ВМД поданих позивачем були відсутні, а тому відповідач підтвердив правильність та достовірність заповнених ВМД, що стверджується завершальною стадією митного оформлення - проставленням відбитка печатки в графі «D».

Разом з тим, вказані ВМД були подані для контролю правильності заповнення та повноти сплати митних зборів і податків відповідальній посадовій особі відповідача. Посадова особа відповідача - інспектор, здійснив перевірку факту та повноти і правильності сплати митних зборів і податків, про що зазначив у кожній ВМД відповідним штампом «сплачено» та особистим підписом особи, яка здійснила перевірку повноти і правильності сплати митних зборів і податків. Своїм правом на відмову у митному оформленні товару, у зв'язку з виявленими невідповідностями (якщо вони мали місце) не скористалась.

Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судами попередніх інстанцій належним чином з'ясовані обставини справи та надано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального та процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування рішень судів попередніх інстанцій не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 220-1, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу до Київської регіональної митниці відхилити.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 02.02.2011 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 10.05.2011залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Головуючий(підпис)О.І. Степашко Судді(підпис)С.Е. Острович (підпис)М.О. Федоров